Müür või sein unes
Uni, kui hüppate üle seina, viitab sellele, et suudate raskete takistustega silmitsi seista ja tõkked oma elus hõlpsalt ületada.

Unes seina nägemine tähendab piiranguid, takistusi ja piire. Teie arengut pidurdab mingi takistus. Teise võimalusena näitab sein, et olete oma vanade harjumuste ja mõtteviisiga liiga harjunud. Tunnete end ummikus olevana. Kui näete und seintel olevast verest, siis on see omamoodi hoiatus. Ärkvelolekus võib tekkida mingisugune olukord, millega peate silmitsi seisma. Te ei saa seda enam vältida.

Uni, kui hüppate üle seina, viitab sellele, et suudate raskete takistustega silmitsi seista ja tõkked oma elus hõlpsalt ületada.

Uni, kus müüri lammutate, näitab, et murdute oma elus olevatest takistustest ja ületate oma piirangud. See tähendab ka, et soovite teatud vabadust ja iseseisvust. Kui näete seina lagunevat, viitab see sellele, et olete oma probleemidest kõrgemale tõusnud ja tõkked ületanud.

Uni, kus ehitate seina, viitab halbadele suhetele või lapsepõlvetraumadele. Üritate teisi endast eemal hoida, kartes uuesti haiget saada. Teise võimalusena näitab unenägu, et olete oma piirangutega nõustunud.

Uni,  kus teid visatakse või lastakse millegagi läbi seina, tähendab seda, et peate sõna otseses mõttes julgust koguma ja lõhkuma need seinad, mille olete enda ümber ehitanud.

Unenägu, kus majal pole seinu, tähendab privaatsuse puudumist. Teile tundub, et kõik vaatavad teie ettevõtmisi.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab müüri nägemine rasket tööd, muret ja mõningatel juhtudel isegi surma. Müüri lõhkumine aga asjade paranemist. Müüri peal seismine – asjade edenemist. Müüri pealt maha hüppamine – rõõmu. Müüri tegemine – kindlat tööd ja head tervist. Üle müüri ronimine – kõigi takistuste võitmist.

T. Maunoneni põhjal tähendab müüri ehitamine unes, et tahaksite praegu olla täiesti omaette, kellegi arvamusi kuulmata. Ilusti laotud müür on lohutav ja tähendab, et lahusolek sõbrast on ajutine. Klaasist müür ütleb, et konflikti õdede-vendade vahel on põhjustanud mingi võõras, kõrvaline isik. Luuderohuga kaetud müür ütleb, et teie eest püütakse varjata mingit teie jaoks olulist asja või infot. Üle müüri ronimine tähendab, et olete otsustanud üle saada mingist raskest sündmusest oma muret kellelegi näitamata. Kui aga ronite üle müüri köie abil, saab lahusolek sõbrast teie jaoks valus ja raske olema. Müüri lõhkumine seevastu aga ennustab, et saate praegustest raskustest üle.

Valge seina nägemine unes tähendab, et suudate võita takistused. Punane sein märgib, et tahate teistega samastuda. Hall sein sümboliseerib usaldust. Mustaks värvitud sein annab märku teie soovist saada üle takistustest, mis teie töötegemisel ees on. Mitmevärviliseks värvitud sein peegeldab aga teie ebakindlust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Sein 1.takistust, mis tuleb ületada (üle ronida) enne eesmärgi/ideaali saavutamist. 2. väljakutse kasutada tõde; tõehetk (“vastu seina surutud”; olukord, kus tuleb rääkida tõtt).
Muud võimalused: 1. kinnipidamine. 2. kaitse ja peavari.