Redel unenäos
Uni puust redelist võib tähendada, et teil õnnestub edu saavutada valdkondades, mida te pole kunagi võimalikuks pidanud.

Kas olete ärganud unenäost, kus nägite redelit ja mõelnud, mida see küll tähendab?

Uni redelitest võib kajastada teie elus olevaid mõjusid. Arvatakse, et redelid on teie vaimsete juhtide saadetud tugevad psüühilised sõnumid. See on märk keskendumisest teie enda takistustele ja elu üleminekutele. See uni on ülimalt positiivne ja seotud tippu ronimisega.

Redeleid on olemas erinevat tüüpi, nii füüsilised kui ka metafoorilised redelid, mis tähendab, et proovite pidevalt millegi (näiteks eesmärgi) tippu jõuda. Ka teie unes võib nende esinemine seda tähendada. Redelite unes nägemine, kuid nende kasutamata jätmine näitab, et eesmärkide osas peate eemale hoidma olukordadest, kus on oht läbi kukkuda.

Toon alljärgnevalt ära redeli sümboli peamised tähendused:

Redel tähistab teie vaimset teekonda – silda elu ja taeva vahel

Ma pole usklik, kuid viitan selle unenäo piibellikule tähendusele. Redelil on märkimisväärne koht ka piiblis. Piiblis oli lugu nimega „Jaakobi lugu“, milles ta pöördus tõotatud maast eemale ja nägi seetõttu elavat und imelisest kõrgest redelist. See redel ühendas meie maise maailma taevaga. Lisaks märkas Jaakob, et tema unes lendas palju ingleid ja jõudis järeldusele, et redel on jumala sümbol. Seetõttu on unenägudes redeli piibellik tähendus “metafooriline sild” meie maise maa ja Jumala vahel.

Redel tähistab teie heaolu

Redel esindab teie sisemist heaolu ja vaimset rahu. Ilmselt sõltub teie valmisolek vaimseks kasvamiseks sellest, kuidas reageerite omaenda keskkonnale. Redeli kasutamine erineb redeli nägemisest üsna palju. Unes redelil viibimine või selle kasutamine on protsessi kujutamine, mis näitab teie kõrgemat mina ja seda kuidas te oma keskkonnaga suhtlete. On väga oluline, et keskenduksite mõistmisele, et redeli sümbol on nagu energia, mis teie sees kumab.

Redelid tähendavad eesmärgi seadmist

Unenägudes võivad redelid tähistada ka teie sisemiste eesmärkide seadmist või isegi eesmärkide seadmise vajadust. Mõelge igale redeli tehtud sammule kui oma eesmärgile. Rakendage küsimust konkreetse eesmärgi suhtes, mis teil võib olla. Näiteks võib teil olla eesmärk soovida elus palju rohkem raha teenida. Redel tähistab unenägudes seda, et peate mõtlema eesmärgi elementidele (redeli osad), mis on teie jaoks väärtuslikumad.

Usun, et see uni on äratus, mille käigus peate mõistma, kuidas eesmärke seada ja mis veelgi tähtsam, kuidas neid muuta. Elu eesmärkide tundmine annab teile teadmisi ja jõudu. Kui teie eesmärgid on mõnevõrra väljakutsuvad (mis võiksidki sellised olla), tähendab see seda, et eesmärkide saavutamiseks peate võtma riske. Eesmärkide seadmine on meile kõigile olnud teadupärast keeruline. Kõige olulisemad aspektid, millele selles unenäos mõelda, on see, mida soovite elus saavutada, mida loodate võita? Tundub, et redel on unenägude sümboolikas seotud teile avanevate ustega, mis viivad eduni ja see on ka märk väiksemate eesmärkide seadmisest et saavutada suurema üldisem eesmärk.

Redelite üldine tähendus unes

Redelite nägemine unenägudes on üldiselt väga võimas sümbol. Paljud inimesed väidavad, et näevad unes redelilt kukkumist või sellele minemata jätmist. Unenäos maha kukkuvate redelite nägemine või kui te ise kukute redelilt võib viidata arusaamatusele, mis võib teil olla tekkinud  lähedase inimesega. Teise võimalusena tähendab unenägu, et olete mures selle pärast, mida inimesed teist arvavad. Hea uudis on see, et „üldiselt” redelid tähistavad raskuste lõppu. Võib juhtuda, et leiate ülesande või töökoha pärast pikki otsinguid  ja redel on sel juhul uue algusega seotud muutuste sümbol.

Redeleid hoitakse tavaliselt garaažides, kaubikutes või katustel. Samuti on olemas transporditavad ja tegutsemiseks kokkupandavad redelid. Kui redel on teie unenäos valmistatud köiest või on kahjustatud, räägib see uni teie kirest. See on märk sellest, et peate mõtlema oma soovide ja vajaduste elluviimisele. Muidugi peate mõtlema ka sellele, kuidas saaksite edasi liikuda.

Redelitel on pulgad ja kui soovite redelil edasi liikuda, on  vaja käega pulgast kinni haarata. Edu saabub siis, kui sirutate oma käe välja, et haarata järgmisest pulgast. See on tõesti teie jaoks järgmine samm.

Kui teie uni sisaldab katkiseid redeleid, näitab see, et hakkate liikuma selgete eesmärkide poole, kuid teil on pidevalt viivitusi. Redel on sel juhul märk, et peate enda elu üle järele mõtlema. Ja see peaks tooma teile mõistmise enda kõrgema jõu allikast.

Uni redelitest, mis ulatuvad kõrgele taevani või isegi pilvedesse on seotud ohverdusega, mille peate ärkveloleku ajal tooma. Kõik religioonid usuvad mingil määral, et aja jooksul saame juurde teadmisi ja vajalik on kõrgem intuitsioonitase. Redel võib olla valgustatuse sümbol, ärkamine ja mõistmine, et peame jagama oma vaimseid andeid.

Kui ronite redelil, näitab see, et olete edu saavutamiseks vajaliku pingutuse teinud. Kui kukute redelilt alla, kohtate tõenäoliselt keerulisi inimesi ja raskeid olukordi. Kui näete unes redelit juhuslikult, on see positiivne märk, kuid kui unes redelilt alla kukute, ennustab see mõningaid probleeme, mis teie teele tulevad. Kui unes redelil olles tekib peapööritus, on see alati negatiivne märk.

Kas redelite unes nägemine on hea või halb?

Arvan, et selline uni on oma olemuselt positiivne. Seda seetõttu, et redelil on positiivne “vaimne” sümboolika. Kuigi see on positiivne unenäosümboolika, tähendab see siiski seda, et mõnel juhul sõltub kõik siiski unenäo fookusest ja sellest, kas redel on unes heas korras, näiteks pole katki. Meie enda emotsionaalsed, vaimsed, füüsilised ja emotsionaalsed omadused mõjutavad ärkveloleku ajal meie individuaalseid väljendeid. Usun, et redel on üldiselt positiivne märk ja võib viidata sellele, et teil ja teistel õnnestub teie seatud eesmärkide saavutamine.

Vanades inglise unenägude seletamiste raamatutes on redelite nägemine unenägudes järgmiselt lahti seletatud.

Unes redeli nägemine näitab, et teil on elus hetk, mis võib ärkveloleku ajal teile probleeme ja majanduslikke raskusi tuua.

Kuldsed redelid näitavad vaimset kasvu ja seda, et peate liikuma täisväärtuslikuma elustiili poole.

Kui teie unenäos on redel rannas, siis see sümboliseerib meeldetuletust, et peate elus häid asju nautima.

Redelilt alla kukkumine tähendab, et peate olema ettevaatlik, et te ei osaleks riskantsetes ettevõtmistes.

Kui unes näete, et astute redelile, tähendab see, et teil on tulevikus paremad elutingimused. Üldiselt on redelitest uni vaimse õnne märk.

Redel viitab vaimsele tõusule ja selle aktiveerimisele.

Kui unes sisenete akna kaudu mööda redelit üles ronides majja või kui näete unes, et pikk redel langeb teie peale, tähendab see seda, et olete mures eesolevate valesõprade pärast.

Kui unes näete, et ronite redelil ja astute sammu edasi, näitab see teie rahaliste probleemide vähenemist.

Redelilt alla libisemine unes ennustab kaotusi.

Redelilt alla kukkumine tähendab ebaõnnestumist, sotsiaalse positsiooni ja rikkuse kaotamist, aga ka haigust.

Kui te redelist alla lähete, võib teil olla edu äris. Paljude pulkadega redelil ronimine tähendab materiaalseid probleeme.

Puidust redelid viitavad asjaolule, et võite tööl vigu teha.

Eriti pikkade redelite nägemine või kasutamine tähendab väsimust ja ebaõnne, samas kui väga suurte redelite nägemine ennustab, et parandate oma olukorda, teid saadab edu, aga teile meeldib ka eesolev tõusmine redelil.

Kui unes kukute redelilt alla, ennustab see teie südameasjades raskemat perioodi. Lühikesed redelid tähendavad, et peate olema tööl aktiivsem, aga ka seda, et teid võib mingi oht ähvardada. Unes katkisest redelist ülesminek tähendab vaesust ja seda, et kogete kurbust ja viha.

Kuid üldiselt tähendab redeli nägemine unes siiski enamasti õnne ja on oma olemuselt positiivne.

Redelid on idamaade pärimuses hea märk, mis sümboliseerib tõusu ja toetust.

Redelilt alla libisemine pole eriti hea unenägu.

Muistsete pärslaste sõnul oli uni redelitest märk suurest õnnest.

Lääne traditsioon peab positiivsemaks und redelist üles ronimisest, sest see tähendab edasijõudmist, edutamist ja võitmist.

Kui unes laskute redelist alla, näitab see, et raskused on ees.

Ilmselgelt oleme inimestena piiramatud ja need vanemad unenägude tähendused on  lihtsalt folkloor, kuid need on siiski huvitavad.

Redelitüübid

Unes võivad ilmneda erinevat tüüpi redelid, alates treppredelist, pikendatavatest redelitest kuni platvormredeliteni ja pööninguredeliteni välja. Enamikul neist on sama tähendus, kuid on mõned redelid, mis võimaldavad unenägusid erinevalt tõlgendada.

Redel, mida kasutatakse maja värvimiseks või näete seda maja küljel, näitab, et teie ümber olevad inimesed suhtlevad teiega teisel tasandil. Redeliga värvimine on uue alguse märk. Uni redeli kasutamisest A-st B-sse jõudmiseks näitab sisemise reisi toimumist. Katuseredel võib viidata silmaringi laienemisele.

Puidust redel

Puust redeli nägemine unes on väga huvitav sümbol. Puit on harmoonia kujutamine sümboolsest vaatenurgast. See uni võib tähendada uut algust, õnne, aga ka mõtisklust. Puitu seostatakse loodusega ja see läheb ühel hetkel tagasi loodusesse, saades kõdunedes taas selle osaks. Kas olete kunagi mõelnud, kuidas mõnel inimesel on võime kõiges läbi lüüa? Uni puust redelitest võib tähendada, et teil õnnestub edu saavutada valdkondades, mida te isegi pole kunagi võimalikuks pidanud. See võib tähendada, et loodus aitab teil edu saavutada.

Metallredel

Metallist redelid tähendavad, et olete tööl pingutanud ja hetkel ei sõltu te enam kellestki. Hõbedaste metallist redelite nägemise korral peaksite rohkem mõtlema oma lähenemisviiside ja suhtlemistaktika üle.

Väike, paari-kolme astmega redel

Väike redel unes tähendab, et edasiliikumiseks on 2-3 sammu. See on positiivne uni, see tähendab, et teete “samme” parema tuleviku poole. Väike redel on keskendunud vajalikele väiksematele eesmärkidele.

Basseiniredel

Basseiniredel näitab, et teie emotsioone segatakse. Kui näete unes end ronimas mööda basseiniredeleid, on see positiivne märk. Vesi on teie enda sisemise loovuse peegeldus. Vesi on unenägudes positiivne märk ja näitab, et elate õitsengus. Vesi võib teie alateadvust esindada ja näitab, et olete valmis keskenduma oma eesmärkidele. Kui te olite vees rahulik, on see positiivne märk, kuid kui unenägu oli seotud uppumise või suurte lainetega, siis see näitab, et võite tunda end praegu ülekoormatuna.

Redelilt surnuks kukkumine

Unenägu, kus kukute redelilt surnuks, on harva negatiivse tähendusega. See uni võib viidata sellele, et tunnete oma elus mahajäämust või stagneerunud olukordi. Surm unenägudes on seotud nii millegi lõpu kui ka uute algustega.

Redelist alla minemine

Redelilt alla minemine tähendab, et teil pole tõenäoliselt armusuhtes õnne. Selle armastuse õnnestumiseks on oluline, et saaksite oma tundeid näidata. Kui näete teisi redelit mööda alla laskumas, näitab see, et olete oma ärkveloleku ajal kohanud ebameeldivat inimest. Redelilt põrandale kukkumine näitab muutuste saabumist ja teie ülesanne on välja selgitada, mis muutus see on.

Tuletõrjuja redel

Redeli nägemine, mida tuletõrjujad kasutavad tule kustutamiseks, näitab seda, et leiate edu saavutamiseks sobiva koha. Kui näete tuletõrjujat, kes kasutab redelit kellegi või millegi (näiteks kassi) päästmiseks, võib see tähendada, et olete oma elus justkui millessegi kinni jäänud või takerdunud. See tähendab, et võite tunda end mõnevõrra tasakaalutuna. Teie jaoks on sellel unenäol sõnum, et peaksite proovima tasakaalu taastada.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et redelid esindavad teie enda eesmärke, suhtlemist, vaimset arengut ja edasijõudmist. Puust redeli nägemine unenäos on positiivne, see ennustab uut algust ja ka teistega suhtlemist. Oluline on märkida, et unenägudes sümboliseerib redel üles või alla ronimist. Mõnikord on meil unenägudest väga raske aru saada, eriti kui need on segased. Redelid sümbolina tähistavad eesmärke, lõpuleviimist, uut algust ja veelgi tähtsamalt meie enda vaimseid jõude, mis on seotud sellega, kuidas me oma sisemise minaga suhtleme.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab redeli nägemine au ja lugupidamist teiste poolt. Redeli pealt kukkumine õnnetust. Redelit mööda üles ronimine rahulolu eluga. Redelist alla ronimine – elu allamäge minekut. Redel maja najal – vargust.

T. Maunoneni põhjal tähendab redeli unes nägemine head, aga kui unenäos lähete redeli alt läbi, ähvardab teid haigestumine. Kui näete unes korstnapühkijat redelil, on teil loosiõnne.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Redel 1. Tee (s.t. redel taevasse) 2. igasugune tõus. 3. redelist alla laskumine – elus millegi tegemist, mis on “samm alla” varem tehtust. 4. puuduv redelipulk – raskusi eluteel.
Muud võimalused: 1. edu. 2. paranemine, mis tuleneb reast eraldi sündmustest või jõupingutustest. 3. kõrgendatud sotsiaalne prestiiž.