Öökull unenäos
Valgest öökullist või lumekakust uni toob esile teie uue teadlikkuse ja valgustatuse.

Öökulli nägemine unes sümboliseerib tarkust, taipamist, maagiat, laiendatud teadlikkust ja voorust. Olete tugevalt seotud oma intuitiivsete meelte ja psüühilise jõuga.

Öökull on ka surma, pimeduse ja alateadvuse sünonüüm. Öökulli nägemine võib viidata ka sellele, et teil tuleb minevikust lahti lasta või vihjab see teie mingile teatud negatiivsele käitumismustrile või iseloomujoonele, millest on vabaneda vaja.

Valgest öökullist või lumekakust uni toob esile teie uue teadlikkuse ja valgustatuse.

Kui unes öökulli huikamist kuulete, tähendab see pettumusi ja surma. Surm on siin pigem selles tähenduses, et see sümboliseerib millegi vana lõppu. Teie alateadvus võib proovida selle unega teie tähelepanu äratada ja teid hoiatada pettumuste eest.

Unes surnud öökulli nägemine tähendab mõnda haigust või surma. Surm võib selles mõttes olla sümboolne surm, nagu elus olulise ülemineku või negatiivse harjumuse lõppemine.

Kui unes näete, et öökull üritab teie silmi nokkida, tähendab see sageli mingit probleemi, mida üritate lahendamise asemel meeleheitlikult vältida.

Öökulli sule nägemine tähendab, et peate oma teadmisi ja tarkusi teistega jagama.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab öökull salalike inimeste kiusu. Öökulli huikamine – vastaste langemist.

Hindman Milleri põhjal tähendab unes öökulli huikamise kuulmine hoiatust, et tervis ja rõõm pole igavesed ning selle varjus valitseb surm. Tuleb olla ettevaatlik ja mitte suhtuda oma elusse hoolimatult. Unenägu võib ennustada ka halbu sõnumeid eemalviibijate kohta. Kui näete unes surnud öökulli, siis tähendab see varjatud halba mõju ja vaenlaste tekkimise ohtu.

T. Maunoneni järgi tähendab unenägu öökullist ühtedele inimestele halbu uudiseid, aga teistele sümboliseerib see elus toimetulekut terava mõistuse ja mõtlemisvõime abil. Öökulli huige tähendab, et teie juurde saabub külaline kauge maa tagant.