Linnuparv taevas lendamas.
Unes lindude nägemine sümboliseerib teie eesmärke, püüdlusi ja lootusi.

Unenäos suure linnu nägemine tähendab sõprust ja aktsepteerimist. See võib sümboliseerida ka unenägija  uudishimulikku olemust. Teise võimalusena võib see tähendada seda, et unenägu viib teid tagasi lapsepõlve, kus saite mõne kasuliku õppetunni eluks. Uni suurest linnust üritab teile seda meelde tuletada.

Unes linnu või lindude nägemine sümboliseerib  su eesmärke, püüdlusi ja lootusi. Kui näete unes linde säutsumas ja/või lendamas, siis tähendab see rõõmu, harmooniat, ekstaasi ja armastust, mis on teie ellu saabumas. See tähendab, et teie elu muutub peagi ilusamaks ja päikselisemaks. Teile saab peagi osaks vaimne vabadus ja vabanemine negatiivsest psühholoogilisest survest kellegi poolt.  See on tunne, nagu oleks teie õlgadelt suur koorem maha langenud.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab lendava linnu nägemine kindlat lootust ja jäädavat õnne tulevikus. Lindude laulu kuulma – õnne laste kasvatamises, rõõmu laulupeost. Lind puuris – rõõmust külalist vastu võtma. Võõrad linnud – rikkust ja au. Lindusid püüdma ja elusalt kätte saama – soovide täideminekut. Linnu söötmine – seltskondlikku koosolemist. Linnuliha sööma – õnnetust ja takistusi. Linnupesa leidma, kus munad sees – lusti ja rõõmu. Poegi täis linnupesa – paaridele lapsi, teistele aga õnnelikku elu. Tühi linnupesa – pahandust ja nukrat meelt. Linnupesast mune võtma – rumalaid tegusid tegema.

SURNUD LINNUD

Surnud linnu või lindude unes nägemine võib tähendada pettumust kelleski või milleski. Leiate end mõtlemas teile muret tegevatele probleemidele ja keskendute liialt sellele.

LINNUD RÜNDAVAD

Uni teid ründavatest lindudest tähendab, et teil on korraga palju asju käsil ja te ei tea, millist tegevust eelistada. Olete killustunud ega suuda ühtki asja korralikult valmis teha ja ära lõpetada.Teil võib olla ka vastuolu teie hinge soovidega ja vaimsusega.

Kui linnud üritavad majja sisse lennata, tähendab see seda, et te ei käi elus oma soovitud rada. Teised sekkuvad teie ellu ja takistavad teil edasi minemast oma eluteel nii nagu õige oleks või nii nagu te seda ise tahaksite teha.

LINNUMUNAD

Linnumunade nägemine unes sümboliseerib raha.

MUNAST KOORUVAD LINNUD

Nende nägemine unes tähendab edasilükatud edu.

LINNUPESA

Linnupesa nägemine unes sümboliseerib iseseisvust, turvalisust, kaitset. Teil on vaja saada  vahepeal kaotatud kindel pind jalge alla tagasi.

Teise tähendusena võib see sümboliseerida edukat ettevõtmist, teie ellu saabuvaid uusi võimalusi ja varandusliku järje paranemist.

LINNU NOKK ON SU KAELAS KINNI

See sümboliseerib seda, et olete liiga palju virisenud või liiga palju teisi taga rääkinud.

TULEKAHJU LÄHEDAL LAULEV LIND

Tulekahju lähedal laulvat lindu nähes või kuuldes, viitab see inimesele, kelle suhtes te enam kirge ei tunne või kellega teid enam miski ei seo, sest kirg on kustunud.

LINNUNA LENNATES MAASTIKKU NÄGEMA

Unes midagi linnulennult nägema tähendab, et olete oma ülesannete kõrgusel. See võib ka tähendada, et teil on asjadele oma vaatenurk, mis teistest erineb. Või annab unenägu teile vihje oma elus millegi üldpilti vaadata.

VIHTLEVAD LINNUD

Vihtlevad linnud sümboliseerivad unes teie vaimset puhastumist. Olete oma elus läbimas mingit rasket etappi, mis jääb seljataha. Saate uude elufaasi edasi minna vaimselt puhtamana.

LINNUPUUR

Linnupuur sümboliseerib unes vabaduse kaotamist. Te tunnete end justkui lõksus olevana või vangis. Miski kammitseb teid ja te ei suuda end vabalt väljendada.

LINNUMAJA

Linnumaja nägemine unenäos sümboliseerib kevadist aastaaega. On paras aeg teha algust millegi uuega või alustada uut elu. See võib ka tähendada teie enda vaimset seisundit, kus uni suunab teid enda vaimsusega rohkem tööd tegema, et edasi areneda ja selle kallal vaeva näha.

LINDE TOITMA

Uni lindude seemnetega toitmisest vihjab sellele, et toidate oma kõrgeid vaimseid omadusi. Teil on vaja kindasti ennast edasi arendada. See võib tähendada ka seda, et  teie pingutused pole seni veel vääriliselt tasustatud.

LINDUDELE SEEMNEID MAHA VISKAMA

See võib tähendada, et teie ettevõtmisi ootab väike edu või edasiminek ja kasv.

T. Maunoneni põhjal tähendab linnulaulu kuulmine unes sõnumit sõbralt, kes on kuskil kaugel haige. Kui lind unes aknale koputab, saate teada muutusest oma sugulase elus. Puuris olev lind sümboliseerib üksindust. Linnu pesakasti nägemine viitab sellele, et kodutu vajab teie abi ning lindude söögilaud tõotab peagi saabuvt kutset lõunasöögile. Linnupesa tähendab turvalisust. Linnumuna märgib elu püsimajäämist ning linnuema nägemine on igati hea enne. Linnusulg näitab, et teie mured taanduvad ajutiselt. Linnujalg aga hoiatab liiklusohtude eest. Suure ja tugeva linnunoka nägemine unes viitab sellele, et keegi püüab teid laita või teie asjadesse sekkuda. Kui näete unes lindu lendamas, tähendab see seda, et keegi teie sõpradest vahetab elukohta. Linnuparve nägemine ennustab, et teil tuleb tegemist teha imigrantide või põgenikega. Linnujaht teatab, et teie suhtlemine kellegagi ei vii soovitud tulemuseni. Kui teie unenäos on lindude eest kaitseks seatud võrk, püütakse teid mingist seltskonnast eemal hoida. Lindudega maal viitab sellele, et kauguseigatsus on teie mõtteid vallanud.

G.H. Milleri järgi tähendab kauni sulestikuga linnu nägemine unes head ennet. Naise jaoks tähendab see uni jõukat ja õnnelikku partnerit. Sulgivad ja vaikivad linnud tähendavad aga halba kohtlemist seltskonnast väljatõugatute suhtes. Kui näete unes haavatud lindu, ennustab see sügavat kurbust, mida järeltulijate vead teile põhjustavad. Kui näete unes linde lendama, on see jõukuse märk. Kui püüate unes linnu kinni, on see samuti soodne enne. Kui kuulete linde rääkimas, viitab see teie suutmatusele hakkama saada vaistu nõudvate ülesannetega.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Lind 1. sõnumikandjat 2. kanaarilinnud – jõude jutt (nagu säutsumine ja siristamine), mis takistab iseennast. 3. kotkas – kõrgeimad jõud ja jõu elemendid tegevuses.
Muud võimalused: 1. materiaalne vabadus. 2. hing. 3. vaimsed teadmised. 4. südametšakra. 5.püüdlused, mõtted ja ideaalid. 6. telepaatia. 7. kõrgem mina.