Ookean unes.
Positiivne on ka selline unenägu, kus otsustate minna ise vabatahtlikult ookeani ujuma.

Unenägu veest, eriti aga ookeanist, on üks levinumaid sümboleid, mida inimestel kõige sagedamini esineb. Selle põhjuseks on see, et me ise koosneme peamiselt veest ja selle elemendi võimsaim näitaja on ookean. Pole midagi ilusamat ja intensiivsemat ning samas ka hirmutavamat kui see hiiglaslik veekogu.

Kui te unes kukkusite paadist ookeani, ja hakkasite uppuma, siis uppumistunne sümboliseerib uppumist kõikidesse teie elu emotsioonidesse.

Kui tõusulaine hakkab teile peale vajuma, siis need lained on tavalised märk intensiivsest stressist või murest, mis sõna otseses mõttes teid hävitab ja laastab. Kui see juhtub, on kõige parem proovida oma tunded korda saada nii kiiresti kui võimalik.

Positiivse tähendusega on uni siis, kui paadist vette kukkudes otsustasite ookeanis kaladega koos ujuda, näidates nii oma võimet igas keskkonnas kohaneda kui ka aktsepteerida oma emotsioone sellistena, nagu need on.

Kui unenäos elasite üle ookeani tõusulaine, näitab see seda, et olete piisavalt mitmekülgne ja tugev, et hakkama saada ka kõige ohtlikumates olukordades.

Kui päästsite unes teisi uppumast, siis viitab see sellele, et olete teiste inimeste nõustaja ja abistaja. Abistate teisi ja hoiate nad eemale uppumast nende endi emotsioonidesse.

Positiivne on ka selline unenägu, kus otsustate minna ise vabatahtlikult ookeani ujuma.

Kui mehed näevad unes ookeani. Meestel on stereotüüpselt raske oma emotsioone väljendada ja nad tunnevad end seda tehes ebamugavalt. Seetõttu on kõige tõenäolisem, et nende allasurutud emotsioonid ilmnevad unenägudes ookeani kujul. Mehed näevadki seetõttu sellist tüüpi unenägusid, sest nende allasurutud emotsioonid suudavad vaid unenägudes pinnale tulla, kuna neil pole muud väljundit. Kui see juhtub, peab mees reaalses elus oma probleemide lahendamise tegema prioriteediks, et saaks allasurutud emotsioonide ookeanis uppumise lõpetada. Igasugune väljendusviis aitab, eelistatavalt produktiivne väljendusviis.

Kui naised näevad unes ookeani. Naised on tervikuna intuitiivsed olendid ja neil pole nii raske oma emotsioone väljendada. Nad väljendavad end sama hästi, kui asjad lähevad valesti. Tavaliselt on see tingitud sellest, et nad teevad liiga palju ja seetõttu peavad nad suutma oma emotsioonidega konstruktiivselt hakkama saada. Neil on vajadus kõik välja rääkida, mitte enda sees varjul hoida.

Üldiselt tähendab ookeani unes  nägemine või sellel viibimine või ookeani sattumine seda, et teie emotsionaalne pool pole maandatud. See võib viidata sellele, et teil on vaja oma elus kindlamat alust. Kui teil on seda tüüpi unenägusid, võib see tähendada ka seda, et teie soovid ei ole ärkveloleku tegelikkusega seotud.

T. Maunoneni põhjal tähendab rahulikult voogava ookeani nägemine unes vapustusteta perekonnaelu. Raevukalt tormine ookean tähendab, et satute mingi perekonnatüli pealtnägijaks. Kui vaatlete ookeani kaljult, ei ole te eriti tasakaalukas, vaid unistate praegusest hetkeolukorrast lahtirabelemisest.