vihm unes
Kui te vihma käes märjaks saate, siis see näitab teie puhastamist muredest ja probleemidest.

Vihmasaju nägemine ja kuulmine sümboliseerib andestust ja armu. Vihmasadu on ka pisarate, nutu ja kurbuse metafoor. Teise võimalusena sümboliseerib vihm viljakust ja uuenemist. Kui te vihmasajus märjaks saate, siis see näitab teie puhastamist muredest ja probleemidest.

Unenägu happevihmast näitab, et olete milleski eksinud või eksiteele viidud. Võib-olla lasete vihkamisel ja kättemaksul enda üle võimust võtta.

Unenägu, kus jälgite vihmasadu toas aknast välja vaadates, tähendab, et teie teadlikkus kasvab ja täieneb vaimsete ideede ja teadmistega. See võib sümboliseerida ka õnne ja armastust.

Vihma kuulmine katusel tähistab ideid, mis on teie mõtetes ja hakkavad peagi teostuma.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab vihm hingeelu toibumist. Äikesevihm müristamisega aga rahutust. Vihmavari – hea sõbra õpetust või nõuannet. Vihmasadu – teiste poolt õpetust leidma.

G.H. Milleri tõlgenduse järgi tähendab õues mõnusa vihma käes viibimine märki, et naudite rõõme noorusliku särtsakusega ja et teile saab osaks jõukus. Kui vihma kallab tumedatest pilvedest, siis ajab ettevõtmiste tõsidus teid ärevusse. Kui näete ja kuulete vihmahoo lähenemist, ent teil õnnestub märjaks saamist vältida, siis on selle tähenduseks see, et teie plaanid küpsevad kiiresti ja kavatsused saavad teoks. Kui näete, et istute toas ja vaatate aknast kuidas väljas vihma sajab, ennustab see, et omandate varanduse. Kui kuulete vihma katusel trummeldamas, viitan see kodustele rõõmudele ja pisitasa kogunevale varandusele. Kui näete unes, et katus laseb läbi ja sisse nirisev vesi on selge, ennustab see ootamatut ja ebaseaduslikku naudingut. Kui vesi on porine või haisev, siis võite oodata vastupidist ning peale selle ka ebameeldivaid paljastusi. Kui näete end unes kahetsemas, et jätsite mingi töö tegemata, sest kuulsite vihmapladinat, siis otsite lõbu teiste inimeste omandi ja õiglustunde arvelt. Kui näete teisi inimesi vihma käes, ennustab see seda, et jätete oma sõbrad usaldusisikute ringist välja. Kui noor naine näeb unes, et ta riided saavad väljas vihma käes märjaks ja mustaks, siis tähendab see seda, et ta lõbutseb kellegagi mõtlematult ning kannatab, sest sõbrad kahtlustavad teda rumalates kalduvustes. Kui näete kariloomi vihma all, ennustab see pettumusi äritegevuses ja ebameeldivusi seltskondlikus elus. Torm ja vihm koos tähendavad alati ebameeldivusi.

Tamara Maunoneni põhjal võib vihma nägemine unes olla mõnede jaoks halb enne, kuid teistele tähendab see muredest vabanemist. Kui vihma tibutab, tähendab see head. Uduvihm tähendab raskusi praeguses elujärgus. Paduvihm annab teada vaidluse teravnemisest. Rahehoog ennustab arvamuste lahkuminekut lähedastega. Vihmamantel märgib, et peaksite arsti juurest enda vaevadele abi otsima, sest need ei kao iseenesest. Vihmakeep tähendab et te võite rahulik olla, sest oma kahtlustele vaatamata olete õigesti toiminud. Vihmavari tähendab, et teid abistatakse ja kaitstakse.

G.H. Milleri põhjal tähendab unes see, et kõnnite vihmavarjuga, et teid vaevavad pahandused ja mured. Kui näete teisi vihmavarjuga, siis pöördub mõni heategev asutus teie poole abipalvega. Kui laenate endale vihmavarju, tekivad arusaamatused hea sõbraga. Kui laenate selle kellelegi teisele, ennustab see kahju näilise sõbra käe läbi. Kui näete, et kaotate vihmavarju, tõotab see sekeldusi isikuga, kes teid usaldab. Kui näete unes katkist vihmavarju, siis ennustab see, et teist saadakse valesti aru ja see põhjustab omakorda laimujutte. Kui teie vihmavari lekib, tähendab see valu ja rahulolematust, mida tunnete kaaslase suhtes. Kui avate uue vihmavarju päikese käes või vihmas, siis ennustab see rõõmu ja rikkust.

Vihmamantel

Unenägu, kus kannate vihmamantlit, viitab sellele, et kaitsete end mingisuguste emotsionaalsete olukordade eest. Te pole võimeline ebameeldivustega silmitsi seisma. Kollane vihmamantel sümboliseerib teie eneseteadvust, kui püüate end raskuste eest kaitsta. Teete kõik endast oleneva, et eemale hoida negatiivsusest või negatiivsetest mõttemallidest.

Teise võimalusena viitab vihmakeebi kandmine unenäos teie pessimistlikule loomule ja ebameeldivustele elus.

Vihmamets

Unenäos vihmametsas nägemine viitab sellele, et tunnete, et teie emotsioone õõnestatakse ja justkui “raiutakse”.

Teise võimalusena esindab uni teie ärkvelolekus muret keskkonna pärast. See võib olla ka metafoor mõjust, mis teil ümbritsevale on.