puu unes
Kui näete unes paljaid ja raagus puid, näitab see seda, et olete oma energia ära kasutanud.

Puu on seotud teie eluga. Juured on teie elu alused. Tüvi ja oksad on teie olemasolu elemendid. Kokkuvõtvalt võib öelda, et uni puust on elu sümboolne tähendus. Puu on kujutis sellest, kuidas elu kasvab ja seosest teie pere ja sugulastega. Eelkõige etendab see uni teie enesearengu erinevaid elemente ärkveloleku kogemuste kaudu. Sõnum on see, et igaüks kasvab millekski ja und tuleks tõlgendada positiivse ennustusena.

See uni tähistab ka seda, et olete kasvanud minevikust praegusesse aega, kasutades positiivset energiat ja lubades uutel inimestel oma ellu siseneda ja teid aidata. Puu oksad tähistavad lähedasi suhteid ja teie isiksuse erinevaid suundi. Juured maa sees väljendavad teie elu mõjutavaid asju, näiteks perekondlikke või kultuurilisi sidemeid.

Seda und tuleks vaadelda positiivses valguses, kuna see võib tähendada ka uut elu ja uusi võimalusi, mis teie teele tulevad. Oksad näitavad teie võimet luua uusi suhteid teiste inimestega ja see, et nad kasvavad erinevates suundades, tähendab, et avaneb võimalus paljudeks uuteks sõprussidemeteks.

Puud tuleks vaadelda ka kui projektile või äriettevõttele usku andvat sümbolit. Puu, mida nähakse jutkui ülevalt, näitab, et teil on palju soove ja et peate need oma unedest välja sõeluma, enne kui saate oma elus rohkem saavutada. Unes surnud puu nägemine tähendab, et võite reaalses elus tunda, et asjad või olukorrad on jõudnud punkti, kus peate hakkama tegutsema.

Unenäos nähtud puu liik

Unenägude tõlgendamisel on oluline puu tüüp. Kui näete und vilja kandvast puust ja sellelt võetud puuvilja söömisest, siis on see hea märk sellest, et saate tööl antud ülesandest kasu. See ei tähenda küll ilmtingimata seda, et asjad jäävadki pikas perspektiivis positiivseks.

Kui näete und ürdipuust, näiteks loorberist, tähendab see, et tunnete end mingi kaotatud võimaluse tõttu tööl justkui lõksus. Kirsipuust unenägu näitab, et keegi saab teile varsti armsaks. Kui unes esinev puu tüüp ei kanna vilja, võib seda kujutada teie seoste peegeldusena ja see viitab tavaliselt vajadusele enda kohta rohkem teada saada. Uni pajupuust tähistab seda, et kasv saavutatakse teiste inimeste kaudu.

Unenäos elupuu nägemine tähistab teie seost kõigi elavate liikidega. Uni on meeldetuletus, et te pole maailmas üksi. Teise võimalusena võib unenägu viidata sellele, et tunnete end mõne suhte korral või mingis olukorras väheolulisena.

Unes männi nägemine sümboliseerib surematust, elu ja viljakust. Unes männilõhna tundmine näitab, et teil on vaja olla energiline ja tõusvas joones edasi liikuda.

Puu osad teie unes

Teie unenäos nähtud puuleht on seotud teie emotsioonidega. See võib sümboliserida teie suhtumist teistesse inimestesse. Kui teie unenäos on fookus seotud pigem lehtede kui kogu puuga, siis on see seotud teie naiseliku osaga. Tammelehtede nägemine tähistab tulevast kasvu ning võimalikku rasedust. Teie unenäos nähtud roheliste lehtede värv tähistab produktiivset energiat. Mida rohelisemad ja säravamad lehed unes on, seda tõenäolisem on võimalus, et võite varsti lapse saada. Kuivanud lehtedest uni tähendab, et kannatate energiapuuduse käes.

Langevad lehed, näiteks sügisel, on seotud negatiivsusega. Kui unes näete langevaid lehti, tähendab see, et peate proovima ennast pärast raskusi kokku võtta. Unenägu, kus kõnnite läbi langevate lehtede, tähendab, et praegune elu tuleb maha jätta ja peate eluga edasi minema. Kui näete unes puu oksi, on see seotud mehelike energiatega. Kui unes keskendutakse puutüvele, on teie tähelepanu vaja seoses vaimult saadud olulise sõnumi tõlgendamisega. Kui näete juuri, on õnneliku elu saavutamiseks vaja veel palju asju avastada. Unes puu varjus olemine viitab teie vajadusele turvatunde järele. Soovite kellegi kaitset.

T. Maunoneni põhjal tähendab pajuoksa une nägemine, et see pole teie jaoks hea enne. Pajupuust kepp ennustab, et peate kannatama põhjenduseta noomimise pärast. Pajuvitstest korvi punumine märgib, et teil palutakse hoida võõrast last. Kui keegi teine unes punub pajuvitstest korvi, muutub teie majanduslik seis ajutiselt kehvaks. Pajuurvad toovad endaga aga äärmiselt meeldivaid elamusi.

Ilusa suure puu nägemine aga tähendab, et teid austatakse selle eest, et olete oma asju sirgjooneliselt ja ausalt ajanud. Kui näete unes puulatva, olete oma eesmärgid seadnud üpris kõrgele ja teete tööd nende saavutamiseks.

Puu otsa ronimine ja kukkumine

Kui näete und  puu otsa ronimisest, tähendab see, et agressiivne või negatiivne energia teis sunnib teid mingit otsust langetama. Võimalik, et tunnete end ambitsioonikana tööl karjääriredelist üles liikudes või projektis produktiivsemalt töötades. Kui ronite puu otsa, tähendab see, et on saladusi, mida tuleb jagada. Puu otsast kukkumine tähendab, et meelitate ligi soovimatuid ja ootamatuid olukordi, kus teid võib ähvardada au kaotus.

Raiutud puu nägemine või unenäos ise puu saagimine näitab, et kellegi tegevus ajab teid segadusse. On oluline, et paljastaksite tõe kinniste uste taga. Muistsed unenägude tõlgendajad seostasid langevat puud langevate kuningriikidega. Tänapäeval võib uni tähendada ka kohustuslikku ohvrit ühiskonna või lähedase sõbra heaks. Kui teie tähelepanu köidab langenud puu känd, tähendab see seda, et mõnikord võite saada just mitte kõige meeldivamaid sõnumeid. Uni, kus raiute puud, võib näidata ka seda, et raiskate oma energiat, aega ja raha rumaluste peale.

Metsast, salust või puuderühmast une nägemine näitab, et avastate omaenda spirituaalse kasvu ja õnne iseendas. Kuna metsane ala on üldiselt looduslik, peegeldab see otseselt seda, kuidas tunnete end oma sisemuses. Uni julgustab lõõgastuma ja olema loomulik. Uni põlevatest puudest või metsapõlengust näitab, et tunnete mingit eksistentsiaalset valu ja peate enda paremaks muutmiseks mõneks ajaks teiste eest isoleerima.

Öösel metsas olemine näitab, et olete uute võimaluste uurimisel sügavalt emotsionaalne ning peate laskma endal rohkem õnnelik olla. Uni jõulupuust näitab, et peate edasi liikuma ja ees on õnnelikud ajad.

Mis on puu sümbol?

Puu on kõigi asjadega seotud elu sümbol. Tänu juurtele võivad puud jõuda sügavale maasse, et ühenduda Maaemaga ja võimaldada tal hoolitseda nende toitmise eest, samal ajal kui lehed ja oksad sirutuvad taevasse, et ühenduda päikesega. Vaimsest küljest võib puu sümboliseerida energiat, mida elu teile toiduks pakub. Puu sümboliseerib ühendust ümbritseva maailmaga ja teie võimet kasvada ning areneda vaimselt.

Psühhoanalüüsis on puu sümboolne viide emale, surmale ja taassünnile ning vaimsele ja intellektuaalsele kasvule. Samuti öeldakse, et puude varjud, viljad ja kaitsev iseloom viitavad naisele. Neid jooni nähakse emalike või naiselike sümbolitena. Kuid samal ajal on püstine tüvi falliline sümbol. Carl Jungi arvamuse kohaselt on puu meie kõrgema Mina sümbol – võrdsus ja integratsioon naiseliku ja meheliku põhimõtte vahel ning individualiseerimine.

Mida tähendab puude põlemine unenägudes?

Puu on unenägudes levinud sümbol ja sellel võib olla uskumatult erinev tähendus. Nagu Carl Jung on öelnud oma raamatus “Inimene ja tema sümbolid”, võib puu sümboliseerida teie isiklikku kasvu, evolutsiooni või muutumist ning psühholoogilist küpsemist. See tähistab ka Kristuse surma ristipuul. Kõik sõltub aga sellest, kuidas te puud unes nägite.

Kui nägite unes näiteks põlevaid puid, tähendab see, et keegi või miski katkestab teie vaimse kasvu ja arengu. Tuli on hävingu, kire, ohuenergia, transformatsiooni, ideede sümbol ja puu sümboliseerib turvalisust, kasvu, stabiilsust, kaitset, suuremate teadmiste ja tarkuse omandamist. Seetõttu tähendab teie uni seda, et peate läbima mõningaid raskusi ja muutusi, et oma ärkveloleku eesmärke saavutada ja saada inimeseks, kelleks soovisite saada.

Mida tähendavad unes nähtud puuoksad ja nende lõikamine?

Unes okste nägemine sümboliseerib õnne, kasvu ja uut elu. See võib tähendada ka teie ja te pere või sugulaste vahelisi suhteid ja suhtlust. Unes murtud oksa nägemine kujutab endast isiklikku või tööga seotud probleemi. Unes harulise oksa nägemine või puu hargnemine näitab, et olete tohutu stressi all. See võib tähendada unes ka seda, et tunnete end emotsionaalselt ebakindlalt.

Unes puuokste lõikamisel on positiivne ja negatiivne tõlgendus, sõltuvalt teie elu tegelikkusest. Teie uni esindab ka seost sellega, mille otsustasite katkestada ja kõike muud, mida kavatsete elus maha jätta. See on suurepärane aeg, kui tunnete, et teete õiget asja, eriti karjääri jaoks. Puu okste kärpimisel on positiivne tõlgendus.

Negatiivne on see, et selle une saab ühendada ka teie maailmast eraldatusega. Kui tunnete masendust ja soovite jääda üksi, ilmub unenägude sageli välja puu. Siin on varjatud tähendus, ärge jääge liiga kauaks üksi, sest võite armuda üksindusse. See pole halb asi, kuid kui valite üksinduse ja taganete maailmast, tunnete puudust kaunitest hetkedest oma armastatud inimestega.

Mida tähendab väljajuuritud puu vaimne tähendus?

Uni väljajuuritud puust tähendab seda, et teie plaanid lagunevad koost. Mõelge ka filmidele, mida olete võib-olla näinud ja milles on puid välja juuritud, see võib ka olla mõjutanud teie une seisundit. Sigmund Freud uskus, et filmides olevad pildid mõjutavad meie und. Uni väljajuuritud puudest tähistab ka katkenud peresidemeid ja sisemisi konflikte. Enne teistega ühenduse loomist peate kõigepealt iseenda sisemise minaga ühenduse saavutama ja õppima ennast armastama sellisena nagu olete. Tavaliselt on nii, et lihtsam on armastada teisi, kui olete õppinud ennast rohkem armastama.

Mis on kookospuu vaimne tähendus?

Uni kookospuust tähendab, et tunnete unenägudes väsimust. Isegi kui teil pole ärkveloleku ajal suurt vastutust, olete siiski väsinud. Võib-olla on teie hing väsinud ja ainus viis end puhanuna tunda on isolatsioon. See uni tähendab pääsemise vajadust kõigest ja kõigist, kes on teid kurnanud. Öelge hüvasti inimestele, kes teie energiat imevad. See uni annab aega oma hinge uuendamiseks. Kui näete und  kookospuult kukkumisest, kujutab see endast probleeme teie seksuaalelus. Kookospuu võib sümboliseerida ka seda, et te pole enam seksist huvitatud nii  nagu varem. Kas asi on teie partneris või on teil mõni sisemine probleem lahendamata?

Mida tähendab valge puu nägemine?

Valged puud võivad ilmneda mitmel viisil, see võib olla kaetud lumega või on tegu näiteks valge pöögi või kasega. Puutüve unes valgeks värvimine viitab rahvapärimuses kaitsetundele, selle tähendus on ka teie unenäos sama. Valge puu nägemine unenäos tähendab seda, et teie soovid on puhtad. Valge mänd unes tähendab, et teie süda ja hing on puhtad ja õrnad. Valge puu istutamine tähendab, et saavutate peagi selle, mida soovisite.

Mida tähendab uni sügisese puu nägemisest?

Uni sügisese puu nägemisest ennustab positiivset ja kasumlikku tulemust. Unes sügise nägemine näitab, et teile antakse raske töö eest tasu. Unenägudes nähtud sügispuud tähistavad sisekaemuse aega, kus saate oma varasemate tegude eest tasu. Olukorrad ja asjad, mis varem muret valmistasid, lahenevad ning muutuvad hõlpsamini hallatavaks.

Mida tähendab uni puu otsa ronimisest?

Uni puu otsa ronimisest tähendab seda, et elate soovitud elu. See uni sümboliseerib veelgi suuremat edasiminekut ja edukat karjääri. Lendate kõrgele, sest te ei karda kukkumist. See on suurepärase edu ennustus. Nähes ennast unes puu otsa roniva lapsena, näitab see, et teate, et kukkumise korral tõusete üles ja proovite uuesti üles ronida.

Seega unes puu otsa ronimine tähendab eesmärkide saavutamist karjääris ja kõrgemate positsioonide saavutamist elus. Kiirus, millega te puu otsa ronite, on paralleelne nende eesmärkide saavutamise kiirusega. Kui istute üksi puu all, tähendab see järelemõtlemisaega. Kaalute olulist otsust. Kui istute kellegi teisega puu all, siis tähendab see, et hindate suhet selle inimesega. Uni võib tähendada ka rahulolu oma praeguse olukorraga.

Mida tähendab uni tammepuust?

Tammepuu vaimne tähendus on seotud vastupidavuse, õnne, rahulolu, järjepidevuse ja puhtusega. Vanal ajal peeti tamme kosmilise tarkuse sümboliks. Iidsed keldid arvasid, et tamm on püsivuse ja suurema jõu sümbol, mille kasvu ei saa peatada. Uni tammepuust tähendab, et kasvate vaimselt. Tammepuu on pika eluea ja tootlikkuse sümbol. Unes tamme nägemine sümboliseerib pikaealisust, stabiilsust, tugevust, sallivust, tarkust ja jõukust. Olete mõnes ettevõtmises loonud kindla aluse õnnestumiseks. Kui puul on tammetõrud, viitab see sümbol nii teie tõusule sotsiaalsel redelil kui ka staatuse tõusule.

Mida tähendab unes puu langemist näha?

Unes kukkuva puu nägemine näitab, et olete vales suunas liikunud. Seda tüüpi unenäod tekivad siis, kui olete reaalses elus oma unistuste elluviimiseks valel teel liikumas. Kui tunnete oma elus tasakaalustamatust ja teil pole aimugi, kuidas õigele teele tagasi jõuda, siis saab seda und sellega seostada.

Unes lopsakate roheliste puude nägemine sümboliseerib uusi lootusi, kasvu, soove, teadmisi ja elu. See tähendab ka tugevust, kaitset ja stabiilsust. Keskendute oma enesearengule ja individuaalsusele.

Kuivanud või surnud puu nägemine unes tähendab, et teie lootused ja soovid on maha kriipsutatud. Te tunnete oma elus ebastabiilsust ja tagasilööke. Teise võimalusena tähistab surnud puu viljatust või fertiilsuse puudumist.

Kui näete unes paljaid ja raagus puid, näitab see seda, et olete oma energia ära kasutanud. Olete kõik oma suhtesse või mingisse projekti pannud ja nüüd olete kurnatud. Võib-olla tunnete end isegi masenduses olevana. Alternatiivina tähistab unenägu elutsüklit või aja möödumist.

Vareste nägemine kuivanud puul sümboliseerib mõne tsükli või käitumise lõppu. See esindab surma.

Unenägu mahla jooksvast puust viitab inimesele, kellel puuduvad emotsioonid. Võib-olla on sellel inimesel olnud oma elus palju olukordi, kus ta on haiget saanud. Teise võimalusena sümboliseerib mahla jooksev puu elu- ja surmatsüklit. Kui näete unes mahla jooksvate puudega metsa, siis rõhutab see üleminekut millegi algusest lõpuni või vastupidi.

Une tähendus vanades unenägude seletajates

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab unes roheliste puude nägemine kõikidele inimestele õnne ja head meelt. Kuivanud puud – õnnetust, tüli ja riidu. Puud, mis vilja kannavad – au ja rikkuse kogumist. Sammaldunud puu – hädasse sattumist. Puu otsas olema – austatud saama. Puu otsast maha kukkuma – haigeks jäämist, tüli, riidu ja töö kaotamist. Puu all istuma – häid sõnumeid. Kui puu sisse lööb välk – õnnetust ja surma. Puid põletamiseks otsima – viletsust ja puudust. Puiestik – salaarmastust. Puiestikus käimine – lõbusat elu.

Hindman Milleri põhjal tähendab kevadroheluses puude nägemine unes lootuste ja soovide õnnelikku täitumist. Kuivanud puud viitava kurbusele ja kaotustele. Kui näete, et ronite puu otsa, on see enne, et teid edutatakse kiiresti. Kui näete, et raiute puu maha või tõmbate juurtega üles, tähendab see seda, et raiskate oma energiat ja vara mõtlematult. Kui näete äsjalangetatud rohelisi puid, ennustab see jõukuse või lõbu peatset ning ootamatut asendumist ebaõnnega.

Puuoksa nägemine, mis vilju ja lehti täis, tähendab jõukust ja sõpradega veedetud toredat aega. Kui aga viljad ja lehed on kuivanud, siis tuleb valmistuda kurbadeks uudisteks. Okaste nägemine unes viitab rahulolematusele. Teie edenemist võib takistada kellegi pahatahtlikkus. Kui okkad on roheluse sees peidus, mõjutavad teie heaolu salavaenlased.