Vaarikad unes.
Kui vaarikad olid unenäos küpsed, siis on võimalik, et olete õigel ajal millessegi investeerinud ja see on end ära tasunud.

Kui näete und vaarikatest on võimalik, et tegemist on ärkveloleku ajal millegi delikaatse või väärtuslikuga. Kui te pole piisavalt ettevaatlik, võite selle ära rikkuda. Nii et peaksite austama mingi olukorra haprust või inimest, kes sellega seotud on.

Kui nägite unes vaarikapõõsast ja hakkasite sellest endale marju noppima, tähistab see teie lähitulevikus rõõmsaid sündmusi – lihtsaid naudinguid ja väikeseid õnnistusi. Teile meeldivad elu väikesed ja lihtsad rõõmud ning te ei vaja elus väga palju materiaalset vara – teile piisab sageli vaid värskest õhust ja ajaveetmisest nendega, kellest hoolite.

Kui vaarikad olid küpsed, siis on võimalik, et olete õigel ajal millessegi investeerinud ja see on end ära tasunud. Nüüd naudite oma töö vilju või on teid lähitulevikus ootamas õnn ja helge tulevik.

Vaarikapõõsas võib viidata ka teie takerdumisele millessegi, millest võib-olla proovite leida väljapääsu. Kuid selleks, et väljapääs leida, peate kõigepealt silmitsi seisma ja võitlema negatiivsete olukordadega.

Arvatakse, et vaarikad tähistavad ka armastust ja iha. Kui unenäos andsite kellelegi vaarikaid, on võimalik, et tunnete selle unes nähtud isiku poole tõmmet. Sama tähendab see siis, kui keegi teile vaarikaid kinkis. Vaarikad sellises unenäos võiva olla seotud armastuse tundega. See vili esindab südameasju, nii et see võiks viidata teie armuelule.

Kui marjad ei olnud unenäos korjates küpsed, peate võib-olla andma oma ärkveloleku ajal endale rohkem aega, nägema rohkem vaeva ja olema kannatlikum, et saavutada see, mida soovite.

Teine tähendus võib olla see, et olete valmis ellu viima mingit väiksemat projekti või isegi mitut väikest projekti. Võite üllatuda, kui kaugele viivad väikesed, kuid püsivad muudatused, kui olete nende projektide suhtes kannatlik ja tähelepanelik.

Eesti vanade unenägude seletajate järgi tähendab aga vaarikate unes nägemine piinamist õela inimese poolt.

T. Maunoneni põhjal on vaarikate unes nägemine manitsus ettevaatusele, kui kavandate uuendusi läbi viima hakata. Punaste vaarikate söömine tähendab naudinguid. Aga kui näete, et sööte kollaseid vaarikaid, jätab partner teid maha. Vaarikate korjamine ütleb, et näete asjatu tööga vaeva. Vaarikamoosi söömine unes annab märku, et olete takerdunud minevikku. Kui näete kedagi teist vaarikamoosi söömas, hakkavad mingid tühjad lubadused teile muret tegema.

G.H. Milleri järgi tähendab vaarikate unes nägemine raskustesse sattumise ohtu, ehkki miski seda hetkel ei ennusta. Kui naine näeb unes vaarikaid, tähendab see ahastust mingil teiste keelepeksul põhineva jutu põhjal.