Särk unes.
Uni, kus annate kellelegi enda särgi, viitab teie eneseohverdusele ja suuremeelsusele.

Särgi unes nägemine viitab teie emotsioonidele, mõnele emotsionaalsele olukorrale või teie sisemistele mõtetele. Seljas olev särk näitab teie suhtumist ja teadvustaset konkreetses olukorras.

Kui kannate unes varrukateta särki, tähendab see seda, et peate probleemile, ülesandele või olukorrale lähenemisel olema aktiivsem või agressiivsem.

Uni, kus annate kellelegi särgi, võib olla metafoor “särgi seljast ära andmisele”. See viitab teie eneseohverdusele ja suuremeelsusele.

Kui unes olete särgita või kaotasite särgi ära, siis tähendab see rahalist muret, rahalisi kaotusi või riskantseid ettevõtmisi, mida ei pruugi saata edu. Kui näete unes, et teil on puhas särk, tähendab see, et teil veab. Kui teil unes oli nööpideta särk, viitab see sellele, et tülitsete sugulastega. Nööpideta särgi kaotamine tähendab ühe vanema  unenägude seletaja järgi ka mõneks ajaks kurvaks muutumist.

Unenäos olev särk tähistab üldiselt head tervist. Uni võib viidata ka sellele, kuidas te tahaksite end maailmale näidata. Selle negatiivne külg on hirm, et te ei pruugi olla võimeline looma seda kuvandit, mida tahaksite või te võite selle kuvandi tegelikult kaotada. Särk sümboliseerib ka tugevaid seksuaalseid vajadusi, mida olete mõnda aega alla surunud ja hirmu, et need võivad avalikuks tulla.

Särki seostatakse teie emotsionaalsuse ja tunnetega, mida ei ole piisavalt väljendatud. Särk sümboliseerib ees seisvaid võimalikke pettumusi ja ebaõnnestumisi. Kui kannate rebenenud või määrdunud särki, tähendab see, et teie pingutus mitte ainult ei muuda teie elus mõneks ajaks midagi, vaid ka seda, et elate kergemeelselt ja pealiskaudselt. Puhas särk tähistab tõsiasja, et teised inimesed võivad teid süüdistada selles, et hoiate neist eemale, ei suhtle nendega piisavalt või ei aita neid.

Särgi pesemisest une nägemine tähendab, et soovite avalikult hea välja näha. Särgi triikimine näitab, et teid imetletakse. Särk võib olla ka märk võimalikust ees ootavast erootilisest seiklusest. Kui näete unes palju särke, viitab see sellele, et peaksite olema seltskondlikum ja veetma rohkem aega oma sõpradega. See uni võib ennustada ka uusi sõprussuhteid. Kui kannate särki, võivad teie saladused välja tulla. Kui näete unenäos end särgiga ringi liikumas, peate hakkama uue ja õnneliku armastuse jaoks ringi vaatama. Kui teie särk on plekiline, ennustab see ebamugavusi ja probleeme. Üldiselt on määrdunud särk hoiatus inimeste eest, kes üritavad teid petta.

Osadel särkide unenägudel on ebameeldivad tagajärjed. Näiteks kui näete rebenenud särki, tähendab see vaesust. Kui näete unes särgi seljast võtmist, on see märk haigusest või solvumisest. Uni on soodne ainult siis, kui riietute särki. Sel juhul on sõnum, et teie elu läheb paremaks. Valge särk teie unenäos on õnne märk. Kui kannate valget särki, läheb teil edaspidi hästi. Särgi omamine on tavaliselt hea märk. Meeste särk võib tähistada abielu. Puuvillane särk tähendab, et teie teele on tulemas laastav muutus, kuid te tulete sellega toime ja leiate õiged lahendused.

T. Maunoneni põhjal sümboliseerib särk unes hoolikust. Damastriidest särk ennustab teile suurepärast pidu. Kui särk on terve ja puhas, annab uni teada, et teie tervis on korras. Varrukateta särk sümboliseerib eelarvamusi. Naise seljas olev meestesärk ütleb, et teilt tahetakse sõnaõigust ära võtta. Mehe seljas olev naistesärk ennustab julgete otsuste langetamist. Lapse särk märgib edvistamist. Kui särk on katkine ja määrdunud tahetakse teid solvata või halvustada. Pikk, valge särk tähendab kellegi tuttava surma.

Kui näete une, et töötate särgivabrikus, tähendab see, et teile tehakse teie jaoks kasulik, teie eraelu puudutav ettepanek.

Vanades unenägude seletajates tähendab särgi unes nägemine head elu ja tervist. Katkine särk – õnnetust, pidevat pahandust abielus. Särgi selga panemine – õnne ja edasijõudmist, murede lõppemist. Särgi pesemine – elu paranemist, kodust õnne. Särgi õmblemine – õnne armastuses. Särgi seljast võtmine – tühja lootust.