Vanaaegne kohviveski koos kohviubadega.
Unes kohviubade hunniku nägemine esindab teie potentsiaali.

Uni sellest, et joote või tahate kohvi juua, tähendab, et enne otsuse tegemist või mõne projekti või suhetega tegelemist tuleb omandada veel veidi teadmisi ja tarkusi. Võib-olla käitute liiga rutakalt ja peate tegutsemise tempot aeglustama. Teise võimalusena võib see tähendada, et peate oma rutiini muutma.

Unenägu, et joote kellegagi kohvi, näitab, et teil võib selle inimese vastu tundeid olla. Teise võimalusena tähistab kellegagi kohvi joomine teie külalislahkust ja seltsivust.

Unes kohvikannu nägemine tähendab külalislahkust ja teadmiste, lootuste, murede ja / või ideede jagamist. See võib esindada ka meeldivat naabruskonda, mugavat elu ja head kaaslast.

Unenägu kuivanud kohvipaksust viitab teie valmisolekule muutusteks. Uni sellest, et teil on suu kuiva kohvipuru täis, osutab mingile teie tehtud otsusele, mille tagajärgedega on teil raske leppida.

Kui näete unes, et proovite kohvi teha, kuid puutute kokku takistusega nagu näiteks kohvimasin läheb katki või otsite mõõtelusikat või kasutate liiga palju vett või kohvipuru, siis näitab see seda, et proovite liiga agaralt teistele meeldida

Kohvioad

Unes kohviubade hunniku nägemine esindab teie potentsiaali. Teil on piisavalt energiat varuks, et oodata õiget hetke selle kasutamiseks.

Teise võimalusena osutavad kohvioad unes millelegi, mis vajab teie viivitamatut tähelepanu.

Kohvimasin

Unes kohvimasina nägemine tähendab häireid teie psüühilises heaolus. Te tunnete, et olete  tasakaalust väljas. Alternatiivina võib unenägu tähendada ka teie erksust.

Kohvilaud

Unes kohvilaua nägemine tähendab teie sotsiaalset suhtlusringkonda ja ühtekuuluvustunnet inimestega.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab kohvi joomine vihavaenu ja pahandust. Kohvi jahvatamine kulukaid külalisi. Kohvi keetmine peokutset ja õnne. Kohvioad – kurbust.