kivid unes
Uni, kus olete kiviks muutunud, viitab sellele, et te ei tee asju, mida tegelikult teha tahaksite.

Unes kivi nägemine sümboliseerib jõudu, ühtsust ja alistumatuid veendumusi. Täiendava seletuse saamiseks vaadake kivi kuju, tekstuuri ja värvi. Kui kivid on karedad, külmad ja teravad, siis see tähistab teie püüdlust leida oma identiteet ja arendada oma oskusi. Osa sellest püüdlusest on teadvustada ka oma alateadvust ja allasurutud mõtteid.

Kiviringi enda ümber ladumine viitab sellele, et soovite suunata kõrgemat energiat enda kasuks. Teil on vaja põhjalikult kaaluda mingit enda jaoks väga olulist otsust. Mõelge levinud fraasile “kivisse raiutud”, mis viitab püsivusele ja muutumatule suhtumisele. Mõnedel kividel on ka püha ja maagiline tähendus.

Kui näete unes, et teil on kott kive täis, viitab see teie sisemisele jõule ja meelekindlusele, mida teil pole vaja veel teistele avaldada. Õige hetk selleks saabub peagi.

Uni, kus loobite kive, viitab sellele, et teil on kalduvus vaadata teiste vigu ja puudusi, enne kui iseendasse vaatate ja enda omi näete.

Uni, kus olete kiviks muutunud, viitab sellele, et te ei tee asju, mida tegelikult teha tahate. Tunnete, et suhetes või olukorras, kus praegu olete sunnitud olema, pole väljapääsu.

Kui näete unes, et keegi või miski on kiviks muutunud, tähistab see püsivust ja pikaealisust. Teise võimalusena viitab see sellele, et teil on tunne nagu oleks teil veel palju aega käes.

Kividega kellegi loopimine

Kui näete unes, et loobite kedagi kividega, tähendab see teie üleoleku tunnet. Tunnete, et seisate teistest inimestest justkui kõrgemal või olete neist parem. Teise võimalusena sümboliseerib unes kellegi kiviga viskamine viha ja agressiooni, mis on suunatud kellegi vastu, kellega teil on kana kitkuda.

Uni sellest, kus teid kividega loobitakse, viitab sellele, et lasete ennast karistada. Tunnete, et teie üle mõistetakse kohut selle eest, et olete väsinud teistele meeldimast ning püüate jääda iseendaks.

Teise võimalusena sümboliseerib kividega viskamine teie ärkveloleku ajal teie vastu suunatud solvanguid ja negatiivsust.

Vanades unenägude seletajates on kividest üle ronimise tähenduseks suure vaeva ja mure saabumine. Kividega teiste loopimine – hooplemist ja uhkustamist. Ise kividega pihta saamine – tüli ja pahandus just riidlejatele. Kive kaaluma – rasket tööd tegema, mis kasu toob. Kive raiuma – kimbatust.

Gustavus Hindman Milleri põhjal tähendab unes kivide nägemine lugematuid takistusi ja läbikukkumisi. Kui jalutate kivikaljude vahel, vihjab see konarlikule ja järsule eluteele. Kui kauplete maaki sisaldavate kividega, saavutate edu alal, kus teised läbi kukuvad. Kui te tehingust kasu ei saa, ootab teid ees pettumus. Kui tunnete tehingu lõppedes murelikkust, siis saate kasu midagi ostes või müües. Väikesed kivid vihjavad väikestele muredele ja pahandustele, mis teid ärritavad. Kui viskate kellegi pihta kivi, siis on teil ilmselt põhjust kellegi noomimiseks. Kui sihite kiviga mõnd sõjakat isikut, tähendab see seda, et pääsete millestki kardetust tänu sellele, et järgite oma põhimõtteid.

Unenäos kalju nägemine ennustab õnnetusi ja lahkarvamusi. Kui ronite järsu kalju tippu, tähendab see võitlust ja ebameeldivat keskkonda.

T. Maunoneni põhjal tähendab tänavakivide nägemine saabuvaid raskusi. Kivi unenäos tähendab üldist usaldusväärsust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Kivi 1. suured ja tülikad olud teie eluteel. 2. ületatavad raskused.
Muud võimalused: 1. rahnud – tugevus ja stabiilsus. 2. varjatud tugevus. 3. emotsionaalne steriilsus (nt “kivisüda”).