skorpioni päikesemärk

Kaheksas päikesemärk sodiaagis. Fikseeritud märk, valitsev planeet Pluuto.

Karismaatilist, hädaohtliku sarmiga Skorpioni on raske tundma õppida. Tema intuitsioon on hästi arenenud ja ta suudab üles korjata iga emotsiooni, mida varjata püütakse. Skorpionid ihaldavad võimu ja ei kohku selle saavutamisel tagasi ka inimestega manipuleerimisest, et vaid oma siht saavutada. See päikesemärk ignoreerib kõiki tabusid ja kõnnib ka seal, kuhu keegi teine julge kunagi oma jalga tõsta.

Skorpionid on targad ja vaheda mõistusega strateegid. Neil on võime tungida otse probleemi keskmesse. Neil on oskus inimesi justkui hüpnotiseerida tegema seda, mida nad tahavad. Mõttelaadilt ja seisukohtadelt on Skorpionid jäigad ning väga vähestel on õnnestunud neid oma meelt muutma panna. Sageli võib Skorpion mineviku solvanguid meeles pidades haududa kättemaksumõtteid. Selle päikesemärgi esindajad ei unusta ega andesta iial, kui neid on reedetud.

Kui Skorpion on emotsioonide võimuses, kaotab ta selge mõistuse. Ta võib enda ebavõdrsustunde all kannatamist maskeerida ülbe käitumisega. Skorpionid kipuvad sageli kahtlustama, et neid tahetakse reeta või maha jätta ning nende kaastundetu käitumine ning manipuleerimine kutsuvadki sageli sellise käitumise inimeste poolt esile.

Skorpioni tugevuseks on tema visadus ning tohutusuur taastumis- ja püsimisjõud. Skorpioni läbinägelikkus ja oskus tungida teise inimese sisemusse on samuti teada.

Nõrkuseks on Skorpioni puhul kinnisideede küüsi langemine ja kergelt haavumine, kes tahab teiste üle totaalset võimu omada. Oma surmava astlaga võib ta olla iseenda suhtes halastamatu ning masohhistlik.

Skorpioni üks sünnikivi on türkiis ja topaas.