Punases kleidis naine, pärg peas, istumas
Naise nägemine unes tähistab üldiselt hoolivat olemust ja armastust.

Naise nägemine unes tähistab üldiselt hoolivust, passiivsust, hoolivat olemust ja armastust. See võib viidata teie enda naissoost aspektidele või teie emale. Teise võimalusena viitab naine kiusatusele ja süütundele. Kui tunnete seda naist, keda unes nägite, siis see võib kajastada teie muresid ja tundeid, mis teil tema suhtes on.

Unes vana naise nägemine viitab teie murele oma vananemise pärast. Teise võimalusena võib vana naine olla arhetüüpne kuju, mis sümboliseerib tarkust, taipamist, juhendamist ja/või naiselikku jõudu. Kui näete unes, et seal nähtud vana naine on pime, siis unenägu ütleb teile, et usaldage oma sisetunnet. Alati ei näe toimuvat, kuid tajuda on nii mõndagi siiski võimalik.

Unenägu naisest, keda te reaalses elus tunnete ja kes on unes rase, näitab seda, et teil on temaga tihe side.

Kui olete mees ja unes näete, et olete seal naine, siis see viitab sellele, et peate tunnistama oma  teatud naiselikke aspekte. Küsige endalt, mida te unenäos tundsite, kui olite naine.

T. Maunoneni “Suure unenägude raamatu” järgi tõotab noore naise unes nägemine romantikat, vanem naine aga turvalisust. Musta riietatud naine on leinasümbol, valgetes rõivastes naine on surmateate kuulutaja. Kui näete naise seljas teravates toonides hõljuvat seelikut, märgib unenägu kergemeelset inimest. Alasti naine märgib ausust.

Kui näete unes naist kui abikaasat, on see hea enne siis, kui naine on unes kodus. Aga kui ta on kodust ära, ennustab uni tüli.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendavad mitu naist ninapidi koos lobajutu ja klatši kuulda saamist. Naiste kiskumine aga, et saate tunda viletsust. Kui näete unes ilusat naist, kelle vastu teil on tunded, siis tähendab see tervist ja head meelt. Tundmatu naisterahvas – et olete austatud. Riieteta naise nägemine tähendab kordaminekuid ja õnne. Kui unes mõne naisterahvaga riidlete, tähendab see halbu asju. Unes naist võtma – muutusi ettevõtmistes ja toimetustes. Naisterahva ümber lipitsemine tähendab aga kavalate ja ülekohtuste inimeste käest petta saamist.

Punaste juustega naine – tagakiusamist. Blond naine suurt kahju. Ilus naine – tervist ja rõõmu. Naisega jalutamine – ähvardavat õnnetust.