Varas unes.

Kui teie unenägudesse ilmub aeg-ajalt varas või vargad, siis võite tunda end reaalsuses ebamugavalt ja teil võib olla igapäevaelus mõni selline olukord, millest soovite jagu saada või välja murda.

Varas on inimene, kes ei austa ühtegi reeglit ega seadust ning rikub neid esimesel talle sobival võimalusel. Varas tegeleb alati teistele kuuluvate väärtuslike asjade salaja omandamisega. Kui näete unes varast, tähendab see, et teil võib päriselus olla midagi väärtuslikku, mida keegi soovib teie teadmata ära võtta. Tegu võib olla näiteks ka aja ja energia kaotusega, suhte kaotusega, kui te ei ole piisavalt ettevaatlik ja ei hooli sellest oma päriselus. Kui olete millegi suhtes hoolimatu, võib keegi tulla ja need ära viia, enne kui seda isegi märkate.

Varga sümboolika teie unenägudes on teile hoiatuseks, et oleksite varguse ärahoidmiseks piisavalt ettevaatlik. Te võite tunda end ümbritseva keskkonna poolt reaalses elus seotuna või piiratuna. Need piirangud võivad sundida teid kasutama vargsi tegutsemist, et leida teile kõige sobivamad võimalused. Teie unenägudes olev varas ütleb sel juhul, et teil tuleks murda välja oma maistest köidikutest ja varastada või võtta endale aega, mida saate nautida. Kui näete unes, et olete varas ja teid jälitavad võimuesindajad, võib see tähendada seda, et teie äris on päriselus ees mingi kriis ja pööre, mida soovite vältida, kuid te ei suuda sellega hakkama saada. Tagaajamine võib tähendada ka seda, et seisate oma päriselus silmitsi sotsiaalsete probleemidega, mis võivad teile ebameeldivad olla, ja proovite nende eest põgeneda.

Teie unenägudesse ilmunud varas võib olla ka hirm selle ees, et teid kasutatakse ära või teiega manipuleeritakse. See hirm väljendub teie unenägudes kujul, kus näete vargust enda selja taga. Mõnikord võite tunda, et olete oma päriselus silmitsi ületamatute takistustega ja soov neist ületamatutest takistustest kuidagi mööda hiilida, muutub nii suureks, et tahate vargsi läheneda ja mööduda takistusest ilma, et teid märgataks, ning see tung kajastub teie unenägudes.

Kui varas ilmub teie unenäkku võib see ka tähendada seda, et olete suhetes teiste inimesega ületanud mõne kujuteldava piiri, nagu varas kellegi majja sisenedes. Sümboolika on hoiatus teile, et taanduge viivitamatult oma territooriumile, enne kui teile võib sellest kahju tekkida. Teie unenägudes röövli või varga nägemine hoiatab teid, et te ei tohiks oma päriselus kõiki usaldada, kuna teie ümber võib olla hoolimatuid inimesi. Sümboolika hoiatab, et te ei avaldaks oma saladusi kõigile, kellega kokku puutute, kuna see võib viia teilt röövimiseni.

Positiivsed muutused on käimas, kui saate unenäos varguse ära hoida; teil on võimalik varas kinni püüda; saate tagasi kõik, mis varastati; saate kaotust vältida vargust peatades.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab varaste unes nägemine õnnetust ja kahju. Varast kinni püüdma – elukorra paranemist. Vargad maja kallal lõhkumas – saladuste ilmsikstulekut.

T. Maunoneni põhjal tähendab aga enda unes vargana nägemine, et teid ootab midagi head ees. Uni võib tähendada ka salajasi tundeid mõne abielus oleva isiku vastu. Kui keegi teine varastab unes, võite reaalses elus sattuda piinlikku olukorda, sest olete vahetalitaja mingis suhtesegaduses, kuigi seda ise põhjustanud pole. Unenägu võib tähendada ka teile kingitust või millegi võitmist.