Vikerkaarevärvid paberil.
Värvid tähistavad unenäos energiat, emotsioone ja vibratsioone.

Värvid tähistavad unenäos energiat, emotsioone ja vibratsioone. Kõigepealt mõelge, millega unes nähtud värv teie jaoks assotsieerub ja mida see teie jaoks isiklikult tähendab. Üldiselt viitavad kahvatud, pastelltoonid nõrkusele või alateadvusele.

Tumedad värvid esindavad kirge ja intensiivsust. Eredad, erksad värvid tähendavad teadlikkust. Värvilise  une muutumine mustvalgeks tähendab, et  lähenete mingile olukorrale emotsionaalse asemel objektiivselt. Reageerite alateadlikult unes toimunud sündmustele.

Pikemalt kirjutan lahti siin mõningad põhilised unes nähtavad värvid nagu punane, roosa, oranž, kollane, roheline, sinine, lilla, must ja valge.

MUST

Must võib tähistada unenäos näiteks inimese varjukülgi. Uni, kus te seisate silmitsi kas musta riietunud inimese või musta värvi loomaga, võib tähendada positiivset iseenda aktsepteerimise unenägu. Lääne kultuuris tähistab must siiski leinavärvi ning seetõttu seostatakse seda sageli surma, kaotuse või leinaga. See ei tähenda alati kellegi kaotust, vaid see võib tähistada mõne enda idee või mingi iseloomuomaduse kaotust.

Negatiivse unenäos tähistab must värv tujulangust või depressiooni, samuti võib see viidata kaotatud võimalustele või täitmata lubadustele. Uni, kus te kogete kõikehaaravat musta tühjuse tunnet, võib osutada tõsistele probleemidele või hirmudele, mis teid reaalses elus painavad. Pange alati tähele, mis tuju või emotsioon teid unes musta värvi nähes valdas, sellest on palju abi unenäo õigel tõlgendamisel.

Positiivse unenäo puhul võib musta värvi seostada elegantsi ja hea maitsega. Samuti sümboliseerib must autoriteetset isikut. On ju näiteks preestrid ja kohtunikud tavaliselt riietunud musta, mis rõhutab nende jõudu ja erapooletust. Kui neid tegelasi unes näete, siis tähendab unenäo tõlgendamise juures kõige rohkem see, mida need tegelased teie unes tegid ja mis tunde nad teis tekitasid.

Üldiselt sümboliseerib must müstilist, tundmatut, teadvustamata ohtu, saladust, pimedust, surma, leina, tagasilükkamist, vihkamist või pahatahtlikkust. Värv kutsub teid vaatama sügavamale endasse, et ennast paremini tundma õppida või paremini aru saada. See tähendab ka armastuse ja toetuse puudumist.

Positiivses unes tähendab must potentsiaali ja võimalusi. Kui olete unenäos rõõmus, võib must värv tähendada varjatud vaimsust ja jumalikke omadusi.

Mustvalget und nähes soovitatakse teil olla oma otsuste sõnastamisel objektiivsem. Võib-olla olete oma mõtteprotsessides pisut liiga järeleandmatu ja peate seetõttu leidma kahe vastandliku vaate vahel tasakaalu. Kaaluge ka teiste seisukohti ja arvamusi. Teise võimalusena on mustvalged uned depressiooni või kurbuse märk. Võite tunda, et teie elus pole piisavalt põnevust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab värvidest Must takistusi.
Muud võimalused: 1. Teadmatus. 2. mõistatus. 3. teadvusetus.

SININE

Mulle seostub sinine värv alati kõigepealt avara sinitaevaga ja selge taevas tähendab perspektiivi ning viitab lõpmatusele. Samuti on see ka ju ookeani värv ning võib seega sümboliseerida teie tujude ja emotsioonide mõõna ning tõusu. Sõltuvalt teie unenäo kontekstist on sel siis kas negatiivne või positiivne tähendus.

Suvetaeva moodi eresinine võib unenäos viidata vabadustundele või rahulolule või siis suurele igatsusele nende tunnete järele oma reaalsus elus. Sinist värvi seostatakse alati ka sellega, et see on poiste värv ja seega võib unenäos sümboliseerida mõnd mehelikku impulssi või tungi. Aga samas on sinise puhul tegu ka Neitsi Maarja värviga, mis omakorda võib hoopis viidata alateadvuse naiselikule aspektile idealiseeritud kujul.

Seega spirituaalsetes küsimustes tähistab sinine positiivset, aga südameasjades võib sinise külm toon tähendada eraldatust või armastuse puudumist. Tumesinine värv võib negatiivses unenäos viidata ka depressioonile või muudele negatiivsetele asjadele.

Kui näete unes siniste sulgedega lindu, võib see viidata sellele, et saate praegu teid vaevatest raskustest üle. See võib sümboliseerida ka õnne ja optimismi. Kui näete sinilindu puuris, viitab see sellele, et oma õnne saavutamiseks on teil vaja end vabastada millestki ennast piiravast või takistavast, mis ei lase teil vabalt tegutseda.

Sinine värv tähistab unenägude seletajates ka tõde, tarkust, taevast, igavikku, pühendumust, rahulikkust, lojaalsust ja avatust. Võib-olla väljendab see mõningatel juhtudel soovi pääseda hävitavast kirest. See värv teie unes võib sümboliseerida teie vaimset teejuhti ja optimistlikku tulevikku. See viitab sellele, et teie meeled on selged.  Sinine värv võib olla ka metafoor kurbustunde kohta. Kui kannate unes helesinist värvi riideid, võib see sümboliseerida teie loovust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Sinine tõde.
Muud võimalused: 1. religioossed või vaimsed tunded. 2. rahulikkus, mõtlikkus, rahumeelsus. 3. tahe – isiklik või jumalik. 4. tervenemine.

ORANŽ

Oranž on troopikapäikese karva särav värv ning seostub inimestel optimismi, vitaalsuse ja positiivsusega. See kannab endas ka uudsuse ja lootuse tunnet. Kui näete oma unenäos oranži värvi domineerimas, siis sümboliseerib see sageli mingit positiivset muutust teie elus või suunab teid oma energiat õige suunas kasutama. Oranž võib viidata unenägudes ka teie alateadlikule soovile olla teiste seas märgatud.

Oranž koosneb ju teadupärast kollase vaimse keskendatuse ja punase ürgse füüsilisuse segust. Seega võiva oranžid esemed unenäos sageli viidata mingis asjas saavutatud tasakaalule.

Kuna oranži kasutatakse tänu oma heale silmapaistvusele üsna ohtralt näiteks päästevestide või mõne muu turvavarustuse hulgas, siis võib sellisel unenäol olla ka vahel hoiatav alatoon. Alati tuleb kõik unes nähtud detailid üksipulgi lahti harutada ja enda jaoks ära seletada. Oluline on ka tunne, mida und nähes tajusite.

Buda mungad kannavad samuti oranži rüüd ja see tähistab neil valgustumist. Kui te kannate unes ise oranži riietust, võib see viidata teie vajadusele mingit laadi spirituaalsuse järele.

Oranžide apelsinide nägemine unes viitab tavaliselt vitaalsusele, sest need viljad on tuntud oma toiteväärtuse ja mahlasuse poolest. Kui unes sööte apelsini ja tunnete, et see on maitsetu või hapu, siis võib see teie päriselus tähendada ootamatut energiapuudust. Kui näete apelsini sektoriteks jaotatuna võib see sümboliseerida teie alateadvuses eraldatuse tunnet või millegi puudust.

ROOSA

Roosa on punase värvi leebem ja valgega lahjendatud väljendus. Seda värvi seostatakse armastusega, ent sel on punasega võrreldes vähem tulisust ja kirge. Pigem väljendab roosa värv kiindumust ja võrgutamist. See värv sümboliseerib ka kaastunnet, lahkust ja tingimusteta armastust. Mahedal roosal värvil on agressiivsust vähendav ja lõõgastav ning rahustav mõju. Unenäos võib seega roosa värvi nägemine muu hulgas tähendada vahel seda, et ehk on teil vaja kedagi neutraliseerida või rahustada.

Positiivsest küljest tähendab roosa nägemine unes õnne, head tervist, naiselikkust, sarmi ja kaastunnet. Unes võib see tähistada teie soovi need omadused või oma naiselikkus iseendas üles leida. Roosa värv tähistab ka nooruslikkust, lapsepõlve ja süütust.

Negatiivses unes võib näiteks kahvaturoosa tähendada teie soovi panna maha oma täiskasvanuelus teile raskena näiv kohustuste koorem ja lasta enda eest hoolitseda. Kui näete unes roosade seintega tuba, võib see viidata teie alateadlikule soovile olla taas emaüsas ja kellestki täielikult sõltuda.

Üldiselt seostatakse roosat värvi unenägude seletajates armastuse, rõõmu, õnne, kiindumusega. Armunud olemine ja armastuse kaudu tervendamine on ka selle värviga seotud. See võib tähendada ka ebaküpsust ja nõrkust, eriti kui tegu on armastusega. Kui teile ei meeldi roosa, võib see tuleneda sõltuvusprobleemidest või vanematega seotud probleemidest. Unes nähtud soe roosa toon esindab tihti seksi ja iha.

FUKSIAROOSA

Fuksiaroosa tähendab vahendamist ja teiste seotust teie vaimsusega. Lasete lahti vanast suhtumisest ja tervitate oma elus uusi muutusi. Seda värvi seostatakse ka emotsionaalse stabiilsusega.

VIRSIKUROOSA

See on tarkusega segatud süütu armastuse värv. See vihjab ka teie hoolivusele ja sellele, kuidas kipute teiste vajadusi enda omadest tähtsamaks pidama ja neid täitma. See võib tähendada ka seda, et asjad on teie jaoks nagu sassis.

ROHELINE

Roheline tähendab positiivset muutust, head tervist, kasvu, küllust, viljakust, tervenemist, lootust, elujõudu, rahu ja rahulikkust. Rohelise stiliseeritud tähendus on rikkus ja raha. Selle värvi nägemine võib olla ka moodus, kuidas käskida teil hakata oma elus edasi liikuma. Teine tähendus võib olla kogemuste puudumine mõne ülesande täitmisel.

Roheline võib unes sümboliseerida ka teie uut kasvu- või arengustaadiumi või siis peagi selleni jõudmist või siis hoopis seda, et otsite oma ellu midagi uut ja värsket. Kuid roheline värv unes võib mõningatel juhtudel tähendada ka seda, et vajate tervenemist või teil on vaja millestki rahu saada ja soovite mingist olukorrast põgeneda.

Haiglaselt roheline või tumeroheline värv võib viidata kadedusele ja kiivusele. Kui vesi on veekogus roheline, siis tõenäoliselt on tegu seisva veega. Kuna vesi esindab emotsioone, siis võib see viidata mõnele reaalses elus olevale inimsuhtele või emotsioonile, mis pole veel lahendust leidnud ja mis on teie poolt justkui seisma pandud.

See võib tähendada ka seda, et olete keskkonnateadlik. Roheline värv sümboliseerib ka teie püüdlusi tunnustuse saamiseks ja iseseisvuse saavutamiseks. Selle värviga seostatakse tihti raha, rikkust ja armukadedust.

Tumeroheline tähistab materialismi, petmist, pettust ja /või  millegi jagamisraskust. Peate tasakaalustama oma meheliku ja naiseliku poole.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Roheline arengut, kasvu.
Muud võimalused: 1. loodust. 2. vastuvõtlikkust. 3. kadedust.

OLIIVIROHELINE

See sümboliseerib naturaalset tarkust ja zen’i. Peate oma keskkonnas rahu saavutama.

KOLLANE

Kollast seostame päikesepaistega ning see sümboliseerib ka mõistust, mõtteselgust kui ka intellekti. Kollase värvi tähendus seostub kulla küllusega.

See omab nii negatiivset kui positiivset varjundit. Kui uni oli meeldiv, sümboliseerib see intellekti, energiat, jaksu, õnne, harmooniat ja tarkust. See võib tähendada positiivses tõlgenduses, et keerate näo valguse poole ja teid juhib valgus, viidates sellega teie vaimsele või hingelisele ärkamisele. Samuti võib see viidata heale tervisel või positiivsele tundele kellegi vastu. Pastelne kollane sümboliseerib lapsepõlve, süütust ja sellele omast muretust.

Negatiivses tähenduses võib kollane olla reetlikkuse või argpükslikkuse tunnus. Sapivärvi kollane võib aga viidata mõnele haigusele või haigeks jäämisele. Seda on tõlgendatud ka pettuse ja häbi sümbolina. Teil võib olla hirm või võimetus võtta vastu otsuseid selle kohta, mida oma eluga peale hakata. Teie soov teistele iga hinna eest meeldida, ohverdab teie enda vajadused ja õnne. Seetõttu on teil elus palju tagasilööke.

Unes kollase toa nägemine tähendab, et  peate oma mõistust kasutama. Tunnete end vaimselt stimuleerituna.

Unes helekollase värvi nägemine sümboliseerib lahkust ja head ning õrna südant.

LILLA

Lillat värvi on seostatud nii ida kui lääne kultuurides religiooniga. Hiina maalidel tähistab lilla näiteks harmooniat ja budisti peavad lillat värvi ametüsti kristalli pühaks. Sagedamini seostatakse seda kuningakojaga, sest muistsel ajal oli see värv haruldane ning väga kallis ja seda said endale lubada vaid kuningad.

Lilla värvi esinemine unenäos võib tähendada intuitsiooni või sisekaemust. Pead mõtlema, mis asjad unes olid lillat värvi ja selle põhjal tegema järeldused. See võib tähendada ka teie tundeid mõne autoriteetse isiku suhtes või teie enda võimet mingis situatsioonis initsiatiiv haarata.

Lillat värvi võib negatiivses unenäos tõlgendada ka kui pompoossuse, ahnuse ja nautlemise sümbolit. Tuhmunud lilla võib tähendada seda, et olete nõrk ja tunnete end võimetuna. Kui näete unes seda värvi, siis võib see tähendada, et  peate oma negatiivsed mõtted üles leidma, lahti mõtestama, neist vabanema ja positiivselt mõtlema hakkama.

TUMELILLA

Näitab pühendumist, tervendamisvõimet, armastust, lahkust ja kaastunnet. See on ka autoritaarsuse, kõrge auastme, õigluse ja rikkuse ning väärikuse värv.

HELELILLA

See tähistab usulist püüdlust, kõrget vaimsust, puhastumist, kiindumust, õrnust, sarmi ja rahulikkust. Teil on intuitiivne mõistmine ja eriline lähedus.

VALGE

Idamaades tähendab valge leina ja viitab surmale. Läänes aga tõlgendatakse valget kui süütuse ja puhtuse sümbolit. See on puhta ja rikkumata potentsiaali värv ning samas on see ka perfektsuse või valgustatuse sümbol. Puhas valge võib sümboliseerida uut algust või tulevikulootusi. Nagu juba öeldud viitab see ka puhtusele ja spirituaalses mõttes tähendab valge ka puhastust.

Negatiivses unenäos võid näha arste valgetes kitlites ning siis võib see sümboliseerida steriilsust, veretust või midagi kliinilist. Valge sümboliseerib sageli ka tühjust ning võimetust millegagi alustada viidates vaakumile või tundmatusele.

Kui näete oma unes nii musta kui valget, siis võib see viidata vastandite vahelisele tasakaalule nagu yin ja yangi sümbolis. See võib näidata ka teie elus puuduvatele värvidele, mistõttu teie elu on igav. Musta ja valge koos nägemine võib tähendada jäika suhtumist, kus jäetakse tähelepanuta hallide toonide olemasolu ja nähaksegi kõike vaid must-valgena ning ei olda võimeline kompromisse tegema.

Valget seostatakse puhtuse, süütuse, täiuslikkuse, rahu, väärikuse, teadlikkuse ja uute algustega. Võimalik, et teis on toimunud vaimne ärkamine või on teil tekkinud elule uued vaated. Vaimsele ärkamisele vihjab vahel ka unes nähtud valge hobune. Valge nägemine võib tähendada ka viidet millegi varjamisele.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Valge puhtust. Muud võimalused: 1. süütus. 2. täiuslikkuse ideaal.

ELEVANDILUUVALGE

See näitab teie üleolekut teistest. See võib tähendada ka seda, et keegi või miski pole nii täiuslik, kui te seda kellegi kohta seni arvanud olete.

PUNANE

Punane on värv, mis kõigis spektrivärvidest avaldab inimestele kõige rohkem mõju. Punase värvilaigu vaatamine võib juba inimese pulssi ning hingamist kiirendada. See on ka vere värv, mis tähistab eluenergiat. Unenäod, mis on seotud verega, sümboliseerivad sageli soojust, erutust või viha. Punasega on seotud sügavad tunded, emotsioonid ja vaimsed varjundid. See värv tähistab toorest jõudu, energiat, jõulisust, intensiivset kirge, agressiooni, jõudu, julgust, impulsiivsust ja kirge. Mõtle sellele, mis su unenäos punane oli ja nii võid leida suuna, kuhu oma eluenergiat suunata.

Punase negatiivne tähendus võib olla seotud millegi riskantsega või ka alateadvuse sooviga teile hoiatus anda. Näiteks võib reaalses elus olla teil käsil mingi võimuvõitlus või olete kellegi peale väga vihane. Punase kui vere värvi tähendus võib olla negatiivses unes vihje valule ja vigastustele.

See võib tähistada samas ka energiapuudust. Võite tunda end väsinuna. See on ka ohu, vägivalla, häbi, hülgamise, seksuaalsete impulsside ja tungide värv. Võib olla peaksite oma praeguses tegevuses tegema pausi ja järele mõtlema.

Kui näete unes punaseid õitsvaid lilli, siis sümboliseerib see tavaliselt armastust, eriti kui tegu on punaste roosidega. Kui lilled on unenäos närtsinud või juba ära visatud, võib see olla vihje, et armusuhe on ohus. Punane vaip aga tähendab sageli unes seda, et tunnete oma väärtuse või elutee osas end kindlana. See võib viidata ka sellele, et otsite oma saavutuste eest teiste avalikku tunnustust. Punase lipu nägemine võib tähistada päriselus provokatsiooni. Punast värvi taeva või mere nägemine võib sümboliseerida unenägija ebakindlust ja hirmu, et asjad hakkavad päriselus võtma pööret halvemuse poole.

Kui näete unes burgundiapunast värvi, siis see sümboliseerib edu, rikkust ja õitsengut. See näitab ka teie potentsiaalset jõudu.

Kui mõni värv on teie unenäos kesksel kohal ja näete seda kogu une jooksul aina uuesti, siis on soovitav mõelda enda isiklikele seostele selle värviga või kultuurilistele seostele.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Punane 1. südamesoove. 2. tähenduslikkust, olulisust, et saada aru või rõhutada (nt tekstilõigu punasega allajoonimine). 3. veri. 4. häda või arusaamatust. 5. Punane müts – kõrgemad vaimse arengu atribuudid.
Muud võimalused: 1. kirg. 2. viha. 3. füüsiline soov. 4. energia. 5. peatus.

TUMEPUNANE

See esindab lahkust ja kaastunnet. Olete valmis väljuma minigist raskest perioodist.

PRUUN

Pruun sümboliseerib  üldiselt materiaalset maailma, tähendab praktilisust, kodust idülli, füüsilist mugavust ja konservatiivsust. Pruun esindab ka maad. See võib mõnes unes tähendada, et peate oma juurte juurde tagasi minema.

KASTANPRUUN

See toon sümboliseerib vaprust, julgust, kangelaslikkust ja tugevust.

BEEŽ

Beež tähendab põhitõdesid, põhialuseid ja kõige paremat vormi. See võib osutada ka  teie neutraalsusele või erapooletusele mõnes küsimuses.

KULDNE

Kuldne värv peegeldab teie vaimset rikkust, täisuslikkust ja majanduslikku küllust. See tähendab ka teie otsusekindlust ja järeleandmatut olemust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Kuldne tõde mõistusele. Muud võimalused: 1. väärtuslikkus. 2. hingejõud.

HÕBEDANE

Hõbe esindab puhtust ja õiglust.  See on mingisuguse teid kaitsva energia sümbol.

HALL

Hall näitab hirmu, depressiooni, ehmatust, halba tervist, ambivalentsust ja segadust. Võite tunda end emotsionaalselt kaugel olevana või teistest eraldatuna. See võib sümboliseerida ka teie individualismi.

TÜRKIISSININE

Sümboliseerib tervendavat jõudu, karmat ja looduslikku energiat. Seda seostatakse sageli päikese, tule ja meheliku energia ning jõuga. Kui teil on selle värvi suhtes negatiivseid emotsioone, siis tähendab see seda, et ei lase inimesi endale lähedale ja olete nendega suheldes emotsioonitu. Kardate muutusi.

MEREVÄESININE

See tähistab individuaalsuse puudumist.

INDIGO

Indigo nägemine tähistab vaimsust ja jumalikku kaitset. See võib tähendada ka petmist.