Poiss pilvedes seismas, vikerkaar seljataga.
Vikerkaar ja pilved unenägudes on tavaliselt märk materiaalsest rikkusest.

Pilv või pilved unenäos on märk teie südametunnistusest. See võib tähendada ka seda, et teie ärkveloleku ajal on midagi saavutatud. Unenäos nähtud pilved võivad viidata teie meeleolule ja meeleseisundile reaalses elus. Kas tunnete end õnnelikuna, kurvana või koguni vihaselt? Pilv esindab teie meeleolu. Pilved võivad tähendada näiteks teie ärevust, kui need pole tavalistes värvides, nagu nad peaksid olema. Need võivad tähistada ka meie lootusi ja vajadusi. Pilved võivad näidata, et teie igapäevaelu teatud asjades on kasvu oodata. Kui pilvedest sajab vihma, on teie elus murettekitav aeg.

Valged kohevad pilved esindavad õnne ja on rõõmu väljendus. Suur must pilv viitab depressioonile ja võimalikule ärritusele elus. Kui vaadata traditsioonilisi unenägude tähendusi, siis pilved tähistavad inimese energiavälju. Kas seostate oma eluraskused teiste inimestega?

Teadaolevalt esindavad pilved unenäos ka intuitsiooni. Unenägu, kus pilved liiguvad üle taeva, tähendab seda, et peate mõtlema oma meeleolu ja stressi üle elus. Pilvede unes nägemisel võib olla mitu tähendust, seetõttu on kõik unes nähtud detailid olulised.

Pilvi võib erinevalt tõlgendada vastavalt nende tekstuurile ja värvusele. Valged pilved tähistavad teie elus õnne, rõõmu, tasakaalu, selgete eesmärkide seadmist ja karjääriga rahulolu. Tumedad või mustad pilved tähistavad siiski probleeme. Need ilmuvad unenäkku sageli siis, kui inimene on depressioonis või tal on rasked ajad. Kui te unes lendasite pilvedes, tähendab see seda, et teie vaimsed juhid soovivad teiega suhelda.

Te võisite unes näha hämmastavaid valgeid pilvi. See tähendab, et õnn ja rõõm saavad olema teiega. Kui näete vilkamisi sinist taevast ja mööduvaid pilvi, on teie elus asjad lihtsad ja kõik kulgeb sujuvalt. Kui teid unes jälitavad pilved või pilv tundub teie jaoks hirmutav, tähendab see sageli seda, et asjad kipuvad elus valesti minema, kuid peate hoidma end positiivsena.

Tormipilved sümboliseerivad temperamenti ja depressiooni teie elus. Unes tumedate tormipilvede nägemine sümboliseerib masendust või viha. See näitab emotsioonide eelseisvat väljapurskamist. See võib tähendada ka mingis olukorras tarkuse puudust või segadust. Seega võib uni olla justkui metafooriks teie „pilvisele“ mõtteviisile.

Unes pilvel hõljumine sümboliseerib rahulolu eluga ja rõõmu.

Valgete pilvedega üleni kaetud taevas tähistab õnne.

Äikesepilved sümboliseerivad emotsionaalselt lõksus olemise tunnet.

Päikese välja tulemine pilve tagant tähendab hädadest või negatiivsetest uskumustest ja veendumustest vabanemist, mis teid seni takistas ja teie arusaamist oma olemusest hägustas.

Üldiselt näevad inimesed pilvi unes sageli siis, kui nende meeleolu on muutunud. Iga unenägu tuleb detailideni lahti seletada, et sellest aru saada. Unenäo üksikasjade selgitamine on oluline. Kui näiteks unes pilv möödub taevas paistvast kuust, tähendab see nõuannet, et une nägija peaks rohkem endasse uskuma. Teie eneseusk võis kõikuma hakata ärevuse või hirmu tõttu reaalses maailmas. Kollast värvi pilved viitavad materiaalsele saavutusele.

Unenäos kiiresti liikuvad pilved võivad tähendada, et teised pöörduvad elus abi saamiseks teie poole. Kui näete ennast üle pilvede hüppamas, tähendab see seda, et teil on ideid, mis on tulusad. Väga oluline on, et õpiksite kõigist elus toimunud sündmustest, seiklustest ja võimalustest koondades need oma oskusteks ja ideedeks, mille peate kasutusse rakendama.

Veenduge, et haarate elus pakutavatest võimalustest kinni ja keskendute iseenda energiatele, kui teie unenäos taevast pilved kaovad. Kui te taevas ühtegi pilve ei näe, viitab see mingile  olukorrale, kus peate ettevaatlik olema. Tugevatele emotsioonidele viitab sageli tormipilvede nägemine. Tormipilved võivad vihjata ka murele, masendusele ja õnnetusele. Jätkake oma elu elamist ja tegutsemist ettevaatlikumalt, kui näete unes taevas moodustuvaid pilvi.

Uni valgest pilvest päikesepaistelises taevas tähendab, et te saavutate elus kõik seatud eesmärgid. Kui näete unes pilvi koos vikerkaarega, viitab see sellele, et teil on oma elus selge eesmärk. Vikerkaar ja pilved unenägudes on tavaliselt märk materiaalsest rikkusest.

Kui näete unes treppi või redelit, mis viib teid pilvedest läbi justkui teisele maale, soovitab selline uni teil otsida oma lapsepõlvest vihjeid selle kohta, kuidas peaksite hakkama saama praeguste probleemidega elus. See võib tähendada ka seda, et valite lõpuks oma elueesmärgi, mille soovite saavutada. Unes valgete kohevate pilvede nägemine tähendab ka sisemist rahu, vaimset harmooniat ja kaastundlikkust. Võimalik, et teie ärkveloleku probleem leiab kiiresti ja ootamatult lahenduse.

Hallist pilvest une nägemine kujutab endast masendunud olekut või on seotud mõne murega. Vihma ja pilvede nägemine on seotud teie vaimse sfääriga ja elus allaandmise tundega. Mustad pilved tähistavad võitlusi teie elus.

G.H. Milleri järgi tähendab unes tumedate tormipilvede nägemine ebaõnne. Kui sajab vihma, tähendab see häda ja haigust. Kui aga näete unes läbipaistvaid ja heledaid pilvi, millest päike läbi kumab, saavutate pärast murelikku ja rasket aega taas edu. kui näete pilvest tähti läbi säramas viitab see väikestele rõõmuhetkedele ja edenemisele.

Eesti vanades unenägude seletajates on tumedate ja paksude tormipilvede nägemine mure ning leina märk. Valged pilved tähendavad väikesi nääklusi.