Küünal unenäos
Süüdatud küünlad sümboliseerivad intellekti, valgustumist, teadlikkust või tõe otsimist.

Kui näete unes põlevat küünalt, tähendab see, et õnn ja lootus tuleb teie ellu väikestes ja ühtlastes kogustes. Olete oma elu heas ja mõnusas etapis ja võite taotleda vaimset valgustust. Süüdatud küünlad sümboliseerivad ka intellekti, valgustumist, teadlikkust või tõe otsimist.

Küünla nägemine, mis ei põle, tähistab tagasilükkamist või pettumust tunnetes. Te ei kasuta oma täielikku potentsiaali ära. Kui proovite küünalt süüdata, kuid see ei sütti, tähistab see leina. Te võite ka midagi eitada.

Küünla nägemine unenäos võib viidata sellele, et loovutate endast mingi olulise külje. Lasete lahti millestki, mis oli teile varem oluline.

Põlev küünal unes võib tähendada ka teie kartust vananemise ja surma ees. Teise võimalusena esindab see hirmu seksuaalse impotentsuse ees.

Punase küünla nägemine unenäos sümboliseerib mõnda intiimset või romantilist suhet. Võib-olla ei anna te suhtele õiglast võimalust ja loobute sellest enne, kui olete investeerinud piisavalt aega, et teise inimese kohta rohkem teada saada ja teda tundma õppida. Teisest küljest ei pruugi te lihtsalt tunda mingit keemiat ega kirge.

T. Maunoneni põhjal tähendab uni küünlast ettevalmistusi pidulikuks sündmuseks. Põlev küünal on harda meeleolu sümbol. Küünlajalg tähendab aga seda, et teil tuleb kedagi juhendada.

Gustavus Hindman Milleri “Unenägude seletajas”, mille esmatrükk ilmus 1901. aastal, on küünla unes nägemise seletus järgmine:

Kui näed unes küünlaid põlemas selge ja ühtlase leegiga, ennustab see ümbritsevate inimeste truudust ja väljateenitud edu. Kui neiu näeb unes, et ta valmistab küünlaid, ennustab see ootamatut abieluettepanekut, aga ka meeldivat külaskäiku kaugete sugulaste poole. Kui ta süütab küünla, siis kohtub ta vanemate vastuseisu tõttu armsamaga salaja. Kui näed küünalt tõmbetuules kustuvat, levitavad vaenlased sind kahjustavat teavet. Küünla nuusutamine tähendab kurbi uudiseid sõprade kohta.

Kui näed unes, et küünal on küünlajalas terve, ennustab see säravat tulevikku, head tervist, õnne ja armastavat kaaslast. Kui küünlajalg on tühi, ole valmis vastupidiseks.

Küünlavaha

Küünlavaha nägemine unenäos näitab, et teie elus toimub korraga liiga palju tegevusi. Võimalik, et peate elutempot aeglustama ja hinge tõmbama. Teise võimalusena võib see sümboliseerida aja kiiret möödumist.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab küünla süütamine suguseltsi kasvu. Eredalt põleva küünlad – rõõmsat pidu. Küünla kustutamine – laiskust. Küünlajalg – muret peres.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Küünal 1. eesmärgi ja südame ühtsust. 2. arenguastmeid.
Muud võimalused: 1. isiklikud füüsilised ressursid (nt “küünla mõlemast otsast põletamine”). 2. valgustatust, tarkust.