Vana rist vanal maasurnuaial sügispäikese käes.
Kui näete unenägu hauakividest surnuaial, võib see näidata, et olete valmis surelikkusega kergelt silmitsi seisma.

Kui näete unenägu hauakividest surnuaial, võib see tunduda negatiivse unenäona, kuid see näitab hoopis seda, et olete valmis surelikkusega kergelt silmitsi seisma. Surnuaiad ilmuvad inimeste unenägudesse üsna sageli, häirides und ja pannes unenägija muretsema.

Lääne unenägude tõlgendamiste kohaselt on selline uni siiski hea ja parema elu märk. Kalmistust une nägemine tähendab, et teie tulevik on hea ja paljud teie soovid saavad teoks.

Te võite kannatada depressiooni all ja kuigi kõik on näiliselt te elus tegelikult hea, ei suuda te aru saada, miks te mõnikord tunnete end õnnetuna. Sellisel juhul seisneb unenäo seletamise võti  selles, et kui hakkate tundma masendust, näitab unenägu surnuaiast, et keegi teispoolsusest üritab teiega suhelda, et teid lohutada ja rõõmsamaks muuta. Kui kohtate ka tegelikult surnud lähedast unes, näitab see, et otsite teatavat kindlustunnet. See on justkui vihje teile, et hoiduge läbipõlemisest ja ärge tundke end selles süüdi kui ebaõnnestute. On võimalus, et seda tüüpi kohtumised toimuvad lahkunuga astraaltasandil. Teie vaimud justkui kohtuvad.

Surnuaia unes nägemisel on mitu tõlgendust. Üksikasjade lahti seletamine on siinjuures tõesti väga oluline. Nagu inimesed, keda unes nägite ja tunne, mida kogesite unenäo ajal või isegi pärast ärkamist. Üldiselt sümboliseerib surnuaed muutust, mis võib teie elus aset leida mõne olulise sündmuse raames. Võimalik on reaalses elus kogete kaotust, takistusi või mõnd mitte eriti meeldivat sündmust. Kuid pärast negatiivsuse läbielamist saate vaadata asju positiivsemas valguses. Kui teil õnnestub unes surnuaiast välja tulla, on võimalik ületada takistused ja astuda oma elus samm edasi.

Kui unes näete, et korrastate kalmistul hauda, tähendab see seda, et tõenäoliselt pole teil õnnestunud mingist halvast sündmusest, näiteks mingist kaotusest üle saada. Elus on vaja aktsepteerida nii häid kui halbu asju. Oluline on see, et suudaksite mineviku seljataha jätta ja vaadata tulevikku.

Teie unes nähtud surnuaed on märk elus edasi liikumisest, näiteks õnnest, saladuse otsimisest või jõukast tulevikust. Unenägu, et olete surnuaial, võib viidata ka sellele, et olete mõnest kahjulikust harjumusest või ennasthävitavast käitumisest vabanenud. Surnuaiad tähistavad muutusi või kadumisi. Kui unes nähtud hauad on hästi hooldatud või kui panete sellele lilli, viitab see sellele, et teil on õnne nii oma pere kui ka sõprade ringis. Kui haua eest ei hoolitseta, on see märk sellest, et kannatate üksinduse ja pessimismi all. Unenägu võib vihjata ka kurbusele, vihale ja surmahirmule.

Kellegagi surnuaeda külastama minek kujutab endast tõelist sõprust. Lillede hauale toomine ütleb, et olete tundlik ja heatahtlik inimene. Unes mõne maapiirkonna surnuaia nägemine võib tähendada kadunud poja tagasitulekut. Surnuaiast möödumine tähistab teie tegevuses edasiminekut. Paljud unes nähtud surnuaiad võivad viidata mingile moraalsele valule. Surnuaia külastamine unes tähendab harva probleeme ja kurbust või ennustab surma.

Vanades unenägude seletajates tähendab kalmistu nägemine unes nõutust ja peataolekut.

G.H. Milleri järgi tähendab unes ilusas ja korras surnuaias viibimine seda, et saate ootamatuid uudiseid inimese paranemise kohta, keda juba surnuks pidasite. Kui näete ajahambast puretud ja unustatud surnuaeda, elate kaua ja näete kõiki endale kalleid inimesi lahkumas, kuid jääte võõraste hooldada. Kui noor inimene näeb unes, et jalutab vaiksel surnuaiateel, ennustab see talle armastavaid sõpru, kes aga ei suuda kõiki kurbi elujuhtumisi ära hoida. Kui pruut näeb unes, et ta möödub laulatusele minnes surnuaiast, röövib surm ta abikaasa saatusliku õnnetuse läbi reisil. Kui ema näeb unes, et viib surnuaeda kalmule värskeid lilli, tähendab see tema perele head tervist. Kui noor lesknaine läheb unes surnuaiale, vahetab ta peagi leinarõivad laulatuskleidi vastu. Kui vanad inimesed näevad unes surnuaeda, tähendab see, et ees on tee igavesse unne. Kui näete väikseid lapsi haudade vahel lilli noppimas ja liblikaid püüdmas, ennustab see õnnelikke muutusi ja head tervist.