Täiskuu öises taevas.
Täiskuu nägemine unenäos tähendab millegi lõpetamist ja terviklikkust.

Kuu nägemine unenäos kujutab enesest mingit varjatud, salapärast külge. Seda seostatakse sageli naiseliku müstika ja intuitsiooniga. Teise võimalusena tähendab kuu teie muutuvaid meeleolusid. Kui näete unes kahte kuud, siis tähendab see, et teid tõmmatakse kahes eri suunas. See esindab ka kahe asja äärmusi. Kui näete unes viit kuud, siis osutab see teie elus tekkivale massilisele kaosele või segadusele. See on ka märk sellest, et teie intuitsioon või instinkt on väga tugev ja et peate seda järgima.

Kuuvarjutuse nägemine unenäos tähendab, et teie naiselik külg on varjutatud. Või see võib tähendada ka seda, et mingi seni varjatud aspekt teie sees on pinnale tõusmas.

Poolkuu nägemine unenäos näitab tsüklilisi muutusi, uuenemist ja liikumist. Täiskuu tähendab lõpetamist ja terviklikkust, noorkuu sümboliseerib aga uut algust.

Uni, kus et hüppate ja puudutate kuud, viitab teie püüdlustele. Kui tegemist on teie eesmärkide ja püüdlustega, siis seate endale kõrge eesmärgi.

Uni, kus asteroid tabab kuud ja põhjustab selle plahvatuse, tähendab, et teie elus on miski kontrolli alt väljunud.

Kui näete unes verekuud, siis osutab see mõnele raskusele või mingile olukorrale, mis on teie kontrolli alt väljas. Unenägu verekuust tähistab ka suhte, olukorra või mõne teema lõppu teie elus.

Kuuvalgus

Kuuvalguse unes nägemine sümboliseerib emotsionaalset läbimurret. Uni pakub teile kinnitust, et olete pimedal ajal õigel teel.

Kuukivi

Kuukivi kristalli nägemine või kandmine unes sümboliseerib saabuvat rikkust, õitsengut ja õnne.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab kuu unes nägemine õnne suhetes ja tööasjades. Kuuvarjutus edu, kuid ka oma suhte varjamist. Kui näete kuu varju vee sees peegeldumas, siis see tähendab kena inimesega tuttavaks saamist. Kui mitut kuud korraga näete, tähendab see üksikutele pulmi, paaridele järelkasvu. Kui unes kuu taevast alla kukub, siis tähendab see vägevast vastasest või konkurendist jagusaamist. Kuu tõusmine lasteõnne.