Võtmed unes.
Uni, kus leiate võtme, näitab, et olete probleemile lahenduse leidnud.

Unenäos võtme nägemine sümboliseerib võimalusi, juurdepääsu, kontrolli, saladusi, vabadust, teadmisi või vastutust. Võimalik, et lukustate oma sisetunde ja emotsioonid. Või aitate mõnele probleemile vastust saada või lahendust leida. Võtmerõnga nägemine tähistab olekut, volitusi ja võimsust. Samuti tõstetakse esile teie kohanemisvõimet olukorraga. Eriti kui näete luust võtit, viitab see vanadele emotsioonidele või mälestustele, mille olete salvestanud või endasse lukustanud. Kui võti on kuldne, siis viitab see sellele, et mõju, jõud ja rikkus annavad teile juurdepääsu peaaegu kõigele, mida soovite.

Teise võimalusena on võtmetel seksuaalne varjund. Need võivad tähistada vahekorda, impotentsust, truudusetust vms sõltuvalt võtme seisukorrast ja kasutamisest.

Uni, kus kaotate oma võtmed ära, tähendab hirmu kaotada kontroll enda üle või kaotada elus oma positsioon või staatus. See võib viidata ka ootamatutele muutustele, pettumustele ja ebameeldivatele seiklustele. Uni võiks olla analoog kaotatud või kasutamata võimalustega reaalelus. Kui annate oma võtme ära, siis näitab see, et olete kaotanud kontrolli mingis olukorras või situatsioonis.

Uni, kus leiate võtme, näitab, et olete probleemile lahenduse leidnud.

Unes katkiste võtmete nägemine tähistab keelatud juurdepääsu kohale, kuhu teid varem lubati. Kui võti on roostes, siis sümboliseerib see annet või oskust, mille olete unarusse jätnud.

Kui kuulete unes võtme keeramise häält lukuaugus, siis võib see viidata sellele, et teil on elu suhtes õige suhtumine. Liigute õiges suunas ja esitate selle protsessi käigus õiged küsimused. See on ka märk otsustavast tegutsemisest.

Samuti võib võtmete nägemine G. H. Milleri tõlgendusel ennustada ootamatuid muutusi. Kui unes võtmed kaotate, võite ilmsi sattuda ebameeldivatesse olukordadesse. Kui leiate võtmed, kogete kodurahu ja äriedu. Katkised võtmed ennustavad lahutust näiteks armukadeduse tõttu. Kui noor naine näeb unes, et kaotab mõne asja võtme ära, siis tähendab see tüli armsamaga. Kui ta näeb, et avab võtmega ukse, leiab ta uue armsama, keda kipub ülemäära usaldama. Kui ta sulgeb võtmega ukse, leiab ta sobiva abikaasa. Kui ta annab unes võtme ära, siis ei õnnestu tal ennast ega oma mainet kaitsta valesüüdistuste või laimujuttude eest.

Võtmehoidja

Unes võtmehoidja nägemine näitab teie võimet kohaneda mis tahes olukordadega. Suudate sobituda ükskõik kellega ja ükskõik kuhu.

Võtmetegija

Kui näete unes võtmetegijat, siis võib juhtuda, et millegi avamiseks või paljastamiseks on vaja teil abi. Te ei saa kõike ise teha.

Uni sellest, et teete varuvõtit, tähendab, et mingisuguse probleemi lahendamiseks on mitu lähenemisviisi.

Lukuauk

Uni, kus vaatate ise läbi lukuaugu, näitab, et teil pole mingist olukorrast täielikku ülevaadet. Peate asjadest parema ülevaate saama. Teise võimalusena näitab see, et ületate oma piire ja piilute teiste inimeste elu ja saladusi.

Uni, kus keegi vaatab teid läbi lukuaugu, näitab, et teie privaatsust on riivatud.

T. Maunoneni põhjal tähendab võti unes teie elus muutust paremuse poole. Kui panete võtme teiste võtmete juurde, on teil võimalus elada majanduslikult kindlustatult. Ukse avamine võtmega tähendab, et hakkate koostama uusi tegevuskavasid. Kui kaotate võtme, ootab teid ebaõnn, kuid võtme leidmine tähendab, et teil on lähiajal õnne loteriis või mõnes auhinnaloosis. Kui teile unes ulatatakse võti, saate päranduse. Vana aidavõtme nägemine ennustab teile osaks saavat vastutusrikast ülesannet.

Eesti vanades unenägude seletajates tähendab võti vastutusrikast ametit, ka südame võtit. Võtme katki tegemine – pahandust ja äpardust.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Võti 1. teadlikud teadmised, mis on vajalikud universaalsete seaduste paremaks mõistmiseks (st “lukk” esindab elusolendite saladusi materiaalses maailmas). 2. ohutus või see, mis tagab ohutuse. 3. olukorra lahendus või vastus.