Mündid purgis ja virna laotuna laual.
Müntide nägemine unes viitab unustatud või tähelepanuta jäetud võimalustele.

Unes raha nägemine või selle võitmine tähendab, et edu ja õitseng on teil käeulatuses. Raha unenäos sümboliseerib enesekindlust, eneseväärikust, edu või muid väärtusi. Teil on endasse palju usku.

Raha unes nägemine viitab ka teie suhtumisele armastusse ja südameasjadesse. See on seksuaalsuse ja võimu ning jõu sümbol. Raha leidmine unes näitab eelkõige teie armastuse või võimu otsimist. Kui kaotate unes raha, tähendab see seda, et teil puuduvad ambitsioonid ja jõud ning teie enesehinnang on madal. Teil on reaalses elus õnnetuid hetki ja tagasilööke. Ärkvel olles võite  tunda end  nõrga, haavatava ja kontrolli alt väljas olevana.

Kui unes kellelegi raha annate või seda kulutate, on see analoogse tähendusega armastuse jagamise või andmisega. Te otsite armastust. Kui näete, et teised raha ära annavad, võib see olla vihje sellele, et reaalses elus tunnete end ilmselt tähelepanuta jäetuna. Keegi ei pööra teile piisavalt tähelepanu ega ilmuta teie vastu piisavalt kiindumust.

Kui näete, et hoiustate või varute raha, tähendab see ebakindlust või isekust. Kui teil unenäos raha ei ole, näitab see hirmu, et võite kaotada oma senise positsiooni reaalses elus. Teil puuduvad soovitud eesmärgi saavutamiseks vajalikud võimed. Kui unes laenate kelleltki raha, soovitab see teil oma rahaliste ressurssidega mõistlikumalt ja kaalutletumalt ümber käia. Ilmselt raiskate reaalses elus mõtlematult liiga palju raha.

Kui näete unes, et raha varastatakse, tähendab see seda, et ärkvelolekus olete ohus ja peaksite olema tähelepanelikum ja ettevaatlikum. Positiivses unenäos tähendab see seda, et lõpuks asute ellu viimas seda, mida olete elus soovinud ja tahtnud teha. Raha varastamine võib tähendada ka seda, et teie elus puudub armastus. Olete meeleheitel ja teete ükskõik mida, et teid aktsepteeritaks.

Verise raha nägemine unes tähendab, et saavutate teatud kasu  kellegi teise elatise arvelt. Teie uni võib viidata ka teie süüle mõne asja aktsepteerimisel, mille kohta te teate, et see on vale ja te teete valesti.

Unenäos valeraha nägemine või see, et saate kuskilt valeraha või raha muutub teie käes valerahaks, tähendab seda, et teil võib olla probleeme madala enesehinnanguga. Võite end sageli väärtusetuna tunda.

Kui saate unenäos rohkem raha tagasi kui peaksite, tähendab see teie ülespuhutud ego. Te arvate, et teil on õigus teha asju, mida teised ei tee.

MÜNDID

Müntide nägemine unes viitab unustatud või tähelepanuta jäetud võimalustele. Kui näete unes kuldmünte, tähendab see edu ja rikkust. Hõbemündid tähistavad vaimsust, intuitsiooni ja teie eneseväärtustamist. Vaskmündid näitavad millestki paranemist.

Unes virna laotud müntide nägemine sümboliseerib mehelikku jõudu, domineerimist ja energiat. Kui näete unes, et viskate münti, tähendab see teie juhuslikku suhtumist mingi otsuse langetamisel. Te ei pruugi võtta vastutust oma langetatud otsuse eest. Teise võimalusena võib see viidata teie irratsionaalsetele mõtetele.

Vanade unenägude seletajate tähendus

Vanades unenägude seletajates tähendab raha unes nägemine rahutut olekut ja muret. Raha saamine – haigust. Raha teistele maksmine – murest ja vaevast pääsemist. Raha kaotamine – kimbatust. Peenraha – köha, nohu ja peavalu. Raha lugemine – õnne ja viljarikkust. Kuldraha – võiduõnne. Hõberaha – uusi sõpru. Rahaaugu leidmine – kahju ja õnnetust. Rahasadu – õnnetust ja kahju. Rahaauku leidma – kahju. Rahaauku lahti kaevama – ise oma mõtetest petetud saama. Rahaaugu juurde juhatamist kuulma unes – ebausu mõtteid avaldama.

G. H. Milleri järgi ennustab valeraha unes nägemine probleeme vääritu isikuga. See uni on alati halvaendeliseks märgiks, ükskõik, kas võtate valeraha vastu või annate selle kellelegi.

Kui näete unes, et leiate raha, ennustab see väikseid muresid ja rohkeid rõõme. Olge valmis muutusteks. Kui näete, et annate raha välja, ennustab see ebaõnne. Kui aga võtate raha vastu, on oodata suurt rikkust ja naudinguid. Kui kaotate unes raha, siis olete oma kodus õnnetu ja elu tundub sünge. Kui unes loete raha ja leiate, et osa on puudu, siis võib teil arvete tasumisega probleeme tulla, peaksite olema ettevaatlikum. Kui varastate unes raha, on see hoiatus, et peaksite olema ettevaatlikum. Raha säästmin ennustab jõukust ja heaolu. Kui näete unes, et neelate raha alla, siis olete tõenäoliselt omakasupüüdlik. Kui näete suurt hulka raha, ennustab see peatset jõukust ja õnne.

Kui unes nähtud rahakarp on raha täis, siis ennustab see teile soodsate võimaluste avanemist. Kui aga tühi, siis tuleb raha tagasimaksmisega probleeme.

Kui näete, et leiate unes rahakoti, mis on täis arveid ja raha, siis läheb teil hästi ning saate tulu. Kui rahakott on tühi, läheb mingi suur lootus tühja. Kui kaotate unes rahakoti, võite parima sõbraga tülli minna ja seetõttu paljugi kaotada. Vana või määrdunud rahakott tähendab töörügamise järel ebarahuldavaid tulemusi.

Tamara Maunoneni põhjal tähendab unes rahasaadetis hoiatust, et teid võidakse suuremas tehingus petta. Raha võitmine, näiteks mängus, tähendab, et saate endale kellegi vihavaenlaseks. Raha saamine ka ei ole hea enne. Kui leiate raha, peate olema ettevaatlik varaste suhtes. Raha kaotamine viitab asjaolule, et teie asjade korraldamine hilineb või tekivad viivitused. Paberraha nägemine unes ennustab teile aga head.

Raha paigutamine unenäos millessegi tähendab, et kaotate  tulevikus raha. Rahakaart ennustab, et pääsete rahapuudusest. Rahakamber pangas ennustab, et teile antakse tähtis ülesanne. Rahakott, mis on tühi, viitab kitsaste aegade saabumisele. Aga kui rahakotis on metallraha, tekitab teis pahameelt asjatu ost. Kui rahakotis on paberraha võite õnne proovida lotoga. Rahatasku leidmine tähendab, et saate oma rahalistest raskustest jagu. Uus rahatasku ennustab teile palgakõrgendust. Vana ja kulunud rahatasku tõotab rahalist võitu. Kui kaotate unes rahakoti, soovitatakse teil säästlikum olla. Unes aga rahatrahvi saamine tähendab helgemate aegade algust.