Vanaaegne raamatukogu, kus raamatud kõrguvad maalitud laeni.
Tolmuste raamatute nägemine unes sümboliseerib unustatud teadmisi.

Unes raamatute nägemine tähendab rahulikkust. Liigute oma eesmärkide poole aeglases ja ühtlases tempos. Raamatud sümboliseerivad ka teadmisi, intellekti, teavet ja tarkust. Eelkõige tähendab unes avatud raamatu nägemine seda, et suudate uutest ideedest hõlpsalt aru saada. Kui raamat on suletud, esindab see teie võlu ja salapära. Täiendavate vihjete saamiseks püüdke meenutada, millise raamatuga oli tegu ja tõlgendage see enda jaoks lahti. See võib tähendada ka teie kutsumist konkreetsesse töövaldkonda või valdkonda, mida peate rohkem uurima.

Teine tähendus võib olla see, et te ei otsusta raamatu kaane järgi selle sisu üle. See kehtib teie ärkvelolekus inimeste üle otsustamisel. Te ei tee inimese kohta rutakalt otsuseid ainuüksi tema väljanägemise järgi.

Tolmuste raamatute nägemine unes tähistab unustatud teadmisi või varasemaid „peatükke“ teie elus.

Lasteraamatute nägemine unenäos sümboliseerib teie mälestusi enda lapsepõlvest. See võib tähendada ka teie soovi põgeneda reaalsest elust fantaasimaailma.

Kui näete unes entsüklopeediat, tähistab see kõiki omandatud kogemusi või teadmisi mõnes teie eluvaldkonnas. Entsüklopeedia lugemine võib tähendada vastuste otsimist mingitele teile olulistele küsimustele, vajadust konsulteerida mingi eriala eksperdiga või nõupidamist võimalikult paljude inimestega, kes on oma alal tipptegijad.  See võib olla ka vihje mõnele teie eluvaldkonnale, millest kõike teate.

Unes saatanliku raamatu nägemine tähistab teie ühekülgset mõtteviisi ja asjadele vaatamist. Te ei taha oma tegevuse eest vastutust võtta ja pingutate võimalikult vähe.

Kui näete unes, et loete raamatut, kujutab see endast mõtteid, teadmisi või vastuseid teie küsimustele või probleemidele. Kaalute kõiki võimalusi põhjalikult ja langetate alles siis oma otsuse.

See võib viidata ka teie avatud suhtumisele uutesse ideedesse. Raamatu lugemine unes võib peegeldada teie mingisugust kogemust, kus teil on vaja uue olukorra või probleemiga tegelemiseks tagasi pöörduda kunagi kogetu ja sellest õpitu juurde.

Negatiivses unenäos võib lugemine olla märk sellest, et teil on varasemate kogemuste tõttu halvad eelarvamused selle kohta, kuidas teatud tingimustes käituda. Kipute vanamoodi mõtlema ja tegutsema ning uute probleemide tekkides neid vanal viisil lahendama. See võib tähendada ka mõne halva idee pimesi järgimist.

Vanades unenägude seletajates tähendab raamatu unes ostmine kasulikku kaubitsemist ja muud õnne. Raamatu lõhkumine – rõõmust ilma jäämist. Raamatukogu – tühist lootust ja kahju. Ka vaidlusi ja kohtuasju. Raamatuköitja – korralikku majapidamist. Raamatutrükkija – igavat tööd saama.

Raamatu lugemine – õnnelikult mööduvaid viletsaid aegu. Raamatu kirjutamine – igavust ja muret. Raamatu põletamine – muret ja viletsust.

RAAMATURIIUL

Unenäos raamaturiiuli nägemine tähistab teie meele erinevaid tasandeid, kus hoitakse ideid, mälestusi ja kontseptsioone. See viitab ka sellele, et peate enne otsuse tegemist omandama mingi teabe või teadmised olukorrast, milles olete.

Uni raamatutest riiulis võib tähendada ka teavet või teadmisi, mida te pole veel kasutanud. Vastused või teadmised, mille kohta saate vajadusel kiiresti infot. Need võivad tähistada ka mingit ideed, mille peate veel avastama või mida hakkate uurima.

RAAMATUPOOD

Unes end raamatupoes näha, tähendab seda, et te püüdlete teadmiste ja ideede poole. Tahate ennast vaimselt arendada ja targaks saada.