Madrus või meremees unenäos.
Madrused laeva peal tähendavad soovide täitumist.

Madruse või meremehe nägemine unes tähistab kerget ja lihtsat edasiliikumist ning teie võimekust elus rohkem tööd teha.  Eriti siis, kui tegu on mingite probleemidega, mis puudutavad näiteks teie mentaalset poolt, siis on teil lihtne sellest välja tulla ja asju kergelt klaarida.

Meremeest seostatakse veega ja seega ka emotsioonidega. Peaksite endalt kindlasti küsima, millised olid tunded, mis teid unenäos valdasid. Meremehe sümboolika viitab peamiselt muutuste soovile. Nagu oleme varem öelnud, võib meremehe ja vee ühendus tähendada teie võimet oma emotsioonidega kergelt toime tulla.

Uni meremehest on seotud nii sõpruse kui armastusega. Madrus sümboliseerib teekonda. Seetõttu võib meremehe unenägu näidata, et võtate varsti ette põneva reisi, mille käigus võite silmitsi seista mõningate raskustega. Uni, kus olete ise madrus, võib tähendada, et teil võib olla ees vaidlus oma kallimaga.

Kui näete oma unenäos madrust, võib see tähendada, et tunnete tungivat vajadust ise oma probleemid lahendada ega soovi teiste sekkumist. Kui olete naine, võib meremehe sümbol unes tähistada teie vajadust abi järele. See võib olla abi meessoost isikult, kuna madrus sümboliseerib teie nõuandjat ja kaitsjat, kes hoolitseb selle eest, et teiega midagi ei juhtuks.

Meremehe nägemine või temaga unes rääkimine viitab sellele, et ebaõnnestumise vältimiseks ei tohiks te praegu suuremat reisi ette võtta. Meremees kuulutab sageli siiski ette võimalikku pikka reisi, aga ka võimalikku truudusetust teie armuelus. Meremehed unes on pikkade ja põnevate reiside sümbol, mis põhineb teie otsingutel oma soovid täita. Sõnum on see, et soovitud vastuste leidmiseks peaksite proovima oma elus mõtestatud lahendusi otsida, mitte kodumaalt lahkuma. Meremees võib teile ennustada, et teie õnn on lähedal, mitte kaugel.

Uni sellest, kuidas te meremeestega sõbralikus ja meeldivas keskkonnas töötate, näitab seda, et võite kaugelt sõbralt saada ootamatuid uudiseid või on teie teele tulemas mõni ebatavaline sündmus. Kui võitlete unes meremeestega, tähendab see, et lähitulevikus võib teiega juhtuda midagi äärmiselt ohtlikku ja riskantset.

Unenäos meremehesse armunud noor naine tähendab, et võite oma partnerist varsti lahku minna ja see juhtub seetõttu, et keegi sekkub teie suhtesse. Sellises kontekstis võib meremees olla teie elus toimuva rahutuse ja pidevate muutuste märk.

Meremees sümboliseerib ka teie tungi reisida, seikluslikkust ja ebakindlust, kuid see on ka vabaduse sümbol, mis võib olla loomulikult liikumisvabadus, aga ka meelevabadus. Meremees on kontrollist vaba ja tema saatus on tema enda kätes. Meremees on naiste arhetüüpne kangelane ja romantismi sümbol. Meeste jaoks sümboliseerib madrus iseenda eest seismist, tungi vabaduse järele ja mis tahes pädevust, mis ta sellise vabaduse saamiseks peab omandama. Vaimselt esindab madrus suhtlemist.

Kui unes ise madrus olite tähendab, et teil on seiklusvaimu ja olete kirglikult reisimisega seotud.  Unenäos nähtud palju meremehi viitavad reisile, kus teid ootavad ees ebaõnn, ebakindlus, aga ka seiklused. Meremeeste nägemine merel tähendab ohtu ja ebakindlust. Ühe meremehe nägemine unes tähendab aga edu tööl.

Vanades unenägude seletajates tähendab madruste nägemine teeleminekut, õnnelikku reisi, raha ja kasu kauplemises. Madrused laeva peal – soovide täitumist. Meremees – meesterahvale truud sõprust, naisterahvale petta saamist.

G. H. Milleri põhjal ennustab unes meremehe nägemine pikka ja meeldivat reisi. Kui noor naine näeb unes meremeest, viitab see halvaendeliselt suhte purunemisele kergemeelse flirdi pärast. Kui näete unes, et olete meremees, ennustab see pikka teekonda kaugele maale ning sellega kaasnevaid rohkeid rõõme. Kui näete unes, et teie laev lahkub, aga teie jäite maha, põhjustavad teie võistlejad teile palju ebamugavusi. Kui naine näeb unes, et ta ise on meremees, saab ta mingi mõtlematu teoga hakkama ning võib seeläbi ustava austaja kaotada.

Kui näete unes ennast merereisil, ennustab see lisaks oma tööga teenitud rahale ka pärandust.