Sild unenäos.
Unes nähtud sillad tähistavad üleminekuperioodi teie elus.

Silla ületamine unes tähendab olulist otsust või kriitilist ristmikku teie elus. See otsus, mille vastu peate võtma, võib osutuda positiivseks muutuseks, mis on täidetud horisondil terendava jõukuse ja rikkusega.

Sillad tähistavad üleminekuperioodi teie elus, kus liigute uude etappi. Kui sild viib üle vee, viitab see sellele, et teie üleminek saab olema emotsionaalne. Kui kukute sillalt alla vette, siis tähendab unenägu, et lasete emotsioonidel end tagasi hoida ja takistate ise edasiliikumist. Teise võimalusena võib sild näidata, et proovite ühendada või liita kaks asja omavahel.

Uni varisenud sillast näitab, et te ei tohiks praegu oma elus suuri muudatusi kavandada. Selleks ei ole hetkel eriti soodne aeg.

Silla kokkuvarisemise nägemine unenäos tähendab, et olete maha maganud või lasknud käest olulise võimaluse.

T. Maunoneni põhjal sümboliseerib sild leplikkust. Mööda silda liikuvad üksikud inimesed leiavad sõbra oma kodupaigast kaugemal. Silla alt läbi minemine tähendab, et te ei soovi vastutust kanda. Kaunistatud sillakäsipuu tõotab muutust paremusele. Silla käsipuule toetumine ütleb, et teie ootamine saab tasutud.

G. H. Milleri järgi tähendab unes pika, lagunenud silla nägemine, mis pimedusse lookleb, et teid tabab suur masendus vara kaotuse pärast. Teile langeb osaks nii mõnigi häda. Noorte puhul viitab selline sild pettumisele optimistlikes lootustes. Et silda turvaliselt ületada ehk raskustest lõplikult jagu saada, tuleks olla äärmiselt ettevaatlik. Kui näete silda enda ees purunevat, olge valvas ja hoidke reeturite ning meelitajate eest.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab silla unes nägemine ettevõtmise kordaminekut, uut eluetappi, rikkust ja rõõmu. Sillalt kukkumine – hoiatus, et oma ettevõtmise pooleli jätaksid. Silla sissekukkumine – suurt õnnetust. Sillast üleminek – rasket tööd. Silla ehitamine – pikka teekonda.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Sild 1. meie viisi materiaalse elu läbimiseks. 2. eluviisi alust/vundamenti. 3. üleminekut.
Muud võimalused: 1. seos vastandite vahel. 2. üks raskuse ületamise viis.