seemned unes
Põhitasandil kujutab seeme unenägudes viljakust.

Kui teil on midagi uut plaanis või kavandate mõnda projekti või ideed, siis see uni võib puudutada tõenäoliselt seda, kuidas teie mõtteseemned idanema hakkavad ja muutuvad tõelisteks võimalusteks. Seeme esindab teie elus võimalusi, aga ka teie tugevusi ja andeid.

Seemnetest une nägemine on seotud uute alguste ja teie kõrgema mina ilmutamisega. Peaksite endalt küsima, milline teie isiksuse aspekt vajab arendamist. Seemned esindavad teie potentsiaali. See uni võib tähendada, et teie idee saab konkreetse kuju. Kui olete naine ja näete unes seemneid, võib see ennustada ka võimalikku rasedust. Seeme sümboliseerib elujõudu, aga ka teie psüühilist energiat.

Unes seemne nägemine võib tähistada plaani, mis algatati ja mis kasvab. Peaksite proovima leida vahendeid ja võimalusi sellest seemnest kasvavate viljade kogumiseks. Kui näete unes, et ise külvate seemneid, näitab see, et olete valmis tegutsema. Unes seemnete ostmine, kuid mitte külvamine, ennustab teid ees ootavat rasket aega. Uni seemnete ostmisest tähendab ka, et teil on head plaanid, mis toovad teile edu.

Positiivsed muutused on ees, kui näete, kuidas seemned teie unenäos tärkavad ja te naudite nende vaatamist.

Seemneid nokkivate lindude nägemine viitab teie vara kaotamisele, olenevalt sellest, kui suure osa seemnetest linnud on nokkinud. Seemnete külvamine on hea tähendusega uni, mis viitab viljakusele ja õnnistustele, õnnelikule tulevikule ja rikkusele. Teie äri areneb lähitulevikus edasi. Unes seemnete müümine tähendab aga seda, et võite teha halva tehingu.

Seemned tähendavad häid liitusid, head tulevikku, suuremat vara, ees ootavaid suuri õnnestumisi ja teie teele tulevaid pidustusi. Kui pärast selle unenäo nägemist koostate uue tegevusplaani, olete väga edukas, eriti tööalaselt. Unes seemnete laiali puistamine viitab sellele, et võite oma uue plaani realiseerimisega laisk olla.

Eesti vanades unenägude seletajates ennustavad seemned tarkust ja edenemist kõikides asjades.

Tamara Maunoneni põhjal tähendab potti külvatud seeme kasvamist. Seemnete kogumine tähendab, et tahaksite jätkata suhtlemist vastassoost inimesega. Seemneid maha külvama tähendab, et usute oma tööde kordaminekusse ja õnnestumisse. Seeme võib tähendada ka tasakaalukat ning head eluperioodi.

G. H. Milleri põhjal tähendab unes seemnete nägemine, et teie varandus suureneb, kuigi hetkeolukord tundub selleks ebasoodne.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Seeme 1. see, mis suudab esile tuua/luua midagi omalaadset. 2. tõde sisaldavad sõnad.
Muud võimalused: 1. talletatud minevikukogemus, mis viib uute võimalusteni. 2. ideaal. 3. järglased (füüsilised või mittefüüsilised). 4. uued algused.