Pesu pesemine unenäos.
Kui näete unes pesunaist või olete ise pesunaine, siis tähendab see seda, et vajate oma praeguses tegevuses kellegi abi.

Kui unes ennast pesete, näitab see, et olete uhke oma sotsiaalse staatuse ja isiklike ettevõtmiste üle. Võite isegi saada teatud tunnustust ja saavutada prestiiži.

Teise võimalusena tähistab uni õnnetute kogemuste või tähelepanuta jäetud emotsioonide puhastamist teie elus. Olete valmis elus uue alguse tegema.

Kui pesete unes jalgu, näitab see, et olete valmis oma elus suuri muutusi tegema.

Unenägu, kus pesete käsi, viitab sellele, et teil on mingi murettekitav probleem, mille peate läbi töötama. Teise võimalusena vihjab unenägu sellele, et te ei soovi võtta mingi asja eest vastutust. Peate lahti laskma vanadest emotsioonidest ja varasematest suhetest. On aeg saada lahti oma elus valitsevast negatiivsusest.

Uni, kus pesete oma autot, viitab sellele, et teie probleemid mööduvad varsti. Olete valmis omaks võtma uue värske ilmavaate ja suhtumise.

T. Maunoneni järgi tähendab see, kui pesed end unes, tervist. Aga kui näed kedagi teist end pesemas, on see selle inimese jaoks halb enne. Pesemisruum annab teada, et keegi püüab sind lähiajal mustata. Pesu pesemine tähendab üldiselt tüli inimeste vahel. Mida rohkem pesu, seda suurem tüli. Põranda pesemine ennustab ebameeldiva uudise saabumist. Kui unes pesete aknaid, olge ettevaatlik inimeste suhtes, kes teile meeldida püüavad. Seevastu WC pesemine on eriti hea enne – mida mustem see teie unenäos on, seda paremat on oodata. Pesumaja tähendab, et olete taktitundeline oma lähedaste suhtes, kui keeldute kuulamast nende kohta levitatavaid kuulujutte.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab enda pesemine õnnetusest pääsemist, tervist ja rõõmu. Aga ka sõprade poolt abi saamist. Teiste pesemine – teiste hätta tõukamist. Pesemine tähendab laimujutte kuulma.

Pesumasin

Pesumasina nägemine või unenäos selle kasutamine viitab sellele, et peate lahendama mineviku probleemid. Teil on vaja seda selleks, et saaksite alustada uuesti puhtal lehelt.

Pesulaud

Unes pesulaua nägemine või selle kasutamine viitab raskele tööle. Tunnete end emotsionaalselt või füüsiliselt tühjana.

Pesunaine

Kui näete pesunaist või olete unes ise pesunaine, siis tähendab see seda, et vajate oma praeguses tegevuses kellegi abi. Peate nõustuma teile pakutud abiga. Pidage meeles, et te ei saa ega jõua alati kõike ise teha ja mõistlik on vahel teist abi paluda.

G.H. Milleri põhjal tähendab unes iseenda pesemine, et tunnete uhkust oma arvukate suhete üle. Kui näete unes pesukaussi, siis huvitavad teid uued väljakutsed, mis pakuvad teistele rohkesti lõbu. Kui pesete käsi ja nägu pesukausis puhtas vees, ennustab see peatset kirglike soovide täitumist. Kui pesukauss on must vi katki, siis kahetsete kibedalt lubamatut lepet, mis põhjustab teistele piina ning toob teile endale vähe rõõmu.

Kui näete unes riiete pesemist, ennustab see pingutusi ja võitlust, kuid see toob teile edu. Kui riided saavad korralikult puhtaks, tähendab see, et teie ettevõtmisi kroonib edu ja õnn. Vastupidise une puhul ei too elu teile õnne. Kui pesupesija tuleb teile koju, ennustab see haigust või millegi väga väärtusliku kaotust.