riided unenäos
Uni sellest, et vahetate pidevalt oma riideid, tähistab vajadust muutuste järele ja teie vajadust sobituda uue olukorra või rolliga.

Riietuse unes nägemine sümboliseerib teie seda poolt, millisena soovite, et teised teid näevad ja tajuvad.  Riided näitavad ka teie seisundit ja staatust elus. Seega, kui kannate riideid, mis ei sobi teile või mida te tavaliselt ei kannaks, siis näitab see seda, et teil on midagi varjata või proovite teisi enda olemuse suhtes eksiteele viia. Midagi teie elus on võlts või vale. See võib olla ka silmakirjalikkuse või soovi olla keegi teine sümbol.

Teise võimalusena võib see tähendada seda, et paljastate maailmale enda seni varjatud osa.

Uni sellest, et teie riided on määrdunud ja proovite neid puhastada, tähendab teie katset midagi oma iseloomus muuta. Võimalik, et peate oma vanu harjumusi ja vanu mõtteviise muutma.

Uni, kus kannate uhiuusi riideid, tähendab uut suhtumist ja uut isikut. Leiate teistsuguse viisi enese väljendamiseks. Kui hinnasildid on ikka veel riiete küljes, siis see viitab sellele, et proovite liiga agaralt selle uue hoiakuga kohaneda.

Uni sellest, et vahetate pidevalt oma riideid, tähistab vajadust muutuste järele ja teie vajadust sobituda uue olukorra või rolliga. Peate looma uue minapildi.

Uni sellest, et teie riided on teile liiga kitsad, tähendab seda, et tunnete end mingil moel piiratud olevat. Võite tunda end suhetes piiratuna või ei saa te tööl enda potentsiaali maksimaalselt ära kasutada.

Uni sellest, et teie riided langevad lõdvalt või on liiga suured, tähendab seda, et tunnete end milleski ebatäiuslikuna. Võite kannatada madala enesehinnangu all. Liiga suured riided unenäos viitavad sellele, et proovite end sel moel maailma eest varjata.

Kui kannate olukorra jaoks ebasobivaid riideid, tähendab see, et olete antud ülesande täitmiseks piisavalt korralikult ettevalmistamata.

Uni, kus teie riided on rebenenud või katki, näitab, et teie mõtlemises või mõtteprotsessis on puudusi. Teie loogika lonkab. Peate oma mõttekäiku muutma ja tugevama argumendi esitama.

Uni sellest, et ostate või hangite endale riideid, tähistab teie soovi proovida, kas sobite mingisse uude rolli.

Kui unes näete kuskilt riiete saamist või seda, et keegi annab teile riideid, tähendab see, et proovite sobituda selle kuvandiga, mille keegi teist on loonud ja soovib, et te selline oleksite.

Uni sellest, et kõik teie kapis olevad riided on valged, soovitab teil end milleski rohkem valgustada. Võimalik, et olete olnud hiljuti veidi masendunud. Võib-olla te elate just praegu oma elus läbi mõnd kriisi. On aeg edasi liikuda ja muuta oma senist suhtumist. Oma emotsioonidest peate õppima paremini aru saama.

Unenägu, kus teil on seljas musta värvi riided, viitab teie soovidele sulanduda teiste hulka. Võib-olla esindate nii oma variisikut ja väljendate alateadlikke mõtteid. Kui tavaliselt kannate ärkveloleku ajal musta värvi riideid, siis võib unenägu olla lihtsalt reaalse elu peegeldus.

Uni, kus kannate oma riideid pahupidi seljas, tähistab teie mittekonformistlikku suhtumist. Teile meeldib minna vastuollu sellega, mida kõik teised ütlevad. Kui keerate oma unenäos riided pahupidi, siis näitab see, et proovite end millegi eest kaitsta. Te ei taha haiget saada.

Unenägu, kus kõik teised kannavad täpselt samasuguseid riideid, välja arvatud teie ise, tähendab, et tunnete end mingis olukorras autsaiderina. Teile tundub, et teised on teie vastu või paistate rahva hulgast negatiivsel viisil välja. Alternatiivina tähendab uni seda, et olete eriarvamusel ja lähete vastu populaarsele arvamusele.

Uni sellest, et tõmbate järvest või jõest riideid välja, sümboliseerib varasemate pattude lunastamist. See võib tähendada ka seda, et varjate oma vana identiteeti.

Riidepood

Unenägu sellest, et olete rõivapoes, tähendab seda, et otsite endale uut imidžit. Tahate, et teid tajutaks teistmoodi. Teise võimalusena tähendab rõivakaupluses viibimine unes, et tunnete ärevust mõnele ametikohale või rollile sobitumise või sobivuse pärast.

Tähendus vanades unenägude seletajates

Vanades eesti unenägude seletajates tähendab riiete pesemise unes nägemine hoolsust. Riideid selga panema – õnnelikku kodust elu. Uued riided – au ja edenemist tööl. Katkised ja mudased riided – takistust ja kahju. Lumivalged riided – õnne ja õiglast elu. Kirjud riided – pahandust ja riidu perekonnas. Riiete triikimine – kutset peole, mis toob õnne. Riiete vahetamine – töökoha vahetamist.

Gustavus Hindman Milleri järgi tähendavad unes nähtud riideesemed edu ettevõtmistes, kui riided on puhtad ja terved. Katkised või kulunud ning määrdunud riided aga läbikukkumist. Vanamoodsad ja kaunid riided ennustavad varandust, aga vihjavad sellele, et põlgate edumeelseid mõtteid. Kui unes heidate moest läinud riideeseme kõrvale, siis tähendab see seda, et kasvate oma senisest keskkonnast välja, võtate midagi uut ette või kogete armastust, mis muudab teid teistsuguseks inimeseks. Kui näete ennast või teisi valgete riietes, siis on see vihje ees ootavale sündmusterohkele muutuste ajale, millega võib vahel kaasneda kurbus. Kui unes jalutate koos kellegagi, kes on rõivastunud valgesse, kuulutab see haigust või muret. Kui tegu on noore naise või lapsega, siis viitab see ajale, mille saate veeta endale meeldivas ümbruses. Kui näete ennast või teisi musta riietatuna, ennustab see tülisid, pettumusi ja ebasobivaid kaaslasi. Äriprojekti jäävad oodatust lühemaks.

Kui näete kollast rüüd, hakkab majanduslik olukord paranema, elu läheb lõbusamaks ja edukamaks. Ebaloomulik, korraks vilksatav kollane kogu viitab aga vastupidisele. Kui näete unes sinist rüüd, tähendab see järjekindla pingutuse tulemusel saavutatud eesmärke ja teie ustavad sõbrad toetavad teid. Unes nähtud vaarikapunane rüü ennustab pääsemist pahasoovijate käest tänu sellele, et muudate õigeaegselt oma plaane. Roheline rüü on jõukuse ja õnne lootusrikas märk. Kui näete unes mitmevärvilist rüüd, ennustab see kiireid muutusi ning heade ja halbade tulevikuväljavaadete vaheldumist. Kui näete unes, et teie rõivad pole teile parajad, siis töötatakse teile vastu ning võite mõnes ettevõtmises vigu teha. Kui näete noort või vana inimest talle parajates ja sobivates riietes, võtate ette mingi töö, mis teile eriti ei meeldi ja mis toob teile hulga muret.

Kui naine näeb unes, et ta pole oma riietega rahul, ennustab see ta püüdlusi seltskonnas tunnustust leida, aga see leiab kiuslikku vastasseisu. Kui talle meeldivad teiste riided, on tal kadedaid sõpru. Kui näete unes mõne riideeseme kaotust, võib see viidata probleemidele nii töö kui armuasjades. Noore naise jaoks ennustab musta rüü kandmine eesootavat pettumust. Kui noor naine näeb unes vaarikapunases kleidis ja leinalooriga naist, ennustab see kõrvaleheitmist kellegi poolt, keda ta peab endast alamaks. Ta pettub kibedalt kogu naissoos.

Kui näete unes, et kannate kellegi teise kuube või pintsakut, kuulutab see seda, et palute sõbral end kaitsta. Kui näete unes, et teie pintsak on katki, ennustab see lähedase sõbra kaotust ja süngeid aegu. Kui näete unes uut kuube või pintsakut, võite kogeda kirjanduslikku edu ja kuulsust. Kui unes oma kuue kaotate, tuleb teil kaotatud raha tagasi teenida.

Kui unes näete, et teil on riietumisega raskusi, tähendab see, et kurjad inimesed teevad teile muret ega lase rõõmus olla. Kui te ei saa unes riidesse ega jõua õigeks ajaks rongile või bussile, on teil rohkelt pahandusi teiste inimeste hooletuse tõttu. Kui soovite sellise une järel ikkagi edukalt ja rahulolevalt edasi elada, tuleks teil võimalikult paljude asjatoimetustega ise hakkama saada.