Paat unes.
Kui näete unes paati, tähendab see teie võimet elus hakkama saada.

Uni, kus viibite paadis või näete paati, tähendab teie võimet elus hakkama saada ja oma emotsioone väljendada. Pöörake erilist tähelepanu vee omadustele, on see siis unenäos rahulik või tormine, selge või hägune jne. Kas te liigute paadiga sel veel sujuvalt?

Teise võimalusena tähendab paadi unes nägemine, et olete valmis omaks võtma oma seni tundmatud või allasurutud küljed.

Uni võib olla ka ülekantud tähenduses märk sellest, et reaalses elus ei tohiks te paati kõigutada ja kellelegi sellega kahju tekitada.

Uni, kus laine tabab paati ja kukute vette, tähendab, et lasete emotsioonidel liiga palju oma otsuseid suunata. Võib-olla käitute ärkvelolekus sageli liiga ebaratsionaalselt.

Uni sellest, et proovite paadist välja hüpata, näitab, et soovite oma rasketele emotsioonidele vastu astuda ja oma probleemidele läheneda.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab see, kui paat on rahulikes vetes, helgele tulevikule. Tormine vesi tähendab ebasoodsaid muutusi. Kui lähete paati koos rõõmsa seltskonnaga, saab teile osaks rohkelt hüvesid. Ebaõnn võib teid tabada siis, kui unes tormisel merel üle parda kukute.

G.H. Milleri põhjal tähendab see, kui näete end päästepaadis, et pääsete ähvardavast ohust. Kui näete päästepaati uppumas, soodustavad sõbrad teie meeleheidet. Kui triivite sihitult päästepaadis ja teis otsitakse, siis tabab teid mure, millega teie sõbrad on mingil moel seotud. Kui teid päästetakse, siis pääsete suurest saatuselöögist.