Must luksusauto mere ääres pilvede taustal.
Unenäos uue autoga sõitmine tähendab, et olete võtnud oma elus uue suuna või liigute uue eesmärgi poole.

Unenäos tähistab auto sageli inimest ennast ja sellega sõitmine sümboliseerib inimese omadust olukorda kontrollida. Mõnede allikate arvates on auto mehe seksuaaltungi metafoor ning laiemal tasandil nii meeste kui naiste vajadus midagi saavutada ning olla edukas. Unes nähtud auto värv on samuti oluline ning võib viidata mingitele jooksvatele probleemidele või mingile konkreetsele aspektile. Värvide tähendust saab vaadata teema alt Värvid.

Unenägu, kus juhite autot, tähistab teie ambitsioone, sujuvat edasiliikumist ja oskust ühest eluetapist teise üle minna. Mõelge järele, kui sujuv või konarlik oli unes autosõit. Kui juhite ise autot, võtate aktiivse rolli oma elu kulgemisel. Kui olete aga kaasreisija, võtate passiivse rolli.

Kui olete auto tagaistmel, siis tähendab see, et andsite ohjad käest ja lubate teistel võtta kontrolli oma elu üle. Selle põhjuseks võib olla madal enesehinnang või madal enesekindlus. Üldiselt näitab see unenäosümbol teie sõltuvust ja kontrolli või selle puudumist oma elu üle.

Uue autoga sõitmine tähendab, et olete võtnud oma elus uue suuna või liigute uue eesmärgi poole. Te olete muutnud oma senist eluteed.

Uni sellest, et sõidate oma autoga vette või veekogudesse, tähendab, et viibite emotsionaalsel teekonnal. Veealuse auto nägemine unenäos osutab kahetsusele või kurbusele hüljatud eesmärgi pärast.

Uni, kus teie auto on maetud, viitab sellele, et tunnete väsimust kellegi teise, mitte enda unistuste elluviimise pärast. Kardate, et kui te teiste unistusi ei aita ellu viia, siis teid ei armastata enam.

Unenägu, kus teie auto libiseb teel või kukub ümber, tähendab, et mõni oluline sündmus takistab teil eesmärkide saavutamist. Tunnete, et peate enda senised plaanid  mingil põhjusel ootele panema.

Autot purustava või lõhkuva inimese nägemine unes tähendab pettumusi, mis tekivad teie ärkveloleku elus. Teil puuduvad ambitsioonid ja eesmärgid, et kuskile jõuda.

Uni, kus teie auto ei käivitu, näitab, et tunnete end mingis olukorras jõuetuna.

Uni sellest, et unustate, kuhu auto parkisite või ei leia oma autot parklast, näitab, et olete mingis ärkveloleku aspektis rahutu ja eksinud. Te ei tea, mida te tegelikult oma eluga teha tahate või kuhu tahate minna ja jõuda.

Unenägu, kus teie auto ära varastatakse, näitab, et te kaotate oma identiteedi. See võib olla seotud töö kaotamise, läbikukkunud suhte või mõne olukorraga, millel on olnud oluline roll teie identiteedis ja kes olete olnud inimesena. Kui näete unes, et varastate autot, siis tähendab see, et proovite kellegi teise tööst kasu lõigata. See võib tähendada ka seda, et te ei hinda teiste rolli enda edus.

Põllul seisev vanaaegne auto.
Uni, kus teie auto aku on tühi, viitab sellele, et olete ületöötanud.

Uni sellest, et auto mootor üle kuumeneb, näitab, et kulutate liiga palju energiat. Peate tempot aeglustama või tekib oht, et põlete läbi. Võtate endale rohkem ülesandeid, kui teha jõuate. On aeg teha paus ja hinge tõmmata.

Unes pargitud auto nägemine soovitab teil oma jõupingutused ja energia mujale suunata. Võib-olla kulutate tarbetult oma energiat viljatule ettevõtmisele. Teise võimalusena võib pargitud auto sümboliseerida teie vajadust peatuda ja elu nautida.

Uni sellest, et olete autolt peaaegu löögi saanud või teile on autoga otsa sõidetud, viitab sellele, et teie elustiil, veendumused või eesmärgid võivad olla vastuolus teiste inimeste omadega.

See võib sümboliseerida ka naljakat kogemust või viga saanud uhkust. Kui unes näete, et sõitsite kellelegi autoga otsa või sõitsite kellestki üle, siis tähendab see, et olete elus edasi liikumiseks kellelegi haiget teinud.

Uni sellest, et te ei saa kuidagi oma auto aknaid üles kerida, soovitab teil olla ettevaatlik kõhkluste osas, mis suund elus võtta või mis tee valida.

Unes kummitava auto nägemine tähistab lõpetamata eesmärke. Olite alustanud teed või teekonda, kuid ei jõudnud kunagi selle lõppu. Võib-olla oli elu võtnud teistsugusele suuna, kui te olite plaaninud või ette näinud.

Kui näete unenäos, et keegi ei istu ega juhi liikuvat autot, siis soovitab see teil oma elu üle uuesti kontroll võtta. Te ei soovi praegu ilmselt oma tegude eest vastutust võtta.

Unes auto ostmine viitab teie pühendumusele mõnele teie tehtud olulisele eluotsusele.

Kassile sarnaneva auto nägemine või sellega sõitmine viitab teie vabale ja sõltumatule vaimule. Kui te näete unes peaaegu kassisarnast autot, siis soovitab see teil takistada kellegi eesmärke või mitte lasta neil olla see, kes nad on.

Kui unes sõidate musta värvi autos, siis tähendab see, et teile meeldib eesmärke saavutades olla kaval ja energiline. Musta värvi autos sõitmine unenäos tähistab mõningaid varjatud motiive tegutsemises.

Uni kiiresti liikuvast autost võib tähendada, et peate aja maha võtma ja oma valikud läbi mõtlema. Olete oma eesmärkidele nii keskendunud, et jätate enda ümber olevad inimesed ja nende vajadused märkamata.

Autoalarm

Une ajal autoalarmi kuulmine või väljalülitamine tähendab, et olete läinud valele teele. Uni hoiatab teid suuna muutmise ja kursi muutmise eest ning soovitab tagasi õigele rajale suunduda.

Auto aku

Auto aku nägemine unenäos sümboliseerib teie vastupidavust.

Uni, kus teie auto aku on tühi, viitab sellele, et olete ületöötanud. Peate senist tempot aeglustama ja endale natuke aega võtma, vastasel juhul võite kurnatuse tõttu kokku kukkuda.

Auto esiklaas

Unes läbi auto esiklaasi vaatamine tähistab seda, mis teid ees ootab, ja teie tehtud valikuid. See võib viidata ka sellele, et lähenete oma eesmärkidele valesti.

Kui unes näete, et teie esiklaas on katki või mõranenud, näitab see seda, et teil on asjadele vildakas vaatenurk või perspektiiv. Teil on oma eesmärkide saavutamisel palju tagasilööke.

Kui unes on teie auto esiklaas udune, näitab see, et te ei väljenda oma tegelikke tundeid.

Uni, kus teie esiklaas on määrdunud, näitab seda, et olete segaduses või teil pole selge, kuhu te elus suundute.

Auto kojamehed

Oma unenäos klaasipuhastajate nägemine või sisselülitamine viitab sellele, et otsite millelegi paremat väljavaadet. Võimalik, et teil on reaalses elus tekkinud olukord, milles soovite selgust saada. Unenägu võib viidata ka sellele, et annate endast parima emotsionaalse segaduse kõrvaldamiseks.

Vanades unenägude seletajates tähendab auto nägemine muutumise soovi. Katkine auto haigust või hingepiina. Kui unes auto pidurid või rool ei tööta, siis enesedistsipliini puudumist või suutmatust oma kohustusi või teiste lootusi täita.

T. Maunoneni põhjal tähendab sõiduauto nägemine rahakulu või -muret. Kui sõiduauto on uus, hoiduge asjatutest ostudest. Vana ja katkine auto aga ütleb, et satute majanduslikesse raskustesse. Kui sõiduauto on tühi, läheb töö korda. Kui teie unes nähtud auto on punane, on see hoiatus läheneva ohu eest. Heledavärvilised autod märgivad lõbureise, kuid must ütleb, et saate matusekutse. Veoauto tõotab teile töörohket aega, kuid buss näitab, et vastutus on teile koormaks. Haagissuvila ennustab, et raiskate lõbustustele raha. Prügiauto märgib, et peaksite unustama möödunud ajast pärit pahameele. Kui ise juhite surnuautot, saate tulu ajutisest tööst, aga kui seda juhib keegi teine, kuulete kellegi haigusest. Kui surnuautos on valge kirst, on oodata perekonnas pidu. Autorivi kohtamine annab teada ebameeldivustest mingil reisil. Kui tunnete, et teete kellegagi auto ostu-müügitehingut, peaksite põhjalikumalt kaaluma oma ostusid. Autoavarii ütleb, et võtate osa mingist lõbusast sündmusest. Autojuhi unes nägemine sümboliseerib seda, et teie vastutus paistab suurena.

G.H. Milleri järgi tähendab unes autode nägemine reise ja muutusi lähima aja jooksul. Kui saate unes endale auto, ennustab see seda, et reisil, millest olete unistanud, ootavad teid ees raskused, millega te pole arvestanud. Kui jääte unenäos autost ilma, puuduvad teil väljavaated olukorda parandada. Autost väljumine tähendab, et teil õnnestub midagi huvitavat ja see tekitab teis rahulolu. Kui juhite unes autot, kuulutab see, et teid ümbritseb armukadedus ja võimuvõitlus, mis varjutavad teie õnne. Kui sõidate unes autoga, olete meeldivas olukorras rahutu ja viite läbi muudatusi. On suur oht mõtlematult toimida. Kui auto unenäos rikki läheb, jääb nauding loodetust lühemaks. Kui noor naine otsib unes autot, ei õnnestu tal loodetud soosingut saavutada.

Edgar Cayce`i unenägude tõlgenduse kohaselt tähendab Auto 1. sõiduk või vahend, mille abil liigume läbi elutee 2. autoõnnetuse üldine hoiatus eelseisva avariiohtlikkuse perioodi kohta (mitte tingimata autoõnnetus). 3. autoga kuskile kiirelt sõitmine kiirustamist või kiiret lahendust nõudvat probleemi.
Muud võimalused: 1. füüsiline keha. 2. eeterkeha. 3. oma ideed või mõtteviis. 4. ambitsioonikus ja teotahe. 5. staatus või sotsiaalne staatus. 6. enesekontroll või selle puudumine (kes juhib?).