Tüdruk murul istumas ja äraõitsenud võilille valgeid seemneid laiali puhumas.
Unenägu lapsest näitab teie puhtaid kavatsusi elus.

Lapse nägemine on unenägudes tavaliselt hea märk. Armsa naeratusega lapse unes nägemine tähendab armastust ja seda, et teil on toredad sõbrad. Uni lapse nutust on sageli haiguse ja pettumuse märk. Kui naine näeb unes, et ta põetab last, peaks ta olema ettevaatlik nendega, keda usaldab, sest läheduses võib olla mõni valesõber. Roomav laps soovitab teil iseseisvalt tegutseda ja mõelda.

Uni lapsest näitab teie puhtaid kavatsusi elus. Kui näete und rohkem kui ühest lapsest, siis on see unenäosümbol väärt ideest või uuest ettevõtmisest, milles kavatsete osaleda.

Kui näete unes enneaegsest sünnitust või ei ole lapse sündimiseks elus ette valmistatud, näitab see, et oluline on elus kõrgemale sihtida ja lõpetada mõne konkreetse projekti pärast muretsemine. Mõnikord panevad inimesed ja olukorrad meid proovile ja siis on oluline, et suudaksite sellele vaatamata julgelt edasi liikuda.

Rohkem kui kaks last teie unenäos võivad tähendada teie elus uskumatult uut algust. Kas laps nuttis? Kui teie unenäos laps nutab, sümboliseerib see üldiselt seda, et olete viimase paari kuu jooksul olnud väga loov. See uni viitab ka sellele, et tulevikus võib teil vaja minna uusi loomingulisi ideid. See võib viidata ka teie haavatavale osale, mida teiste eest varjate või ehk edendate varjatult mõnda uut ideed või arvamust.

Kui näete negatiivses unes nutvat last, tähendab see takistusi, probleeme töökohal, blokeeritud projekte, aga ka omadusi. Ilus ja õnnelik laps näitab isikliku tänulikkuse, süütuse, leidlikkuse, ebaküpsuse, muretsemise, vaikse perioodi, uute võimaluste, paljutõotavate alguste ja lootuse seisundit. Inetu laps viitab teie projektides usalduse puudumist, muresid, probleeme ja ootamatuid takistusi.

Haigest lapsest uni võib ennustada stressi, vaimset võitlust, pettumust ja raskeid aegu. Kui näete last, kes kõnnib või õpib kõndima, tähendab see, et hiljuti alustatud projektides hakkavad kujunema esimesed tulemused, aga ka suured lootused ja lubadused. Lapse kaotamine näitab kontrolli kaotamist teie enda tegevuse üle, hirmu teiste nõudmistele mitte vastata, muret ja süütunnet.

Naerev laps tähendab õnnelikku aega, mis on täis rõõmu ja rahulolu. Magav laps ennustab puhkuse perioodi ja eraldumist probleemidest, millega olete seotud. Lapse vankris nägemine võib ennustada teie projektides ootamatut abi, mis teie tegevust edendab. Lapse sündimise nägemine näitab isiklikke saavutusi mingis eluvaldkonnas, dünaamikat, energiat, paljulubavat tulevikku, loovust, leidlikkust, kujutlusvõimet ja erakordset loomevõimet. Lapse lapsendamine ütleb, et peate oma igapäevases töös leppima uute ülesannete, uute kohustustega ja sellega, et olete teadlik tekkivatest raskustest.

Uni, kus olete lapsevanem, tähendab, et pürgite õnneliku pereelu poole. Uni lapse nutmisest võib tähendada ka seda, et teil on ärkveloleku ajal mõni väike mure.

Idamaade traditsioonis pole unenägu lastest positiivne. Sünnituse nägemine kujutab endast tõsiseid sündmusi teie elus või teie lähedaste elus. Kuid uned, kus lapsed tunduvad olevat üle nelja-viie aasta vanad, on hea märk, mis esindab head äri. Idamaade unenägude tõlgendamise traditsioonis on väikesed lapsed halb märk, mis kuulutab ette saabuvaid probleeme. Sama seletus on ka sellel, kui unenäos näete last nutmas. Paljud lapsed näevad vaesust ja elu, mis on täis puudust. Lääne traditsioonis peetakse und lastest hea õnne ja harmoonia ennustajaks.

Kõik need, kes näevad unes lapsi, peaksid meeles pidama, et lapsed sümboliseerivad teie sügavaid emotsioone. Põhiolemuselt viitab see teie sisemisele lapsele ja näitab, et te peaksite seda kasvatama.

On oluline, et iga teie unes olev laps oleks õnnelik ja rahul. Kui laps on õnnetu, näitab see, et peate oma elus mõne probleemiga tegelema, kuna praegu kogete mingil põhjusel mingit tüüpi ebaõnne. Laps võib ümbritsevas maailmas esindada ka teie tööd, mõtteid, mis teil igapäevaselt on ja seda, kes te olete.

Tamara Maunoneni põhjal tähendab lapse nägemine unes, et teid ootab ees õnnelik aeg. Kõhn laps ennustab muresid. Paks laps aga tõotab õnne perekonnaelus. Leidlaps sümboliseerib seda, et avaldate kellegi elule suurt mõju. Kasulapse unes näemine märgib kaastunnet teie vastu. Nuttev laps tähendab, et teid hakatakse lohutama või et teil tuleb loobuda millestki teiste heaks. Lasteriietes täiskasvanu unenäos hoiatab teid reetliku sõbra eest, kes tuleb teie juurde. Lapsepõlvekodus olemine koos oma lapsega tõotab nii rikkukst kui õnne perekonnas. Kui näete, et olete unes lapsehoidja, on teil lisasissetulekut oodata. Lapsevankriga liikumine ennustab abielu. Kui aga olete juba abielus, sünnib suguvõssa laps. Kui kuulete unes last laulmas, tähendab see tulevast üksindust ja igatsust. Lapselapse nägemine ennustab vallalistele pulmi, abielus olevatele muresid. Tüütu ja jonniv laps annab märku sellest, et teil on lähedastega lahkhelisid. Unes nähtud laste voodi on märk sellest, et teile tuleb külaline, kes jääb teie juurde ööbima. Lasteriiete nägemine unes ennustab töökoormuse suurenemist. Lastemüts aga, et peate kellegagi pikemaks ajaks hüvasti jätma.

Eesti vanade unenägude seletajate põhjal tähendab lapse unes nägemine väga head õnne ettevõtmistes. Lapse karjumine – haigust, tüli ja riidu sõprade vahel. laps mängimas – rõõmu ja tervist. Lapse sünnitamine – kordaminekut ja rõõmu. Lapse kingad – kirja saamist. Lasteriided – suguvõsa kasvu. Lapse kukkumine – õnnetust.

Hindman Milleri järgi tähendab suure hulga armsate laste unes nägemine jõukust ja kordaminekuid. Kui ema näeb unes, et laps on kergelt haige, on see vihje lapse heale tervisele, ent võib muid probleeme tekkida. Kui näete unes töötavaid või õppivaid lapsi, ennustab see rahulikku ja õnnelikku aega ning üldist heaolu. Kui näete unes, et teie laps on raskesti haige või surnud, siis viitab see sellele, et tema tervis on ohus. Lähitulevik võib olla pettumusterohke. Kui unes olid pettunud lapsed, viitab see näiliselt sõbralikele inimeste ebaausale ja salakavalale tegutsemisele. Kui hullate ja mängite unes lastega, ennustab see edu äri- ja armuasjades.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendavad Lapsed 1. Lootust. 2. Lihtsust. 3. Midagi, mis on väljakujunemata (s.t. “kui ma olin laps, mõtlesin ma nagu laps, aga nüüd…”). 4. Kohustusi (st lapsed nõuavad, et täiskasvanud vanemad võtaksid vastutuse nende heaolu eest). 5. Neid, kes küsivad ja püüavad õppida.
Muud võimalused: 1. Lapsemeelsus. 2. Mõni isiklik ettevõtmine, mis on umbes sama vana kui unes nähtud lapsed.