Muld unenäos.

Unes mulla nägemine või sellega kokkupuutumine sümboliseerib kasvu ja viljakust. See on ka elu kindel alus.

See võib olla ka vihje sellele, et peate oma seatud eesmärkidele lähenema praktiliselt.

Kui unes nähtud muld on kõva, kuivanud ja pragunenud, näitab see seda, et  te pole enda suhtes aus olnud. Olete üritanud ennast peita kõva kesta sisse.

Unenägu võib olla ka analoog millelegi teie reaalses elus, mis vihjab „määrdunule“ või rikutule.

T. Maunoneni põhjal tähendab muda nägemine unes, et teid püütakse solvata tühjade juttudega. Mudavann tähendab, et teie tervis hakkab paranema. Mudane tee unes aga viitab sellele, et peaksite hoolega oma seltskonda valima, sest keegi püüab teid eksitada.

Muld on kasvamise sümbol mitmes mõttes – mida mustemat mulda unes näete, seda paremat see teile ennustab. Mullahunnik tõotab teile turvalist perioodi oma pere keskel. Mullakamakas unes aga ennustab taksituste ületamist.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab muld näljaste külaliste saabumist. Muda – raskeid asju.

G.H. Milleri järgi tähendab lillede või puude ümber värske mulla nägemine kokkuhoidlikkust ja tervislikke tingimusi. Kui riided on mullased, ähvardab nakkusoht. Kui näete unes, et teid loobitakse poriga, püüavad vaenlased teid kahjustada.

Kui näete unes, et kõnnite poris, siis on teil alust sõpru mitte usaldada ja ka pereringis tekib segadusi. Kui näete teisi poris kõndimas, siis ennustab see inetuid kuulujutte sõbra või alluva kohta. Põllumehele ennustab see uni viletsat viljasaaki ja nigelat karjakasvu. Kui näete oma riietel pori, siis võidakse rünnata teie mainet. Kui pori maha pühite, siis pääsete vaenlaste laimust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Muda seda, mis teid takistab.
Muud võimalused: 1. enda kõhkluste ja hirmude pidurdav aspekt. 2. see, mis vaatamata välimusele võib sisaldada aaret. 3. millessegi kinni jäämine või kinni olemine. 4. hooletussejätmine. 5. keha kuritarvitamine.