Pimedus tähistab hirmu tundmatute ja ootamatute probleemide ees.

Pimedus on unenägudes üsna tavaline ja see viitab tavaliselt suutmatusele luua ühendust oma sisemaailmaga või mis tahes vaimse ettevõtmisega. Pimedus on tavaliselt teie veendumuste peegel ja sümboliseerib tundmatust, tundmatut ja ebaselgust.

Pimedus ei tähenda tingimata valguse puudumist. Paks, läbimatu pimedus on haige ja kurva hinge sümbol: olete kaotanud ühenduse enda olemusega. Vanad pärslased uskusid, et pimedus unes on märk füüsilisest ja moraalsest valust, aga ka raskest haigusest.

Kui olite unes täielikus pimeduses, sümboliseerib see unenägu vajadust jälgida oma tegevust. Sõnum on distantseeruda sellest, mis hoiab teid lahus millestki, mida te tõeliselt usute. Teil on vaja leida üles see, mida tõeliselt soovite. Pimedus unes võib olla valusa ja pika haiguse märk. Kui unes end pimeduses nägite, on see märk sellest, et peate silmitsi seisma mõningate raskustega. Kui teil siiski õnnestub valgus sisse lülitada, ennustab unenägu teie oskust ja võimekust takistustest üle saada.

Pimedus tähistab hirmu tundmatute ja ootamatute probleemide ees. See võib näidata segadust oma suuna leidmise osas elus. Pimedas tee otsimine tähendab, et teil võib tekkida depressioon, hirm muutuste ees, kartlikkus, ebakindlus, usaldamatus, salapära, risk, varjatud ohud ja tundmatus. Pimedus unenäos on pimeduse sümbol teie alateadvuses. Pimedus või varjud võivad esindada ka sügavat leina ja segadust teie elus.

Une nägemine päikese- või kuuvarjutusest, mille tõttu pimedus järsku saabub, ennustab seda, et keegi tuttav võib haigestuda ravimatusse haigusesse või kellegagi võib õnnetus juhtuda. Kui olete oma unenäos pimedusse eksinud, viitab see sellele, et peate olema ka ettevaatlik, sest tulevikus võib teil tekkida mõningaid probleeme. Uni on positiivne ainult siis, kui pääsete pimedusest. Kui unes suutsite  pimedusest valguse kätte tulla, tähendab see, et pääsete teid ähvardavatest ohtudest. See võib viidata ka sellele, et teil võib olla edu romantilises sfääris.

Uni pimeduse saabumisest võib tähistada ebaõnnestumist tööl. Pimedus võib tähendada teadmatust, vastutustundetust, õelust, surma ja hirmu tundmatu ees. Kui päike tõuseb pimedusest, saate neist ebaõnnestumistest jagu. Kui tunnete end pimedas turvaliselt, viitab teie uni sellele, et teile ei meeldiks teada saada oma ärkvelolekus mõnest teile kahjulikust asjast. Teisisõnu, teie mantra on “teadmatus on õndsus”.

Pimedas kellegi nägemine tähendab, et peaksite konfliktides rahulikuks jääma. Uni, kus olete pimedas eksinud, viitab meeleheitele, depressioonile ja ebakindlusele. Kui olete eksinud või koperdate pimeduses, viitab unenägu asjaolule, et teil on millegi kohta piisavalt teavet, et teha selge otsus. Uurige ja ärge kiirustage valikute tegemisel. Pimedas kobamine viitab ka soovile iga hinna eest lahendus leida või lootus soodsatele tulemustele. Kellegi pimedas tapmine tähendab teie julgust astuda vastu ohtudele või segadust ärkveloleku ajal.

Kui te unes ei leia kedagi pimedusest üles, tähendab see seda, et peate oma temperamenti kontrolli all hoidma. Teil on kalduvus lubada emotsioonidel enda üle võimust võtta ja kaotada kaine mõtteviis.

Kui jääte unes pimedusse, võib teie teele tulla mõni oht. Kui olete unenäos päikesevarjutuse tunnistajaks, võivad peagi olla saabumas teie jaoks ebameeldivad päevad. Kui aga tulete pimedusest välja, ületate selle ohu. Kui olete unes  pimedas koopas, tähistab see kurbust. Kui teie unenäos on ähmane inimfiguur pimedas, siis kogete ärkveloleku ajal hirmu, mille üle peate võitu saama. Kui kardate pimedust, on teil õnnelik elu. Pimedus tunnelis viitab sellele, et teie vaimsed võimed pannakse proovile.

G.H. Milleri järgi tähendab unes see, kui olete kuskile teel ja järsku läheb pimedaks, seda, et ükskõik milliseid teie ettevõtmisi ootab ees ebaedu. Kui aga päike enne teekonna lõppu paistma hakkab, saate takistustest jagu. Kui näiteks laps või sõber läheb unes pimedas kaotsi, kuulutab see vihapurskeid. Püüdke pärast sellise unenäo nägemist kõikides olukordades rahulikuks jääda, sest nii töö- kui ka koduses elus tekib küllaga olukordi, kus teil on põhjust vihastada.