Mets unenäos.
Unes metsa nägemine tähistab elu, viljakust, noorenemist ja kevadet.

Unes metsas olema või seal kõndima, tähendab üleminekufaasi. Järgige oma instinkte ja sisetunnet. Teise võimalusena näitab see, et soovite põgeneda lihtsama eluviisi poole. Te tunnete end olevat oma elu nõudmiste lõksus.

Kui näete unes, et olete metsa eksinud, tähendab see seda, et otsite alateadvuse kaudu infot enda paremaks mõistmiseks.

Kui olete unes metsa kadunud või ära eksinud, näitab see seda, et alustate oma elus uut etappi. Väljendate teatud ärevust selle pärast, et jätate endast maha selle, mis teile tuttav on.

Kui näete unes metsapõlengut, tähendab see seda, et teie elus on millegi ümberkujundamine ja uuenemine võimalik ainult teatud raskuste kaudu.

Teise võimalusena näitab see, et teie viha on kontrolli alt väljas ning see mõjutab kõiki teid ümbritsevaid.

Unes metsa nägemine tähistab elu, viljakust, noorenemist ja kevadet. Teise võimalusena sümboliseerivad metsad teie alateadvust. Peate avama oma potentsiaali enda instinktiivse olemuse avastamiseks.

Kui näete unes, et kõnnite jalgsi metsast läbi, tähendab see tagasipöördumist iseenda süütute ja vaimsete külgede juurde. Kui kõnnite metsast välja, võib unenägu olla sõna otseses mõttes mingist olukorrast puhtalt välja tulemist.

Kui näete unes kuivanud puudega või surevat metsa, viitab see sellele, et teie elus on olukord, mis pole veel lahendatud. Olete mingist teid tabanud probleemist või elulisest situatsioonist hämmingus.

T. Maunoneni põhjal tähendab unes hästi hooldatud metsa nägemine palka töö eest. Aga tiheda metsa nägemine märgib, et teil on ees rasked ajad. Kui näete unes, et olete metsateel või rajal ning tulete sealt päikesepaistelisse kohta, jätab seni saatnud halb õnn teid maha ning elu muutub helgemaks.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab rohelise metsa nägemine lootust heale tulevikule. Metsas kõndima – õnnelikku abielu, rikkust ja muud head. Metsa põlemine – kahju, mõnikord ka ilmamuutust. Pime ja paks mets – hädasolemist. Metsa eksimine – pahandust, tüli ja riidu. Metsas magamine – halva elu elamist. Metsloomad – nälga ja kiusatust.

Gustavus Hindman Milleri põhjal tähendab see, kui näete paksu metsa unes, et teie elus toimuvad lähiajal ärilised muutused. Kui mets on haljas ja roheline, tähendab see head muutust. Kui aga raagus ja sünge, siis võib selline mets teile hädasid ennustada. Kui olete näljane ja teil on metsas külm, siis olete sunnitud mingit ebameeldivat olukorda lahendama. Kui näete metsas tulekahju, tähendab see, et plaanid küpsevad rahuldust pakkuval moel. Jõukus toob teile õnne.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Mets mõttelist kohta, kus võib kergesti segadusse sattuda, näiteks (puude) labürindis eksida.
Muud võimalused: teadvuseta meel.