Punane lind istumas punaste marjadega iileksi oksal.
PARADIISILIND

Paradiisilind sümboliseerib teie unenäos teie kõva kesta, jäikust ja külma ning jäika olemust. Uni annab vihje, et peaksite olema vastuvõtlikum ja avama end julgelt armastusele. See võib tähendada ka seda, et vajate aega puhkuseks ja lõõgastumiseks.

MUSTRÄSTAS

Musträstas sümboliseerib unenäos motivatsiooni puudumist. Te ei kasuta oma potentsiaali täielikult ära. Negatiivse tähendusena võib see sümboliseerida armukadedust, viha või kiusatust.

SININÄÄR

Sininääri nägemine tähendab unenäos, et olete põhjendamatult liiga ülbe ja enesekindel. Teine tähendus on see, et sininäär püüab teie tähelepanu juhtida  millelegi, mille olete kahe silma vahele jätnud.

HIIREVIU

Hiireviu nägemine unes sümboliseerib surma ja kõdunemist. See võib viidata teie varjus olevale inetule aspektile, mida teiste eest varjate.

KANAARILIND

Unes kanaarilinnu nägemine sümboliseerib õnne ja harmooniat. See võib tähendada ka teie soovi suhte loomise järele või seda, et teie ellu on tulemas uus suhe.

KARDINAL

Kardinal unenäos tähendab elujõudu ja õnne. See võib tähendada ka mingil võistlusel esikoha saavutamist või olemist mingil alal tipus.

TIHANE

Unes tihase nägemine näitab, et peate olema eriti tähelepanelik, sest midagi ainulaadset ja erilist on teie ellu saabumas. Seda võimalust ei tohi kindlasti maha magada.

TIBUD

Kanatibud unes sümboliseerivad argust ja tahtejõu puudumist. Kanade nägemine unes võib tähendada kuulujutte ja kõmu. Jälgige hoolega, mida ise räägite, et te ei klatšiks kedagi.
See võib tähendada ka kuulujutte, mida teie seljataga teist räägitakse.

Kummist kana nägemine unes võib tähendada, et olete liiga tõsine ja peate vahepeal lõõgastuma ja lõbutsema.

NÜMFKAKADUU

Nümfkakaduu unes tähendab, et varjate maski näol kandes teiste eest oma emotsioone. Te pole inimene, kes väljendaks avameelselt oma tundeid.

KIRJU KUKK

Kirju kukk unenäos sümboliseerib meeste agressiivsust ja mehelikkust. See võib olla ka alateadvuse poolt saadetud hoiatus millegi eest.

KURG

Unes kure nägemine tähendab õnne, emaarmastust ja teie heategusid. Ole tähelepanelik ja hea oma lähedaste ja kallite inimeste vastu. Kurg tähendab ka taktitunnet, surematust või valvsust.

VARES

Unes nähtud vares võib sümboliseerida surma ja teie enda varjatud tumedaid külgi. See võib näidata ka teie negatiivsete külgede või harjumuste näitamist unes. See võib olla ka sõnum teie enda alateadvusest. Tõlgenda ka kõik unes nähtud teised sümbolid, nii saad teada, mida unenägu täpsemalt räägib.

Unes varese tapmine tähendab, et te ei suuda mõnest oma harjumusest loobuda või keeldute seda tegemast.

KÄGU

Kägu unenäos sümboliseerib unes truudusetust. Ka võib tähendada see seda, et teie elus on keegi, kelle kohalolu on teie jaoks ebasoovitav või ebameeldiv. Võibolla olete ise see, kes teiste ellu sekkub või näiteks kellegi äri takistab.

Kägu sümboliseerib ka aega ja saatust. Peate muutma oma senist suunda või muutma oma lähenemist asjadele või olukordadele. Uni võib viidata kaudselt isikule, kes käitub pööraselt.

PART
Part vee kohal lendamas.

Part unenäos sümboliseerib vaimset vabadust, kui ta lendab või teadvust, kui ta ujub. See on ühenduslüli vaimse ja füüsilise maailma vahel. Pardid on mitmekülgsed linnud, sest nad saavad ujuda, kõndida ja lennata. Part unes näitab teie paindlikkust ja võimet sulanduda ning kohaneda erinevates tingimustes.

Unes valge pardi nägemine tähendab valet ja pettust.

Kahe peaga pardi nägemine unes soovitab teil olla põhjalikum. Teil on vaja aega varuda, et mingi teid häiriv või segav teema, mis parasjagu päevakorras on, rahulikult ning põhjalikult läbi mõelda.

Unes surnud pardi nägemine viitab pessimistlikule väljavaatele. Te olete tegemas midagi, mis on määratud hukule.

HÕBEHAIGUR

Hõbehaigru nägemine unes sümboliseerib mingit kaassõltuvust, millest teil on vaja vabaneda.

PISTRIK

Pistriku nägemine unes viitab sellele, et olete keskendunud oma eesmärkidele ja püüdlustele.

FLAMINGO

Flamingo unes nägemine esindab teie kogukonnatunnet ja koostöö oskust. See näitab teile ka peagi saabuvaid uusi kogemusi või olukordi. See võib ka tähendada, et olete liigselt mures oma füüsilise vormi ja väljanägemise pärast.

KALKUN, PÄRLKANA ja teised KANALISED

Kanalised unes tähendavad ajutisi muresid ja lahkarvamusi. Uni võib tähendada ka mingi ebameeldiva olukorra kogemist reaalsuses skandaali näol või mõnd ebameeldivat vestlust kellegagi.

KODUHANED

Koduhani unes tähendab kodust ja elukestvat kaaslast. See võib viidata ka teie kalduvusele rahvamassidega kaasa minna või n-ö ujuda pärivoolu. Te olete rahulik ja teid ümbritseb headus.

KANADA LAGLE või HALLHANI
Hallhaned poegadega vee peal.

Hallhane nägemine sümboliseerib viljakust ja emalikku armastust. See võib olla ka sõnum teie alateadvuselt teile, et lahendate mõnd probleemi valesti.

KAJAKAS

Kui näete unes kajakat või kajakaid, näitab see teie soovi pääseda teid vaevatest probleemidest või nõudmistest.

Hüppavate kajakate nägemine tähendab unes selget perspektiivi.

Surnud kajaka nägemine unes tähendab eraldumist. Teie praegune olukord või suhe triivib lagunemise suunas.

RAUDKULL

Raudkulli nägemine unes tähendab, et olete ebakindel ja teid vaevavad kahtlused. Peate tegutsema järelemõeldult ja ettevaatlikult. Unes raudkulli nähes peaksite  usaldama oma sisetunnet. Teil on vaja mingit olukorda hoolega jälgida ning  kaaluda enne tegutsema asumist.

KANA

Kana nägemine unenäos sümboliseerib kuulujutte  ja õnnetust. Teil on kalduvus väiksest asjast  suur teha. Kana on ka emaduse võrdkuju.

KOOLIBRI

Koolibri nägemine unes tähendab, et näiliselt väikestel asjadel või ideedel võib olla palju potentsiaali ja jõudu.

Teine tähendus on see, et see tähistab teie leegitsevaid mõtteid või kergemeelseid/frivoolseid ideid. Koolibri unes võib näidata teie suutmatust pühenduda suhtele.

IIBIS

Iibis unenäos sümboliseerib pühendumist, visadust ja püüdlusi.

PASKNÄÄR

Pasknäär unes viitab sellele, et olete liiga ülbe ja liiga kindel oma võimetes.

JÄÄLIND

Jäälind unenäos sümboliseerib rahulikkust ja  väärikust.

LÕOKE

Lendava lõokese unes nägemine sümboliseerib teie suuri püüdlusi. Kui lind kukub lennu ajal alla, tähendab see teie kukkumist põrmu või hävimist ja teid võidakse süüdistada milleski, mida te teinud pole.

Kui kuulete unes, kuidas lõoke laulab, tähendab see teile edu, õnne ja rõõmu. Aga selleks, et õnn saaks olla täielik, on teil vaja mõelda ja kaaluda keskkonna muutust.

KAUR

Kauri nägemine unes viitab sellele, et teil on omadus minna  endas sügavale ja tuua esile alateadvuses varjul olnud tarkus. Otsite vastuseid enda seest. See tähendab, et teil oleks vaja endasse rohkem süüvida, vaadelda ja uurida. Peate mingis olukorras põhjani minema, juurdlema ja seejärel otsuse tegema.

LEMBELIND

Unenäos lembelinnu nägemine näitab, et tunnete puudust või igatsete oma partnerit. Kui näete kahte lembelindu, sümboliseerib see partnerluse olulisust. Peaksite rohkem üksteisele keskenduma.

HARAKAS

harakas unes tähendab erimeelsusi ja rahulolematust. Sellega, mida ütlete ja teete, peate olema ettevaatlik.

See võib tähendada ka lühiajalisi suhteid, milles tunnete end ebakindlalt või ohustatuna.

Surnud harakas unes võib viidata pahatahtlikele kuulujuttudele, mis võivad viia kellegi  teise inimese allakäiguni.

PILAPASKNÄÄR

Pilapasknääri unes nägemine või kuulmine tähistab nutikust ja iseseisvust. See võib tähendada ka seda, et teised töötavad teie kasumi heaks. Teil on kalduvus saada seda, mida soovite.

ÖÖBIK

Unes ööbikut näha, tähendab vastutustundetut  armastust, igatsust ja valu. Ööbiku kuulmine unes tähistab uut algust ja vaimset valgustumist.

JAANALIND

Unes jaanalinnu nägemine viitab sellele, et te ei seisa silmitsi reaalsusega. Eitate ilmselget  ja olete loonud endale omaette mulli, milles elate. Võibolla on tegu olukorraga, mida te ei soovi ega suuda aktsepteerida. Jaanalinnu unes nägemine sümboliseerib ka tõde ja õiglust. Jaanalinnu muna nägemine unes sümboliseerib uuestisündi.

KAKK/ÖÖKULL
Öökull metsas puujuurika peal istumas.

Öökull sümboliseerib unes tarkust, mõistmist, maagiat, laiendatud teadlikkust ja voorust. Olete tugevalt seotud oma intuitiivsete meelte ja psüühilise jõuga.

Öökull võib negatiivses unenäos tähendada surma,  pimedust ja teadvust. Öökulli nägemine unes võib  teile teada anda, et peaksite lahti laskma minevikust või loobuma negatiivsest käitumisest, mis teile kasuks ei tule.

Kui kuulete unes öökulli häälitsemas, siis tähendab see pettumust ja surma. On ka võimalik, et teie alateadvus üritab selle unenäoga teie tähelepanu köita ja teid niimoodi millegi eest hoiatada.

Surnud öökull unes tähendab kas haigust või surma. Surma tähendus on siin pigem näiline. See tähistab tegelikult millegi vana lõppu  ja uue taassündi. Üleminekut ühest etapist teise. See võib tähendada ka seda, et suudate mingist negatiivsest harjumusest vabaneda.

Kui näete unes, et öökull üritab teie silmi nokkida, siis tähendab see seda, et teil puudub mingis asjas kindel seisukoht ja teadmine. Teil võib olla mingi probleem, mida üritate meeleheitlikult vältida ja peita selle eest oma pea liiva alla.

VIIRPAPAGOI

Viirpapagoi nägemine unes tähendab, et teie alateadvus võib teile mingi sõnumi saata. Kindlasti tuleb tõlgendada ja lahti seletada kõik teised unes nähtud sümbolid, et sellest sõnumist õigesti aru saada.

PAPAGOILINE

Papagoilise nägemine unes tähistab mingit sõnumit või kuulujutte, mis teieni jõuab. Enne kui selle teabe edastate, mõelge hoolega järele ega see kedagi ei kahjusta. See võib tähendada ka ärkvelolekus mõne ebameeldiva või ekstsentrilise inimesega kohtumist. On ka võimalik, et keegi teie selja taga imiteerib teid pahatahtlikult või isegi mõnitab teid ja teie olemust.

NURMKANA

Nurmkana unes nägemine tähendab iseseisvust. Nurmkana toob esile teie juhioskused. Teise võimalusena võib see tähendad petmist või petta saamist  ning kiusatust.

PAABULIND ehk VAU
Seitse paabulindu reas avatud sabadega.

Paabulindu unenäos näha on hea enne, mis annab märku teie suhte või karjääri edenemisest positiivses suunas õnnestumistest ning rahulolust.

Negatiivses unes on paabulinnu nägemisel teine tähendus. See võib viidata sellele, et olete liiga uhke, edev ja enesekindel. Olete oma saavutuste ja edu pärast liiga ülbeks muutunud. See võib tähendada ka seda, et teid jälgivad paljud silmapaarid.

PELIKAN

Pelikan unes tähendab toitu, ohverdamist ja heategevust. See näitab teie ennastsalgavust ja seda, kuidas jätate ennast varju, tõstes teised esikohale. Olete alati hooliv teiste suhtes.

PINGVIIN

Unes pingviini nägemine tähendab, et teie probleemid pole nii tõsised kui kipute ise arvama. See on teile justkui märk, et teil on vaja säilitada kaine mõistus ja selge pea probleemide lahendamisel.

Pingviin unes võib tähendada ka seda, et olete tasakaalust väljas ning lasete emotsioonidel enda üle võimust võtta. Teil on vaja leida tasakaal ja sisemine harmoonia.

TUVI
Tuvid ja kajakad jõe ääres.
Tuvi nägemine unes esindab ka uudiseid või kuulujutte.

Tuvi unes nägemine tähendab, et võtate  vastutuse teiste tegude eest enda peale. Tuvi unes esindab ka uudiseid või kuulujutte või annab alateadvus teile mingi sõnumi. Seega tõlgendage kõik unes nähtud sümbolid enda jaoks lahti, et leida enda jaoks see, mida unenägu teile ütlema tuli.

Unes tuvi nägemine võib tähendada ka seda, et teil on soov koju tagasi pöörduda, kui viibite näiteks kuskil mujal.

Kui keegi unes sööb tuvi või neelab ta alla, tähendab see seda, et võite mõne kuulujutu või valeuudise pärast kannatada saada, mida teie seljataga teie kohta levitatakse.

Valge tuvi aknalaual.

Tuvi võib unes sümboliseerivad ka rahu, vaikust, harmooniat, kiindumust ja süütust. Valge tuvi nägemine unes tähendab eelkõige armastust, lojaalsust, lihtsust, leebust ja sõprussuhteid. See võib tähendada ka Püha Vaimu sõnumit ja õnnistust. Olete suutnud end vabastada vihkamisest ja kättemaksumõtetest. Kui näete unes, et Jeesus laseb valge tuvi lendu, siis viitab see jumalasõna levitamisele.

Kui näete unes tuvide  paaritumist ja pesa ehitamist, tähendab see rõõmsat ja õnnelikku kodust elu, mis on täis armastust, vaikust ja naudingut ning turvalisust.

VUTT

Vutt unes sümboliseerib iha, armastust ja erootikat. Uni vutist soovitab teil takistustest ja raskustest üle saada. Hoolimata raskest ja negatiivsest perioodist teie elus, võite loota, et head ajad on nüüd teie jaoks kohe kätte jõudmas.

RONK

Unes ronga nägemine on üldiselt negatiivse tähendusega. Ronk sümboliseerib ebaõnne, reetmist ja surma. Surm on  siin ülekantud tähenduses, sest tegelikult tähendab see teie elus mingi perioodi lõppemist  ja uue algust.

Uni rongast võib tähendada, et keegi lõikab teie ebaõnnest või ebaõnnestumisest kasu.

SUUR JOOKSURKÄGU

Unes suurt jooksurkägu näha tähendab vaimset liikumist. Teil on palju ideesid, mida püüate kõiki korraga realiseerida. Peatuge ja mõelge järele, kuidas ja mis oleks vaja kõigepealt ära teha.

PUNARIND

Punarind unes tähendab uut algust ja uusi võimalusi. Tunnete end värske ja inspireerituna. Teile tulevad uued pakkumised ja võimalused uksest ja aknast sisse.

See võib negatiivses unes tähendada ka eneseohverdamist millegi või kellegi nimel.

KUKK

Kukk sümboliseerib unes  mehelikkust, uhkust, vaprust, arukust ja ülbust. See võib tähendada teie nutikust või ekstsentrilisust. Kuke kiremise kuulmine unes võib tähendada hooplemist ja enda ülistamist.

Kui näete unes võitlevaid kukkesid, tähendab, et teile on võistleja tekkinud, kellega peate millegi või kellegi pärast konkureerima.

TOONEKURG

Toonekurg sümboliseerib unenäos emalikku armastust, ustavust, millegi uue sündi või viljakust. Võimalik, et teie perre või suguvõsasse sünnib lähiajal laps. See võib tähendada ka mõne idee teostumist. Toonekurg unes võib tähendada ka loovust ja puhastumist.

PÄÄSUKE

Pääsuke unes sümboliseerib puhtust, uuenemist, uusi algusi, lõputut rõõmu.

LUIK
Valge luik vees ujumas.

Valge luik unes sümboliseerib puhtust, armu, ilu, väärikust, rikkust ja prestiiži. Miski või keegi, kes võib esmapilgul ebameeldiv tunduda, osutub tegelikult üsna meeldivaks ja atraktiivseks inimeseks. Oluline on eelarvamustest vaba olla ning olukordi ja inimesi hinnata eelarvamustevabalt.

Must luik unes tähendab salapärast ja tundmatut. See kujutab midagi keelatut, kuid samas ahvatlevat.

Kui näete unes, et lendate luige seljas üle lainetava ookeani, tähendab see, et tegelete mõne emotsionaalse teemaga nii graatsiliselt ja delikaatselt kui võimalik.

TUUKAN

Tuukan unes tähendab paradiisi, lõõgastust ja kergust. See võib tähistada partnerlust, tiimitööd või koostööd. Üksi kõike ei suuda ega jõua, aga kaks või enam saavad kõigega hakkama.

KALKUN

Unes kalkuni nägemine tähendab rumalust või rumalaid otsuseid. Te ei suuda  selgelt mõelda ega tarku otsuseid teha. Kalkun võib tähistada ka koosolemist oma perega või aega, mida perele pühendate.

Unes haige või surnud kalkuni nägemine ennustab kiiret tõusu varjust silmapaistvale kohale. Unes kalkunit jahtima või tulistama, tähendab, et omandate oma rikkuse või majandusliku edu ebaausaid võtteid kasutades.

RAISAKOTKAS

Unes raisakotka nägemine tähistab puhastumist ja millegi mõistmist või millestki arusaamist. See vihjab sellele, et teie varasemad kogemused annavad teile hea ülevaate hetkeolukorrast või probleemist, Õppige oma minevikust.

See võib tähendada ka seda, et teie või keegi teine võib olla põhimõttelage. Keegi jälgib teid ja ootab, et teeksite vea, et  ta saaks enda huvides seda olukorda ära kasutada. Teil võib tekkida tunnete, et keegi kasutab teid ära.

Raisakotkas on ka sünni, hukatuse või taassünni sümbol.

RÄHN

Unes rähni nägemine näitab, et teie ärkvelolekus on midagi, mille olete jätnud tähelepanuta. Rähn sümboliseerib ka hoolsust ja töökust.

KOLLANE PAPAGOI

Kollase papagoi nägemine unes tähendab positiivset väljavaadet tööalaselt või uusi võimalusi tööl.

FÖÖNIKS ehk TULILIND

Fööniks unenäos sümboliseerib muutumist, surematust ja uuenemist. Liigute oma elus uue etapi poole. Negatiivses unenäos võib see tähendada, et teid kummitab endiselt ja jätkuvalt teie minevik.