peegel unes
Peegli nägemine unes on ka tõe sümbol.

Kui näete unes peeglist enda peegeldust, tähendab, et mõtlete oma sisemise mina üle. Peegelduse nägemine iseloomustab, kellena te ennast tegelikult tajute või kuidas soovite, et teised teid näeksid. Võib-olla kaalute oma iseloomu tugevamaks muutmist.

Kui te unes enda peegeldust ei näe, tähendab see seda, et olete kaotanud oma identiteedi. Võib olla olete muutunud selliseks nagu teised teid näha tahavad ning ei tea ise ka enam, kes te olete.

Unes kahe poolega peeglisse vaatamine tähistab seda, et teil on vaja tegeleda  mingisuguse näost näkku suhtlemist vajava teema või probleemiga. See, mida peeglis näete, on seotud teie alateadvuses  oleva teabega.

Kujutise nägemine peeglis võib olla ohutu viis teie alateadvuses oleva info väljatoomiseks või sellega silmitsi seismiseks. Peeglid sümboliseerivad kujutlusvõimet ning teadvuse ja alateadvuse vahelist seost.

Unes peegli nägemine sümboliseerib ka lähedast või head sõpra. Peegli nägemine unes on ka tõe sümbol.

Unes peegli katki tegemine viitab sellele, et võite mõnest vanast halvast harjumusest vabaneda. Peegli purunemist seostatakse ka 7 aastat kestva ebaõnne sümbolina.

Kui näete unes pragunenud või mõranenud peeglit, tähendab see kehva või moonutatud minapilti. See võib tähendada ka seda, et olete lõpu teinud oma mingile vanale harjumusele või käitumisviisile.

Uduse peegli nägemine unes tähendab udust ettekujutust sellest, kes te olete ja segadust teie elu eesmärkides. Teil puudub selgus ja eesmärk ning seate kahtluse alla oma ientideedi.

PEEGELDUS

Unes peegelduse nägemine tähistab tõelist mina. On aeg vaadata endasse. Peegeldus võib esile tuua nii teie puudusi kui ka positiivseid omadusi. Õppige oma vigadest ja püüdke neid parandada. Samas hinnake oma häid omadusi, ärge neid unustage.

 See võib tähendada seda, et soovite olla selline nagu teised teid näevad või näha soovivad. Kui näete peeglis kummalist kuju või midagi muud, mis pole teie peegeldus, siis see viitab mingis kriisis olemist, identiteedikriisis näiteks. Te pole enam kindel selles, kes te olete.

Unes enda peegelpildi peeglis mitte nägemine tähendab , et olete kaotanud oma identiteedi. Võimalik, et olete muutunud selliseks nagu teised teie näha on tahtnud.

PEEGLITEGA TUBA

Kui unes end peeglitega toas näete, on see viide sellele, et olete kaotanud oma identiteedi, oma olemuse. Tunnete end eksinuna ja ei tea, kuidas edasi peaks minema või millist teed valima.

Vanade unenägude seletajate tähendus

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab peegel suurt pettust ja ülekohut. Katkine peegel tüli, riidu ja viletsust.

Gustavus Hindman Milleri põhjal tähendab unes enda peeglist nägemine ebameeldivusi. Võite haigestuda ning kaotada varanduse või senise edu. Kui näete katkist peeglit, tähendab see lähedase inimese ootamatut kaotust. Kui näete unes teisi inimesi peeglist, siis tähendab see pettumust ja varanduse kaotust. Kui noor naine näeb unenäos, et ta teeb peegli katki, võib see ennustada sobimatuid sõprussuhteid ja õnnetut abielu. Kui ta peaks peeglist oma armsamat nägema, kes on seal kahvatu ja kurnatud, siis võib see viidata tema peatsele lahkumisele või kihluse katkemisele. Kui ta aga peeglis paistab õnnelik ja terve, võib tekkida lühiajaline võõrdumine.

Kui naine näeb peeglist meest, kes pole ta abikaasa ega kihlatu, kuulutab see alandavat olukorda, mis põhjustab sugulastele muret. Kui mees näeb unes võõrast naist peeglis, siis rikub ta oma tervise ja laostab äri rumala kiindumuse tõttu.

T. Maunoneni järgi sümboliseerib unes nähtud peegel tihti une nägijat ennast, nii et peegli tähendust tuleb otsida koos teiste unenäo kujunditega. Kui näete selget peeglit, tähendab see teie jaoks alati head, aga tuhm peegel ennustab seevastu ebaõnnestumisi. Kui näete peeglis teise inimese nägu, on teil temaga pikaajalised ja head suhted. Peegli purunemine ennustab haigust. Kui unes vaatate peeglisse ja olete seal alasti, märgib see soovi petta oma partnerit. Unenäo teine seletus on, et püüdlete siiruse poole.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Peegeldus unes seda, kuidas teised teid näevad.
Muud võimalused: 1. enesekontroll. 2. eneserefleksioon, oma individuaalsus, eneseteadvus. 3. nartsissism. 4. illusioon – see, mis pole reaalne, vaid ainult peegeldus.