Surm unes.

Surmauned võivad olla üsna koledad ja hirmutavad, justkui ennustaks see teie enda peatset surma või mõne teie lähedase surma. Siiski pole vaja muretseda ega paanikat tunda, sest te ei sure tegelikult.

Selleks, et oma unenäos nähtud surmast kõige paremini aru saada, on oluline vaadata seda, mis teie ärkveloleku elus toimub ning mõelda, mis võis sellise une esile kutsuda.

Mõne oma lähedase surma unes nägemine lubab arvata, et teil puudub teatud omadus või iseloomujoon, mida see inimene kehastab. Küsige endalt, mis teeb selle inimese eriliseks või mis teile tema juures meeldib. Just teie enda suhetest või oludest puudub see omadus, mida see inimene kehastab.

Teise võimalusena osutab unenägu sellele, et ükskõik, mida see inimene esindab, pole teda enam teie elus figureerimas. Kui näete unes oma tegelikult elavate vanemate surma, siis olete oma ärkveloleku elus muutumas. Teie suhted vanematega on muutunud paremaks ja uuenenud.

Kui näete unes lapse surma, siis tähendab see, et peate oma ebaküpsusest lahti laskma ja muutuma tõsisemaks. Kui teie laps jõuab elus teatud verstapostini ja saab täiskasvanuks, võib tema surma unes nägemine sümboliseerida tema enda eneseavastamist ja üleminekut uude eluetappi.

Uni sellest, et te omaenda surma teesklete, viitab sellele, et otsite uut algust. Te vajate oma elus mingit muudatust.

Kui unes näete, et teile ​​kallis ja oluline isik on suremas, tähendab unenägu midagi uut, mida te tema kohta teada saate. See võib tähendada ka seda, et ta pole see, keda arvasite olevat.

Uni kellegi teise surmast võib tähendada ka seda, et tunnete selle inimese vastu sügavat pahameelt.

Unenägu sellest, et näete oma surma, sümboliseerib sisemisi muutusi, ümberkujunemist, eneseavastamist ja positiivset arengut, mis toimub teie sees või te elus. Te läbite üleminekufaasi ja muutute valgustunumaks või vaimsemaks. Ehkki selline unenägu võib tekitada hirmu ja ärevust, ei ole teil ärevuseks põhjust, sest seda peetakse sageli positiivseks sümboliks. Uni omaenda surma kogemisest tähendab tavaliselt seda, et teil on ees suured muutused. Liigute edasi uute alguste poole ja jätate mineviku seljataha. Need muudatused ei tähenda tingimata sündmuste negatiivset pööret. Metafoorina võib suremist pidada teie vanade viiside ja harjumuste lõppemiseks või lõpetamiseks. Seega ei tähenda suremine alati füüsilist surma, vaid millegi lõppu. Kui näete unes, et keegi ütleb teile, et surete, siis tähendab see, et teid survestatakse olulist muudatust või valikut tegema. Olete alustamas mõnda uut eluetappi.

Uni, kus surete, võib tähendada, et üritate meeleheitlikult põgeneda oma igapäevaelu nõudmiste eest. See võib olla mõni peamine stressitekitaja, kohustus, vastutus või võib-olla soovite valusast suhtest välja tulla.

Mõnel juhul sümboliseerib uni teie enda surmast eneseohverdust. Te tunnete, et seate alati teiste vajadused esikohale.

Negatiivse märkusena võib uni, kus te surete, tähendada kaasamist sügavalt valusatesse suhetesse või ebatervislikku, ennasthävitavat käitumist. Võite tunda end depressiivsena või olla ärritunud olukorra või inimese peale, kes teid justkui lämmataks.

Võib-olla olete muretsenud päriselus inimese pärast, kes on väga raskelt haige või suremas. Teise võimalusena võite proovida vabaneda mõnest kohustusest, vastutusest või muust olukorrast. Üritate meeleheitlikult põgeneda oma igapäevase elu kohustuste eest.

Kui näete, et keegi teine unes sureb, tähendab see, et teie tunded selle inimese vastu on surnud või et teie suhetes selle inimesega on toimunud oluline muutus.

Teise võimalusena võiksite jagu saada mõnest enda sellisest negatiivsest küljest, mida surev inimene võib teie jaoks esindada. Kui näete, et võõras inimene unes sureb, tähendab see, et tunnete end eraldatuna teie ümber toimuvatest muutustest.

Surma nägemine unenäos viitab ka olukorrale, mis on juba ammu surnud. On aeg lõpetada minevikus elamine ja edasi liikuda.

Surma hirmutav ja murettekitav olemus võib iseenesest olla millegi teie sees oleva äratamine. See on teie alateadvuse viis proovida juhtida teie tähelepanu ärkvelolekus millelegi hirmutavale, kus peate otsustavalt tegutsema. Mõelge, kuidas te end unes tundsite, ja mõelge olukorrale ärkveloleku elus, kus tundsite samamoodi.

Mõne jaoks võib enda surma unes nägemine olla hoiatus teie tervislikule seisundile. Võib-olla peaksite külastama arsti. Või peate loobuma mõnest ebatervislikust eluviisist.

Surma  unes nägemine võib olla ka teie alateadlik viis surmamõtete ja enda surelikkuse käsitlemiseks. On loomulik, et surm teeb murelikuks ja kurvaks. Millal see juhtub? Kuidas see juhtub? Kas see teeb haiget? Mõnikord on surmast teadlikult raske mõelda, kuna see on ebameeldiv või tabu teema või te lihtsalt ei taha sellele mõelda. Selle tulemusel surute selle oma alateadvusse, kus see võib teie unenäos välja tulla.

Kui keegi teie elus on väga haige või suremas, siis pole üllatav, kui surm on sagedamini teie mõtetes ja unenägudes.

Uni juba surnud inimesest

Unes tegelikkuses juba surnute nägemine või nendega unenäos rääkimine hoiatab, et teid mõjutavad negatiivsed inimesed ja liigute valede inimeste seas. Alternatiivina sümboliseerib unenägu materiaalset kaotust.

Kui näete unes inimest, kes on juba ammu surnud, siis see viitab sellele, et praegune olukord või suhe teie elus sarnaneb selle surnud inimese omaga. Unenäos võidakse kujutada, kuidas peate laskma sellel olukorral või suhtel surra ja lõpetada see.

Kui näete unes kedagi, kes on hiljuti surnud, tähendab see, et tema surm on teie mõtetes alles liiga värskelt. Üritate ikka aru saada sellest, et ta on tõesti surnud. Samuti võib see tähendada, et te ei taha üksi olla.

Unes oma surnud vanemate nägemine ja nendega rääkimine tähistab viisi, kuidas kaotusega hakkama saada. Kasutate oma unenägu viimase võimalusena, et öelda neile oma lõplikud hüvastijätusõnad.

Kui näete unes oma surnud õde-venda, sugulast või sõpra, näitab see, et te neid igatsete. Püüdes oma igapäevase ärkveloleku tempoga sammu pidada, võivad unenäod olla ainsaks väljundiks, kuidas hakkama saada ja leppida lähedase kaotusega.

Uni oma surnud lapsest on viis, kuidas oma last unenäo kaudu elus hoida. Vanema jaoks on lapse kaotamine äärmiselt kohutav kogemus. Sellised unenäod tekivad seetõttu, et te ei suuda ikka veel leppida ega mõista, kuidas või miks teie laps nii ruttu teie juurest ära võeti.

Oluline on meeles pidada, et isegi kui inimene on surnud, ei tähendab see tingimata, et teie suhted nendega on surnud; suhe on nüüd lihtsalt teistsugune. Unenäod võivad olla teie jaoks nendega ühenduse hoidmise viisiks.

Tähendus vanades unenägude seletajates

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab surnu unes nägemine ilmamuutusi. Surnute ülestõusmine – elu paranemist. Surnud olema ja ellu ärkama – austust leidma. Surnud armastatu – õnne leidma, soovide täideminekut. Surnukirst – haigust, surma, ka ilmamuutust. Surnumajja minema – suurt sõprust. Surnuaed – kurvastust.

G.H. Milleri põhjal tähendab see, kui näete kedagi lähedast surnud olevat, mingi läheneva lõpu või kurbuse märki. Sellisele unele järgnevad tavaliselt pettumused. Kui kuulete unes, et mõni sõber või sugulane on surnud, saate neilt peagi halbu sõnumeid.

Unes surnu nägemine on tavaliselt hoiatav märk. Kui näete unes oma surnud isa ja räägite temaga, olete ilmselt sõlmimas ebasoodsat kokkulepet. Olge eriti tähelepanelik, sest vaenlased on teie lähedal. Hoidke oma head mainet. Kui näete unes oma surnud ema, hoiatab uni teid teistesse halvustavalt suhtumise eest. Surnud vend, sugulane või sõber unes ennustab aga kutset aidata või toetada kedagi lähitulevikus. Kui näete unes surnuid, kes paistavad olevat igati elus ja õnnelikud, olete lasknud halval mõjujõul enda ellu siseneda. Väldite materaaleid kaotusi vaid juhul, kui kasutate oma tahtejõudu. Kui vestlete unes oma surnud sugulasega ja ta üritab teilt mingit lubadust välja pressida, hoiatab see ebameeldivuste eest, juhul kui järgite teile antud nõuannet.

Kui näete unes, et olete surmaohus, kuid teil õnnestub pääseda, tõusete auväärsele kohale. Kui teil ei õnnestu põgeneda või kui saate haavata või surma, siis kaotate äritegevuses ning olete koduste peale ärritunud. Kui olete armunud, muutuvad te väljavaated ebakindlaks.

G.H. Milleri põhjal tähendab see, kui näete unes surnukeha, et see on saatuslik enne, mis kuulutab kurbi sõnumeid eemalviibijast ja viletsaid ärivõimalusi. Noored kogevad pettumusi ja rõõmud saavad otsa. Kui näete, et surnukeha asetatakse kirstu, on häda peagi kohal. Kui näete surnukeha mustas, viitab see see sõbra vägivaldsele surmale või ärilistele segadustele. Kui näete unes laipadega ülekülvatud sõjavälja, tähendab see sõda ning üldist rahulolematust riikide ning poliitiliste fraktsioonide vahel. Kui näete unes looma surnukeha, ennustab see kehva tervislikku ja äriseisu. Kui näete unenäos lähedasee surnukeha, kuulutab see tema või mõne pereliikme surma või siis tõsist lahkheli perekonnas. Armunutele on see kindel truudusemurdmise märk. Kui näete unes, et asetate surnukeha silmadele mündid, ennustab see, et näete südametunnistuseta vaenlasi end röövimas ning te ei suuda end kaitsta. Kui aga asetate mündi ainult surnu ühele silmale, on teil võimalik kaotatud varandus pärast peaaegu lootusetut võitlust tagasi saada. Noore naise jaoks tähendab selline unenägu muret ja kaotusi, sest kahjuks on ta kinkinud oma usalduse salakavaltele isikutele.

Kui näete unes, et külastate surnukuuri ja otsite seal kedagi, siis teid šokeerib teade sugulase või sõbra surmast. Kui näete surnukuuris mitut surnukeha, siis võib teid tabada hulk kurvastavaid muresid.

Kui näete unes, et olete surnust ülestõusnud, siis ootab teid ees midagi tuska tekitavat, aga lõpuks saavutate soovitu. Kui näete teisi taaselustunutena tähendab see, et sõprade hoolivus leevendab teie muret.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Surm (suremine) 1. uue mõtte sündi, alateadvuse ärkamist. 2. inimese võimeid proovile paneva seisundi tulekut. 3. katsumusi ja proovikive, mis annavad vaimse tõe õppetunde. 4. talendi kaotust füüsilise keha defektide, tasakaalustamatuse või nõrkuste tõttu. 5. ekvalaiserit (st see, mis toob kõik erineva sotsiaalse staatusega inimesed ühele tasemele). 6. teadvus ja mõistmine, mida kogete surmajärgses plaanis on teile praegu kättesaadavad ja mõistmise viis füüsilisel tasandil. 6. oma elust mingi tunnuse kadumine, mis on ka unenäos surnud inimese tunnuseks. 9. vajadus suurema tähelepanu, kaastunde ja armastuse järele unenäos sureva inimese vastu. 10. üleminekut või muutust.