vihm unes
Kui te vihma käes märjaks saate, siis see näitab teie puhastamist muredest ja probleemidest.

Vihmasaju nägemine ja kuulmine sümboliseerib andestust ja armu. Vihmasadu on ka pisarate, nutu ja kurbuse metafoor. Teise võimalusena sümboliseerib vihm viljakust ja uuenemist. Kui te vihmasajus märjaks saate, siis see näitab teie puhastamist muredest ja probleemidest.

Unenägu happevihmast näitab, et olete milleski eksinud või eksiteele viidud. Võib-olla lasete vihkamisel ja kättemaksul enda üle võimust võtta.

Unenägu, kus jälgite vihmasadu toas aknast välja vaadates, tähendab, et teie teadlikkus kasvab ja täieneb vaimsete ideede ja teadmistega. See võib sümboliseerida ka õnne ja armastust.

Vihma kuulmine katusel tähistab ideid, mis on teie mõtetes ja hakkavad peagi teostuma.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab vihm hingeelu toibumist. Äikesevihm müristamisega aga rahutust. Vihmavari – hea sõbra õpetust või nõuannet. Vihmasadu – teiste poolt õpetust leidma.

Tamara Maunoneni põhjal võib vihma nägemine unes olla mõnede jaoks halb enne, kuid teistele tähendab see muredest vabanemist. Kui vihma tibutab, tähendab see head. Uduvihm tähendab raskusi praeguses elujärgus. Paduvihm annab teada vaidluse teravnemisest. Rahehoog ennustab arvamuste lahkuminekut lähedastega. Vihmamantel märgib, et peaksite arsti juurest enda vaevadele abi otsima, sest need ei kao iseenesest. Vihmakeep tähendab et te võite rahulik olla, sest oma kahtlustele vaatamata olete õigesti toiminud. Vihmavari tähendab, et teid abistatakse ja kaitstakse.

Vihmamantel

Unenägu, kus kannate vihmamantlit, viitab sellele, et kaitsete end mingisuguste emotsionaalsete olukordade eest. Te pole võimeline ebameeldivustega silmitsi seisma. Kollane vihmamantel sümboliseerib teie eneseteadvust, kui püüate end raskuste eest kaitsta. Teete kõik endast oleneva, et eemale hoida negatiivsusest või negatiivsetest mõttemallidest.

Teise võimalusena viitab vihmakeebi kandmine unenäos teie pessimistlikule loomule ja ebameeldivustele elus.

Vihmamets

Unenäos vihmametsas nägemine viitab sellele, et tunnete, et teie emotsioone õõnestatakse ja justkui “raiutakse”.

Teise võimalusena esindab uni teie ärkvelolekus muret keskkonna pärast. See võib olla ka metafoor mõjust, mis teil ümbritsevale on.