Maalimine unes. Pixabay

Kui näete und maalimisest, tähendab see, et teie ellu saabub väga loominguline periood, mis on seotud teie igapäevaeluga. Kui unes maalite ise midagi, tähendab see, et teie loominguline säde inspireerib teid tegema midagi hämmastavat. See on aeg, mil olete ise oma maailma looja. See tähendab, et kõik teie investeeringud, eesmärgid või ettevõtmised, mida alustate, saavad teoks. Ning sel hetkel saab see teie jaoks olema ka suhteliselt lihtsalt teostatav.

Kui maalisite lõuendile midagi, mis on osa teie reaalsusest, seostatakse seda ärkvelolekus loomingulisuse tõusuga. Kui näete unes, et teie riided on kaetud värviga, on teil raske teiste kriitikaga toime tulla.

Kui keegi värvib oma maja, tähendab see asjade võtmist enda kätte ja valikuid, kuidas oma kodune elu paremaks muuta. Kui olete see inimene, kes maalib teistele inimestele, siis kasutate oma loovust, et muuta kõigi teie ümber olevate inimeste elu lihtsamaks.

Kui näete unes, et maalite koopa seinale seinamaali, siis sümboliseerib teie kiindumust maapealsetesse asjadesse, nagu loodus ja loodusreligioonid. See on uskumuste süsteem, mille vastu tunnete oma ärkveloleku maailmas külgetõmmet.
Kui maalite lõuendile seinamaali, siis näitab see teie soove end loominguliselt väljendada.
Kui värvite maja, siis näitab see vajadust koduse elu stabiilsuse järele.
Kui maalite oma nägu, siis näitab see teie soovi muutuda üha ainulaadsemaks, et saaksite teistest eristuda.

Positiivsed muutused on tulemas, kui tundsite seinamaalingut tehes oma loomisest rõõmu.
Pärast enda näo maalimist tundsite end veelgi ilusamana kui varem.
Teil lubati maalida teisi, sümboliseerides teie võimet suuremat hulka inimesi valgustada.

Hoiatusena võib unenägu tähendada seda, et teil tuleks oma rahaasjades kindlat suunda hoida ja mitte järelemõtlematult investeerida neisse, kellel on negatiivsed kavatsused teilt raha välja pressida. Ärge sekkuge näiliselt kiiret rahalist rikastumist lubavatesse skeemidesse, vaid hoidke neist kindlasti kõrvale.
Kõik negatiivsed inimesed tulevad pinnale ja saate nendega silmitsi seista, kui näete unes õlimaali. Seda eriti siis, kui inimene puudutab õli või tunneb ja tajub seda unes mingil muul viisil.

Unenägu maalimisest võib olla ka seotud teie elus toimuvate loominguliste ettevõtmiste algustega, väljendusvabadusega, sooviga teistest erineda või silmapiirile kerkivate loominguliste võimalustega.

T. Maunoneni põhjal tähendab lillemaali nägemine unes seda, et igatsete romantikat. Maastikumaal tähendab seda, et vajate oma ellu rahu. Mereteemaline maal aga väljendab teie vabadusiha.

Kui silmitsete unenäos maale, mis teile ei kuulu, tähendab see seda, et saate päranduse. Kui aga unes on maal katkine, lõhenenud või rebenenud, on see märk sellest, et kaotate raha.

Maastikumaalija või kunstniku nägemine unenäos ennustab kehva majanduslikku seisu. Kui aga maalija enda portreed maalib, tähendab see pikka iga. Mereteemaliste maalide maalija nägemine tähendab aga elumuutust paremuse suunas. Kui maalija unes maalib koduloomi, on ees lõbusaks kujunev pidu. Metsloomade maalimine ennustab välismaalaste seltskonda. Kui ise unes maalite lillemustreid, saate üle vaimsest masendusest.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab maalija või kunstniku nägemine ilusat ilma, mis kõiki rõõmustab.